Rozkręcamy wakacje na rowerze – przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele pokręcą kółka dla Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

Rozkręcamy wakacje na rowerze – przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele pokręcą kółka dla Zielonej Góry [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
W piątek (24.06) urząd miasta i nowe Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra! zapraszają na akcję Rozkręcamy wakacje. Jako pierwsi o 18.00 z Placu Bohaterów w I Rajd Rowerowy Przedszkolaków wyruszą maluchy.

 

Przedszkolaki wyścig rozpoczną o 18.00 na Placu Bohaterów, a do mety zlokalizowanej na placu przy Filharmonii dotrą ok. 18.30. Uczniowie i pozostali uczestnicy wystartują o 18.30, zakończą rywalizację ok. 19.30 w Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe dyplomy i medale. Dzieciaki „nabiją” kilometry dla Zielonej Góry, która walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Co ważne, przedszkolaki będą poruszać się pod opieką rodziców i mogą pojechać zarówno na dwóch, jak i na rowerowych czterech kółkach. Cała trasa będzie zabezpieczona przez policję.

Na wydarzenie zaprosiło dzisiaj (21.06), nowe Stowarzyszenie w skład którego weszli: Dorota Konopacka, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego Nr 3, Krystian Pawelec, dyrektor SP Nr 6 (wkrótce Zespołu Edukacyjnego nr 11 – red). Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 21 i nieobecni podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami Anna Skrzypczak-Mamet, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 18 im „Czekoladowe Przedszkole” i Tomasz Chmielarczyk, dyrektor Zespołu Edukacyjnego Nr 2.

- Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra powstało z inicjatywy dyrektorów zielonogórskich placówek oświatowych – mówiła Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 21. – Chcemy działać na rzecz zielonogórskiej oświaty, angażować w akcje dla miasta, nie tylko dyrektorów, ale i rodziców, uczniów i przedszkolaków. Jesteśmy nie tylko dyrektorami, ale przede wszystkim mieszkańcami Zielonej Góry – podkreślała I. Aniszkiewicz-Stankowiak. – Rozkręcamy wakacje. Niech będą kolorowe, i przede wszystkim aktywne, zarówno dla dzieci szkolnych, jak i przedszkolnych. Wierzę w to, że nasze przedszkolaki pokonają krótką trasę. Mam też nadzieję, że Zielona Góra wygra rywalizację – zaznaczyła pani  dyrektor.

Krystian Pawelec dodawał: - Chcemy dbać o uczniów, ale i pamiętać o nauczycielach i rodzicach. Chodzi nam o ich rozwój i relaks. Spotkaliśmy się tu jednak z powodu rozpoczęcia wakacji i lata. W piątek, 24 czerwca kończy się rok szkolny, stąd nasza inicjatywa rajdu rowerowego. Chcemy pomóc Zielonej Górze wywalczyć tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Współorganizatorem wydarzenia będzie Stowarzyszenie Rowerem do Przodu. – Poprowadzimy ten przejazd wykorzystując nasze doświadczenie z organizacji Mas Krytycznych w Zielonej Górze. To kolejna cenna inicjatywa, która promuje jazdę na rowerze, tym razem wśród najmłodszych – mówi Robert Górski, szef Rowerem do Przodu.

Organizatorzy proszą rodziców o ściągniecie aplikacji „Aktywne Miasta” dla swoich dzieci. Przypomnieli, że najlepsi zawodnicy dostaną vouchery o wartości 1000 zł, 700 i 500 zł, a najlepsze jednostki oświatowe bon na sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł (I miejsce), 5 tys. (drugie miejsce) i 3 tys. zł (trzecie miejsce). Można zdobyć też Puchar Prezydenta Zielona Góra, a najlepsze grupy rowerowe otrzymają wejściówki na mecz żużlowy Stelmetu Falubazu. 

Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli z zielonogórskich jednostek oświatowych.nW planach są też krótkie koncerty. Stowarzyszenie szykuje kolejne inicjatywy. W środę (22.06), o godz. 10.00, w Domu Harcerza zaplanowano konkurs piosenki o Zielonej Górze. Na początku października odbędzie się marsz z kijkami, zakończony wielką imprezą.

 

 

rk

 

 

 

 

 

 

 

październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.