S. Kotylak ponownie zaatakował Ochlę. J. Rewers pękał ze śmiechu. Po co Platforma Obywatelska bombarduje kąpielisko?

S. Kotylak ponownie zaatakował Ochlę. J. Rewers pękał ze śmiechu. Po co Platforma Obywatelska bombarduje kąpielisko? fot. Bartosz Mirosławski / dron wzg
- Chcecie uprawiać partyjną propagandę, zaczynacie polityczną dyskusję. Po co? Wiem, że boli was Ochla. Mówicie, że to basen dla gawiedzi, tak samo nie chcieliście obwodnicy południowej – grzmiał w ratuszu Janusz Kubicki, prezydent miasta. Platforma Obywatelska ponownie zaatakowała kąpielisko w Ochli. Radni najpierw obrażali zielonogórzan mówiąc, że kąpielisko jest dla gawiedzi, później chcieli zabrać pieniądze z modernizacji i przeznaczyć je na budowę domów dla Ukraińców. – Rozmawiajmy merytorycznie! Powiedzcie co udało wam się zrobić dla Zielonej Góry przez ostanie 4 lata – zapytał Kubicki. Radni PO nabrali wody w usta!

 

Patrząc na porządek obrad, to dzisiejsza sesja rady miasta zapowiadała się bardzo merytorycznie. W programie znalazło się kilka uchwał związanych z przesunięciami w budżecie oraz zamianami w palnie zagospodarowania przestrzennego dla kilku lokalizacji. Niestety, po raz kolejny za sprawą radnych Platformy Obywatelskiej merytoryczne obrady zamieniły się w polityczną jatkę. Zaczęło się od wystąpienia radnego S. Kotylaka (PO), który zaatakował prezydenta Zielonej Góry sugerując, że ten świadomie nie wziął dotacji z urzędu marszałkowskiego do budowy kąpieliska. To wywołało oburzenie w ratuszu. Głos zabrał prezydent miasta.

 

- Przecież nikt z mieszkańców w to nie uwierzy! Chcecie uprawiać partyjną propagandę, zaczynacie polityczną dyskusję. Po co? Wiem, że boli was Ochla. Mówicie, że to basen dla gawiedzi, chcieliście przeznaczyć pieniądze z modernizacji kąpieliska na budowę domów dla Ukraińców. Tak samo nie chcieliście obwodnicy – mówił w ratuszu Janusz Kubicki, prezydent miasta. - Celowo zadajecie pytania z góry narzuconą tezą i podtekstami. Czy wy naprawdę nie możecie pracować dla miasta, zawsze musicie wszczynać awantury? Przecież wam nie zależy merytoryce. Co zrobiliście przez 4 lata dla mieszkańców – pytał Kubicki. Radni PO nabrali wody w usta!

 

O tym, co stało się z brakującymi pieniędzmi przypomniał Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta Zielonej Góry. Jak tłumaczył Kaliszuk, to decyzje zarządu województwa pozbawiły miasto 16 mln złotych, które powinny być przeznaczone na wyczekiwaną przez mieszkańców modernizację kąpieliska.

 

- Decyzję o zabraniu miastu 16 mln zł podjął zarząd województwa w maju 2020 roku. Po kilkukrotnych monitach prezydenta, który prosił o ogłoszenie naboru na ten projekt zarząd i tak nie reagował. Później przenieśliście te pieniądze na własne projekty województwa – tłumaczył Kaliszuk.

 

- Marszałek nie chciała ścieżki rowerowej z Zielonej Góry do Nowej Soli. Przegrała ze mną w sądzie. Po tych wydarzeniach obraziła się na mieszkańców i za to zabrała nam pieniądze. Jeżeli będziemy odbierać pieniądze mieszkańcom, to daleko nie zajedziemy – skwitował prezydent Janusz Kubicki.  

 

(łc)

 

 

październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.