Radny Zalewski odszedł z Ruchu Miejskiego – to początek końca?

Radny Zalewski odszedł z Ruchu Miejskiego – to początek końca?
Porażka Ruchu Miejskiego Zielona Góra, który traci jedynego przedstawiciela w radzie miasta. Czy po opuszczeniu ruchu przez radnego Pawła Zalewskiego inicjatywa zatonie? W ostatnich wyborach Ruch Miejski występował w roli bezpartyjnej alternatywy wobec ekipy prezydenta Janusza Kubickiego, definiował się jako miejskie „sumienie”, które między innymi powstrzyma degradację terenów zielonych. Radny Paweł Zalewski, który zasiada w radzie miasta, wydaje się realizować postulaty tego ruchu. Dał się poznać jako społecznik dbający o kwestie przyrodnicze w naszym mieście. Niedawno zaczął merytoryczną współpracę w zakresie zieleni z Zakładem Gospodarki Komunalnej, który podlega prezydentowi Januszowi Kubickiemu. Te działania na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju - mieszkańcy oceniają pozytywnie. Najwidoczniej nie spodobało się to pozostałym, już nielicznym działaczom Ruchu Miejskiego Zielona Góra. Ważniejsza od ekologii i wspólnego dobra, okazała się „wielka” polityka? Radny Zalewski poparł uchwałę zmieniającą granice Zielonej Góry. Przypomnijmy. Prezydent Janusz Kubicki zaproponował zamianę kilku działek z gminą Świdnica, aby obwodnica południowa w całości przebiegała w granicach miasta i w ten sposób można było uzyskać aż 85 proc. dofinansowania z Unii Europejskiej. Ruch Miejski od początku próbował zablokować tę potrzebną inwestycję poprzez protesty, na które przychodziło więcej zaciekawionych dziennikarzy niż zielonogórzan. Radny Zalewski, owszem sprzeciwiał się idei budowy nowej drogi. Dlaczego zmienił zdanie? Jak tłumaczył, inwestycja i tak jest realizowana, a dalsze jej blokowanie nie ma sensu i co najważniejsze będzie kosztować dodatkowe miliony z miejskiego budżetu. Zaoszczędzone pieniądze można przecież wydać na utrzymanie i rozwój zieleni na osiedlach i wzdłuż ważnych ulic. Ruch Miejski dał się poznać z totalnego negowania wszelkich rozsądnych działań prezydenta Janusza Kubickiego i popularnych wśród mieszkańców inicjatyw radnych Klubu Zielona Razem. W sprawie radnego Pawła Zalewskiego zachował się jak typowa partia. I to pomimo wcześniejszych licznych zapewnień, że każdy działacz ruchu działa niezależnie i może realizować swoje pomysły dla dobra Zielonej Góry. Na naszych oczach odbywa się transformacja ruchu, w tzw. twór okołopartyjny. Nie ma w nim już miejsca dla ludzi myślących samodzielnie i głosujących zgodnie z własnym sumieniem i interesem zielonogórzan. Czy to już koniec Ruchu Miejskiego ZG w naszym mieście? Co myślicie o postawie działaczy tego ugrupowania? Piszcie w komentarzach >>>TUTAJ<<<
saj
marzec 31, 2023

Mi też nie udzielili pomocy w zielonogórskim szpitalu

Można powiedzieć, że zostałem potraktowany w analogiczny sposób przez SOR…
marzec 31, 2023

Ktoś wyrzucił psa z auta w miejscowości Radomia i uciekł

Do smutnego zdarzenia doszło w środę, 29 marca, w miejscowości…
marzec 31, 2023

KONSULTACJE! Możesz zgłosić uwagi do strategii rozwoju miasta

Zielonogórski magistrat zaprasza na rozpoczynające się konsultacje w sprawie „Strategii…
marzec 31, 2023

Nowe zwierzaki w zielonogórskim Mini Zoo. Będzie urson amerykański! Co to takiego?

Jak już Was informowaliśmy – z mini zoo przy Botanicznej…

Jak krowie na rowie cz.2 [FELIETON]

Jak tłumaczyłem w ostatnim felietonie, budżet miasta składa się z dwóch części. Na zadania bieżące…

Członkowie Lubuskiej Izby Inżynierów Budownictwa nagrodzeni przez prezydenta Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

W sobotę, 1 kwietnia, na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się kolejny zjazd Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów…

UWAGA! Marszałek Elżbieta Polak buduje mur pasywny pomiędzy urzędami! [ZDJĘCIA]

Marszałek Elżbieta Polak ma tęczowy chodnik, a teraz będzie mieć mur. Pasywny, pokryty panelami fotowoltaicznymi…

Wiosnę witamy z Kraszanką - Ruszył Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Rękodzielnicy i gospodarze straganów rozgościli się już na zielonogórskim deptaku. Do 6 kwietnia to będzie…

Chcemy otworzyć Wieżę Braniborską [ZDJĘCIA]

Szkoda, że Wieża Braniborska nie jest dostępna dla mieszkańców - często słychać takie utyskiwania. Możemy…

Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO]

„Bajkowa zagroda” przy minizoo w Ogrodzie Botanicznym czeka na piękne nowe atrakcje i zabawki, które…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.