Serce dla serca

Serce dla serca
Seniorzy w naszym mieście często skarżą się, że nie mają gdzie potańczyć. Kluby organizują dyskoteki i zabawy dla młodszej części naszego miasta, natomiast osobom 50+ ciężko się odnaleźć na takiej imprezie. - My też kochamy zabawę, śpiew i taniec – mówią Bogusława Ambrożkiewicz i Teresa Czarnecka z Klubu Seniora „Relaks”. Dlatego organizacje i osoby wspierające działania na rzecz seniorów wpadły pomysł stworzenia walentynkowej akcji "Serce dla serca". - Seniorzy to osoby, które też lubią zabawę. W Zielonej Górze nie mają jednak gdzie potańczyć. Jedynym miejscem jest klub Fabryka, który „przytulił” nas i w środy organizowane są w nim wieczorki taneczne dla seniorów – mówi Jan Kominek z klubu seniora "Relaks". – Podczas jednej z imprez wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować dwie imprezy w "Fabryce" - jedną czysto komercyjną dla młodych osób i drugą ze wsparciem dla starszych na ich walentynkowy bal. - Jesteśmy w okolicy walentynek, a jak wiadomo seniorzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na zabawę biletowaną. Okażmy im serce w tym pięknym okresie i wesprzyjmy ich idąc się pobawić. I tak: impreza biletowana odbędzie się 14 lutego. – Wejście na nią kosztuje 100 zł – mówi przedstawiciel klubu. – W cenie jest m.in. wyżywienie z bardzo bogatym menu. 30 złotych z każdego biletu zostanie przekazane na bal seniora, który odbędzie się w środę, 19 lutego. Seniorów od lat wspiera wiceprzewodniczący Rady Miasta, radny Zielonej Razem Paweł Wysocki i tak jest też tym razem. - Często rozmawiam z seniorami byłem z nimi też na paru zabawach. I powiem szczerze, że potrafią się bawić lepiej niż niektórzy młodzi. Dlatego z całego serca wspieram tą akcję. Trzy tygodnie temu zielonogórzanie pokazali, że mają wielkie serca podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz otwórzmy te serca dla najstarszych - naszych rodziców, dziadków i pradziadków – podsumował radny Paweł Wysocki.
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.