Święty Mikołaj z elfami w Ogrodzie Botanicznym. Kolędowanie, rękodzieło i słodkości! [HARMONOGRAM]

Święty Mikołaj z elfami w Ogrodzie Botanicznym. Kolędowanie, rękodzieło i słodkości! [HARMONOGRAM] fot. wzg
Święty Mikołaj w towarzystwie elfów odwiedzi w niedzielę Ogród Botaniczny. – Wpadajcie z dziećmi, bo Mikołaj będzie odbierał listy od najmłodszych – zaprasza radny Paweł Wysocki, który opiekuje się Ogrodem Botanicznym i mini ZOO. – Będziemy kolędować, przygotowywać stroiki i weźmiemy udział w zawodach sportowych z elfami – dodaje. – Mikołajki w Ogrodzie Botanicznym to magiczne wydarzenie. Szykujemy mnóstwo animacji, będzie też rękodzieło, kiermasz domowych wypieków, nie zabraknie też animacji, które uwielbiają dzieciaki – mówi Ula Brosławska Białowąs, specjalista do spraw organizacji imprez w Ogrodzie Botanicznym, która poprowadzi event oraz animacje z elfami.

 

Mikołajki w Ogrodzie Botanicznym to szereg atrakcji skierowanych szczególnie do najmłodszych. Event odwiedzi Święty Mikołaj, który wraz z elfem odbierze od dzieci  listy z marzeniami prezentowymi, będzie też można wrzucić swoje listy do skrzynki Świętego Mikołaja.

 

- Stworzymy także swoje listy na stoisku warsztatowym – mówi BańkoUla, czyli Ula Brosławska Białowąs, specjalista do spraw organizacji imprez w Ogrodzie Botanicznym, która poprowadzi event oraz animacje.

 

– Wpadajcie z dziećmi, bo Mikołaj będzie odbierał listy od najmłodszych – zaprasza radny Paweł Wysocki, który opiekuje się Ogrodem Botanicznym i mini ZOO. – Będziemy kolędować, przygotowywać stroiki i weźmiemy udział w zawodach sportowych z elfami – dodaje.

 

Dodatkowo odbędzie się kiermasz świąteczny, gdzie odwiedzający będą mogli zakupić prezenty dla swoich bliskich. Rękodzielniczka Joanna Kucharska z „Kuchni Kwiatowej” zaproponuje wianki oraz stroiki na świąteczny stół, które wprowadzają nastrój przytulności i rodzinnego ciepła. Pięknie zapakowane będą idealnym prezentem. Kuchnia Kwiatowa dodatkowo poprowadzi warsztaty robienia stroików, które będzie można zabrać do domu.

Dla małych i większych elfów przygotowano tor przeszkód. Sportową odsłoną wydarzenia zajmie się - Mistrz Sportu, Łukasz Łukaszewski. „Mały Mistrz Sportu”, na co dzień zajmuje się propagowaniem zachowań sportowych, zadba o odpowiednią kondycję elfów! W Ogrodzie Botanicznym będzie Football dart i zabawy dla koordynacji ruchowej.

Będą też nastrojowe świece od Joanny Junke z „Ale Świeca”. To propozycja sojowych rękodzielniczych świec, wytwarzanych ekologicznie. Dodatkowo odbędą się warsztaty świec, dekoracji dla dzieci.

Ceniona „Pasieka Frydryk” zaprezentuje ekologiczne miody, oraz produkty z wosku pszczelego, w pięknych zestawach świątecznych.

Podczas eventu odbędzie się koncert świąteczny wraz z kolędowaniem. Paulina Przybylska wraz z mamą Anną Przybylską zaczarują głosem i brzmieniem, oraz wprowadzą nastrój świąteczny.

Zaplanowano też kiermasz charytatywny z ciastami. To propozycja świątecznej pomocy dla zielonogórzanki Anulki. Anulka przyszła na świat z rzadką wadą genetyczną o nazwie achondroplazja (karłowatość). Lekarze, rekomendując operację, zaznaczyli, że nie chodzi jedynie o wydłużenie kości kończyn, lecz głównie ich wyprostowanie. W przeciwnym razie mogłaby nastąpić konieczność poruszania się na wózku inwalidzkim w wieku dorosłym. Wobec tego planowana operacja to nie tylko szansa na większą samodzielność i przezwyciężenie barier architektonicznych, ale również walka o życie i zdrowie.

 

Impreza odbędzie się w godzinach 12.00 - 14.00

 

>>>LINK DO ZBIÓRKI DLA ANULKI<<<

 

 

(wzg)

 

luty 29, 2024

Zaprosili psiaki na plakaty wyborcze. „Może znajdą nowy dom”

- Pewnie wielu z Was ma dosyć gęb polityków na…
luty 29, 2024

Z. Binek: W Chynowie wspólnie wybieramy cel! Jesteśmy zgrani!

- W Chynowie mamy długookresową strategię budowy dróg – mówi…
luty 29, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze! Ma się pojawić ponad 100 maszyn!

Zobaczymy je na niebie i z całkiem bliska, bo wszystkie…
luty 29, 2024

Zielonogórskie Wodociągi piąte w kraju!

Piąte miejsce zajęły Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja w Ogólnopolskim Rankingu…
luty 28, 2024

Chwila nieuwagi i trzy rozbite samochody

Trzy uszkodzone pojazdy i jedna osoba zabrana na badania do…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Zobacz jak było na konwencji! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Dzisiaj w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję.…

Intermarche wraca do Zielonej Góry

7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy…

Maluchu, czas do żłobka!

Startuje nabór do miejskich żłobków na kolejny rok szkolny. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższych…

W środę spotkajmy się w Leśnej Osadzie - Finał akcji Eko Choinka! [PROGRAM]

Na starówce, w ramach VII edycji poświątecznej akcji Ekochoinka, odbędzie się kolejne działanie proekologiczne. Leśna…

Pierwsze oznaki wiosny w Parku Tysiąclecia [ZDJĘCIA]

Poczuliśmy w powietrzu wiosnę i przyroda również. Swoją gotowość oznajmiły rośliny w parku Tysiąclecia. Pączki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.