Studenci przejęli miasto! Co zmalują, okaże się w weekend

Studenci przejęli miasto! Co zmalują, okaże się w weekend fot. Piotr Jędzura
Rządzą już od poniedziałku. Zapewniają, że Zieloną Górę oddadzą prezydentowi w nienaruszonym stanie. Co zmalują, okaże się w weekend. To wtedy szykuje się finał zielonogórskich Bachanaliów na kampusie B przy al. Wojska Polskiego.

 

W poniedziałek, 22 maja, po raz 51. w Zielonej Górze rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. Wydarzenie oficjalnie otworzył wiceprezydent Dariusz Lesicki, który wręczył symboliczny klucz do miasta przedstawicielom parlamentu studenckiego. – Mam nadzieję, że w niedzielę odbierzemy miasto w podobnym stanie – mówił z uśmiechem D. Lesicki.

 

- Klucz do miasta był już wielokrotnie przekazywany na czas dwóch najważniejszych imprez w Zielonej Górze. Pierwsza to Winobranie, a druga właśnie Bachanalia – podkreślał wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Mam nadzieję, że w tym tygodniu będziecie się bawić, ale też skorzystacie z basenu CRS czy z elektrycznych autobusów, które w tym czasie są dla was dostępne bezpłatnie!

Bachanalia Studenckie potrwają do końca tygodnia.  Na studentów, ale też mieszkańców, czeka szereg atrakcji, m.in. turniej tenisa stołowego, rajd rowerowy, turniej Lasertag, czy Bachanaliowa Noc Planszówek.

 

Integracja przy grillu

Za organizację wydarzenia odpowiada Parlament Studencki UZ oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów „UZeciak”. – Dla mnie to drugie Bachanalia w życiu – zaznacza Paulina Muszyńska, rzeczniczka Parlamentu. – Już w zeszłym roku widziałem, jak to wygląda i postanowiłam, że koniecznie muszę się włączyć w organizację. Pamiętajmy, że studia to nie tylko nauka, imprezy kulturalne również są ważne dla rozwoju naszej studenckiej społeczności. Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że tzw. Wielkie Grillowanie, które było jednym z najważniejszych elementów pierwszego dnia Bachanaliów przyciągnęło tylu chętnych. Na polance na kampusie B przy al. Wojska Polskiego 69 bawiło się kilkaset osób.

Niestety, w tym roku w kontekście Wielkiego Grillowania nie obyło się bez zgrzytów… - Każdego roku staramy się współpracować z klubami i lokalami, by uatrakcyjnić święto. Oficjalnymi partnerami tegorocznej edycji są WySPa, Gęba, One Love oraz Hades, które wspierają nas logistycznie i muzycznie. Próbowaliśmy również kontaktować się m.in. z X-Demonem, bezskutecznie. A później zauważyliśmy, że lokal w tym samym tygodniu organizuje swoje wielkie grillowanie z nazwą Bachanalia na plakacie. Korelacja czasowa wydaje się nie być przypadkowa i wśród części studentów wprowadziło to pewne zamieszanie – wyjaśnia P. Muszyńska.

 

Strefa koncertowa

Kampus przy al. Wojska Polskiego w piątek i sobotę rozbrzmi dźwiękami muzyki. Pierwszego dnia na scenie zagrają Sweet Monday, Dr Misio, Tede oraz Kuban. Drugiego popis umiejętności dadzą HMS, Roadhouse, DJ Soina, Nocny Kochanek a także Paluch & Słoń. Występy rozpoczną się o godz. 17.00.

- Zostanie wyznaczona i ogrodzona strefa koncertowa i gastronomiczna z foodtruckami. Warto pamiętać, że wstęp jest biletowany. Wejściówki można nabyć na stronie abilet.pl, w punktach stacjonarnych i na miejscu imprezy – zaznacza Marcin Łukasiewicz, przewodniczący Parlamentu Studenckiego. I zwraca uwagę na inną kwestię: - Dni studentów to radosne święto. Po pierwszych dwóch pełnych dniach Bachanaliów wyraźnie widać, że potrafimy bawić się z kulturą. Dlatego mogę chyba już teraz zapewnić wiceprezydenta Lesickiego, że zwrócimy miasto w nienaruszonym stanie – mówi z uśmiechem M. Łukasiewicz.

Pełen program imprezy znajduje się na stronie: Bachanalia.pl

 

(md)
czerwiec 09, 2023

Trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Można już kręcić kilometry dla Zielonej Góry. Przypomnijmy – nasze…
czerwiec 09, 2023

W niedzielę spacer do Górzykowa i spotkanie z papugami

 Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (11.06), na kolejną wycieczkę…
czerwiec 09, 2023

Rocznicowy mural na murach aresztu

Mur aresztu przy ul. Łużyckiej opanują winiarze, książęta, przemysłowcy i…
czerwiec 09, 2023

Jarmark Winobraniowy 2023 [MAPKA / REGULAMIN / CENNIK]

Centrum Biznesu Sp. z o.o., jako organizator po raz kolejny …
czerwiec 09, 2023

Flamenco dla chorego Bartka

W piątek, 9 czerwca, o 19.30 w Piekarni Cichej Kobiety…

Krzysztof Rutkowski w restauracji Casa Mia w Zielonej Górze. Co tam robił? (ZDJĘCIA)

W piątek, 9 czerwca, Krzysztof Rutkowski pojawił się w restauracji Casa Mia Zielonej Górze. Tym…

Strażacka i łowiecka brać świętują [FELIETON]

W miniony weekend dwie duże społeczne organizacje świętowały stulecie: Polski Związek Łowiecki i Związek Ochotniczych…

As w rękawie i nasz miejski, oryginalny skarb [ZDJĘCIA]

Jeszcze tam nie byliście? To wciąż macie szansę! Możecie wybrać się na nietypowe i bardzo…

Przetarg rozstrzygnięty. Czas budować schronisko

Czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt wkrótce będą mieć nowy, piękny dom. Koszt inwestycji jest…

Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów!

Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry…

Wieńce wiszą na zielonogórskim ratuszu! Czas zejść do piwnic winiarskich! [ZDJĘCIA]

W środę rano przed ratuszem pojawili się alpiniści z zielonogórskiej firmy Alpinex. Zadanie mieli jasne:…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.