Tarcza Antykryzysowa - Lubuscy przedsiębiorcy nadal mogą korzystać ze wsparcia

Tarcza Antykryzysowa - Lubuscy przedsiębiorcy nadal mogą korzystać ze wsparcia fot. screen google.com/maps
Lubuscy przedsiębiorcy nadal mogą korzystać ze wsparcia z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej 9.0. Wprowadzona w maju tarcza poszerzyła liczbę branż, które mogą starać się o pomoc. W sumie pojawiło się aż 17 nowych rodzajów działalności.

 

Tarcza 9.0 umożliwia zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 r a także za grudzień 2020 r., styczeń oraz luty 2021 r. o ile spełnione będą nowe warunki. Będzie też można otrzymać  od jednego do maksymalnie pięciu świadczeń postojowych.

 

O wsparcie mogą wystąpić przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed listopadem 2020 roku, a 31 marca 2021 r. ich przeważająca działalność była oznaczona jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu. Umorzenie składek i ponowne postojowe z ZUS przysługuje firmom, które zanotowały spadek przychodu o co najmniej 40 proc. Aby sprawdzić, czy pomoc przysługuje należy porównać przychód w jednym z dwóch miesięcy poprzedzających złożenie wniosku do przychodu z miesiąca poprzedniego albo z analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Można ten przychód porównać również do przychodu z września 2020 roku - Agata Muchowska.
 

Nowością jest natomiast możliwość porównania przychodu do osiągniętego w lutym 2020 r., czyli przed pandemią.

 

Żeby otrzymać zwolnienie ze składek, przedsiębiorca musi złożyć w tej sprawie wniosek do ZUS do końca czerwca. Jeśli firma ma obowiązek samodzielnego sporządzania dokumentacji rozliczeniowej, to w tym terminie musi dostarczyć również dokumenty rozliczeniowe za marzec i kwiecień. Przedsiębiorcy, którzy zdążyli już opłacić składki za te miesiące, będą mogli uzyskać ich zwrot - Agata Muchowska.
 
Wnioski do ZUS w ramach nowej Tarczy Antykryzysowej można składać wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych.
 
 
Małgorzata Włodarczyk - Radio Index
 
 

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.