30-lecie Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Na Uniwersytecie przyznano nagrody prezydenta miasta [ZDJĘCIA]

30-lecie Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Na Uniwersytecie przyznano nagrody prezydenta miasta [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
W czwartek, 24 listopada, w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone 30-leciu Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. – Bardzo państwu dziękuję, bowiem wasza praca wymaga wielkiej odwagi i determinacji – zwrócił się do zgromadzonych wiceprezydent Dariusz Lesicki podczas wręczania nagród prezydenta Zielonej Góry.

 

Warto zaznaczyć, że jubileuszowa konferencja była świetną okazją, aby porozmawiać o historii, teraźniejszości oraz perspektywach dotyczących trudnego zawodu biegłego rewidenta. Nie zabrakło miłych wspomnień, ale też uhonorowania wyróżniających się członków izby. W imieniu prezydenta Janusza Kubickiego nagrody zasłużonych dla Zielonej Góry wręczył jego zastępca, Dariusz Lesicki.

– Gratuluję państwu tego pięknego jubileuszu. Ale jednocześnie też dziękuję za pracę u podstaw, za to, że dzięki waszym staraniom pozwalacie się rozwijać biznesowi. Wasze wskazówki chronią naszych przedsiębiorców - tłumaczył wiceprezydent D. Lesicki. I zauważył, że przepisy podatkowe w Polsce nie dość, że są skomplikowane to jeszcze bardzo często się zmieniają.

- To jest problematyczne. Dlatego tym bardziej życzę sobie, aby państwa podpisy, rozstrzygnięcia oraz interpretacje były pozytywne i pozwalały prywatnym oraz miejskim spółkom na racjonalny rozwój w Zielonej Górze i całym województwie lubuskim – zaznaczył wiceprezydent Lesicki.

Złote medale z jego rąk otrzymała Lilijana Bajda, Stefania Bukowska, Stanisław Kozakiewicz oraz Jacek Wegner. Z kolei srebrnymi nagrodzono Jolantę Banaszczak, Mariolę Chojnacką a także Jacka Korzyba. Brązowe krążki trafiły do Krystyny Adamskiej i Janusza Hejnowicza.

Jacek Wegner, prezes regionalnej rady PIBR nie ukrywał, że jest to dla niego wyjątkowy dzień. – Nasz oddział w Zielonej Górze powstał w grudniu 1992 roku i właśnie dzisiaj obchodzimy ten jubileusz. Na konferencji nie zabraknie jednak także merytorycznej dyskusji pod hasłem: zaufanie w biznesie. Jest to bardzo ważny temat – podkreślał prezes Wegner. Dlaczego?

– Zawód biegłego rewident jest zawodem zaufania publicznego. Ma zwiększać zaufanie w biznesie. Niesie to ze sobą wielką odpowiedzialność. Dobrej jakości sprawozdania są bardzo ważne zarówno dla pracowników, banków oraz innych firm czy instytucji. Biegły rewident musi przy tym zawsze pozostać rzetelny i niezależny – tłumaczył nasz rozmówca. – Nie ukrywam, że to trudny zawód, ale dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim liczymy na napływ świeżej krwi – dodał.

Regionalny oddział PIBR w Zielonej Górze obecnie zrzesza 46 członków.

 

 

md

 

 

październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.