Śmiech i zabawa wraca do Doliny Gęśnika!

Śmiech i zabawa wraca do Doliny Gęśnika!
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników nadziemnych spacerów. Od wtorku, 9 czerwca, otwarty będzie park linowy Gęsie Tarasy. Po długiej przerwie, spowodowanej epidemią i działaniami wandali, dzieci znów będą mogły biegać, wspinać się i omijać fantazyjne przeszkody. Park linowy w Dolinie Gęśnika cieszy się ogromną popularnością wśród małych zielonogórzan. Już od wtorku, 9 czerwca, znowu usłyszymy ich śmiech i gwar podczas pokonywania toru przeszkód. Z parku linowego nie można było korzystać od marca z dwóch powodów. Pierwszy z nich to pandemia koronawirusa, podczas której zostały zamknięte place zabaw. Drugi powód to zniszczenia dokonane przez wandali w ubiegłym miesiącu. - Brak mi słów. Wandale podcięli m. in. liny nośne. Jestem załamany bezmyślnością ludzi, którzy dokonali tych zniszczeń. Ktoś musiał mieć nóż, żeby podciąć liny. Kto nosi takie rzeczy, wychodząc z domu – mówił zdenerwowany prezydent Janusz Kubicki w jednej z ostatnich audycji „Miejski alert”. Na szczęście Gęsie Tarasy przeszły już stosowny lifting, największe uszkodzenia zostały naprawione. - Wymieniono nacięte liny, które podtrzymują całą konstrukcję oraz uszkodzone deski. Zreperowaliśmy też inne drobiazgi – poinformował nas Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR. W obecnym etapie luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, znalazła się również zgoda na otwarcie placów zabaw. Będą one dostępne dla dzieci od soboty, 6 czerwca. Natomiast Gęsie Tarasy zaproszą zielonogórzan w swoje progi od wtorku, 9 czerwca. - Jednorazowa liczba dzieci korzystających z atrakcji na pewno będzie mniejsza niż dotychczas. Przygotowujemy nowe zasady, obserwujemy sytuację i dostosujemy się do obostrzeń, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wstępnie planuję dostęp do parku linowego w weekendy w godzinach 10.00-18.00, a w tygodniu od 14.00 do 20.00. Poniedziałki zostają dniami przerwy technicznej – wyjaśnił R. Jagiełowicz. Dyrektor MOSiR-u przyznał również, że przygotowuje się do otwarcia miejskich basenów. Nie jest to jednak prosta sprawa. - Spełnienie wszystkich formalności i narzuconych na nas obostrzeń to skomplikowany proces. Musimy wykonać badania wody, wymyślić, w jaki sposób wpuszczać mieszkańców na basen, żeby zachować wszystkie normy bezpieczeństwa. Na jednym torze na basenie przy ul. Wyspiańskiego będą mogły równocześnie przebywać cztery osoby. Na basen w CRS jednocześnie możemy wpuścić 32 osoby – powiedział R. Jagiełowicz. Pływalnia przy ul. Wyspiańskiego zostanie otwarta w poniedziałek, 8 czerwca. Natomiast na decyzję dotyczącą otwarcia basenu w CRS  musimy jeszcze poczekać. Ciągle trwają tam prace związane z przygotowaniem obiektu do ponownego wpuszczenia amatorów kąpieli oraz badania wody.
(ap) - ŁZ
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…
luty 01, 2023

Zielona Góra będzie tworzyć Zachodni Klaster Elektromobilności.

W miniony poniedziałek Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11…
luty 02, 2023

Żużlowiec Andriej Kudriaszow walczy z rakiem. Może stracić nogę

Żużlowiec Andriej Kudriaszow ma rozległego raka skóry. Rosjanin ma problemy…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.