Studenci przejęli miasto! Co zmalują, okaże się w weekend

Studenci przejęli miasto! Co zmalują, okaże się w weekend fot. Piotr Jędzura
Rządzą już od poniedziałku. Zapewniają, że Zieloną Górę oddadzą prezydentowi w nienaruszonym stanie. Co zmalują, okaże się w weekend. To wtedy szykuje się finał zielonogórskich Bachanaliów na kampusie B przy al. Wojska Polskiego.

 

W poniedziałek, 22 maja, po raz 51. w Zielonej Górze rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. Wydarzenie oficjalnie otworzył wiceprezydent Dariusz Lesicki, który wręczył symboliczny klucz do miasta przedstawicielom parlamentu studenckiego. – Mam nadzieję, że w niedzielę odbierzemy miasto w podobnym stanie – mówił z uśmiechem D. Lesicki.

 

- Klucz do miasta był już wielokrotnie przekazywany na czas dwóch najważniejszych imprez w Zielonej Górze. Pierwsza to Winobranie, a druga właśnie Bachanalia – podkreślał wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Mam nadzieję, że w tym tygodniu będziecie się bawić, ale też skorzystacie z basenu CRS czy z elektrycznych autobusów, które w tym czasie są dla was dostępne bezpłatnie!

Bachanalia Studenckie potrwają do końca tygodnia.  Na studentów, ale też mieszkańców, czeka szereg atrakcji, m.in. turniej tenisa stołowego, rajd rowerowy, turniej Lasertag, czy Bachanaliowa Noc Planszówek.

 

Integracja przy grillu

Za organizację wydarzenia odpowiada Parlament Studencki UZ oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów „UZeciak”. – Dla mnie to drugie Bachanalia w życiu – zaznacza Paulina Muszyńska, rzeczniczka Parlamentu. – Już w zeszłym roku widziałem, jak to wygląda i postanowiłam, że koniecznie muszę się włączyć w organizację. Pamiętajmy, że studia to nie tylko nauka, imprezy kulturalne również są ważne dla rozwoju naszej studenckiej społeczności. Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że tzw. Wielkie Grillowanie, które było jednym z najważniejszych elementów pierwszego dnia Bachanaliów przyciągnęło tylu chętnych. Na polance na kampusie B przy al. Wojska Polskiego 69 bawiło się kilkaset osób.

Niestety, w tym roku w kontekście Wielkiego Grillowania nie obyło się bez zgrzytów… - Każdego roku staramy się współpracować z klubami i lokalami, by uatrakcyjnić święto. Oficjalnymi partnerami tegorocznej edycji są WySPa, Gęba, One Love oraz Hades, które wspierają nas logistycznie i muzycznie. Próbowaliśmy również kontaktować się m.in. z X-Demonem, bezskutecznie. A później zauważyliśmy, że lokal w tym samym tygodniu organizuje swoje wielkie grillowanie z nazwą Bachanalia na plakacie. Korelacja czasowa wydaje się nie być przypadkowa i wśród części studentów wprowadziło to pewne zamieszanie – wyjaśnia P. Muszyńska.

 

Strefa koncertowa

Kampus przy al. Wojska Polskiego w piątek i sobotę rozbrzmi dźwiękami muzyki. Pierwszego dnia na scenie zagrają Sweet Monday, Dr Misio, Tede oraz Kuban. Drugiego popis umiejętności dadzą HMS, Roadhouse, DJ Soina, Nocny Kochanek a także Paluch & Słoń. Występy rozpoczną się o godz. 17.00.

- Zostanie wyznaczona i ogrodzona strefa koncertowa i gastronomiczna z foodtruckami. Warto pamiętać, że wstęp jest biletowany. Wejściówki można nabyć na stronie abilet.pl, w punktach stacjonarnych i na miejscu imprezy – zaznacza Marcin Łukasiewicz, przewodniczący Parlamentu Studenckiego. I zwraca uwagę na inną kwestię: - Dni studentów to radosne święto. Po pierwszych dwóch pełnych dniach Bachanaliów wyraźnie widać, że potrafimy bawić się z kulturą. Dlatego mogę chyba już teraz zapewnić wiceprezydenta Lesickiego, że zwrócimy miasto w nienaruszonym stanie – mówi z uśmiechem M. Łukasiewicz.

Pełen program imprezy znajduje się na stronie: Bachanalia.pl

 

(md)
marzec 04, 2024

Nowa komendant Zielonogórskiej Straży Miejskiej!

W piątek, 1 marca, pełniąca funkcję zastępcy komendanta Agnieszka Pawłow…
marzec 04, 2024

Wybierz mural oraz nazwę schroniska! [ANKIETA]

Już wiosną, zwierzaki z zielonogórskiego przytuliska, będą przebywać w nowych…
marzec 04, 2024

Wyłączenia prądu w Zielonej Górze – przygotuj się!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na dwóch ulicach w Zielonej…
marzec 04, 2024

Tomasz Sroczyński. "On żyje sprawami Dzielnicy Nowe Miasto"

 - Jego telefon dzwoni o każdej porze dnia i nocy,…
marzec 04, 2024

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Ogród botaniczny do rozbudowy!

To był tydzień obfity w polityczne newsy, ale nie zabrakło…

Jak idzie budowa schroniska dla zwierząt? J. Kubicki: Koniec za dwa miesiące!

- Dziś miałem okazję zobaczyć postęp prac na budowie schroniska dla zwierząt. Jeszcze dwa miesiące…

Popularność Minibusów Karsan - Powstają kolejne przystanki!

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w związku z rosnącą popularnością linii 101…

Zwierzęta cierpią i nie mogą liczyć na pomoc. Jest apel do wojewody! [PODPISZ PETYCJĘ /…

To była spontaniczna akcja. W niedzielne popołudnie na parkingu przy amfiteatrze radni Zielonej Razem i…

Filip Gryko nie zwalnia tempa. Gęsie Tarasy, SkyPark szkoła i rekreacja w Łężycy!

- Wielopoziomowy parking przy Palmiarni to jego pomysł. Podobnie jak SkyPark, czyli plac zabaw na…

Kampania na biało i czarno [FELIETON]

Lubię kampanie wyborcze. Sam w nich startuję, ale też obserwuję, jak to robią inni. Bo…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.