To było cudowne Winobranie.„Kasza to zdrowy wybór”. Milion na basen przy Wyspiańskiego

To było cudowne Winobranie.„Kasza to zdrowy wybór”. Milion na basen przy Wyspiańskiego fot. um/wzg
Wszystko, co dobre szybko się kończy. Za nami Winobranie. Było fantastycznie! Koncerty, wybitne lokalne trunki i mnóstwo atrakcji. – To było rekordowe Winobranie. Gościliśmy mnóstwo turystów z kraju i ze świata. Zielona Góra to piękne europejskie miasto, które przyciąga połączeniem tradycji i nowoczesności  – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W podsumowaniu tygodnia nie zabrakło polityki. Za niecały miesiąc wybory parlamentarne. W Zielonej Górze kreatywną kampanię prowadzi Rafał Kasza, kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu. Kasza z uśmiechem na twarzy, czapce kucharskiej i chochlą w ręce częstował wyborców, pysznym gulaszem z…kaszą. – Dziękuję, za tyle życzliwości i głosów poparcia. Sprawdziłem się jako samorządowiec, w Sejmie też wykażę się skutecznością - mówił Rafał Kasza. Na koniec dobre info z urzędu miasta. – Udało się pozyskać kolejne pieniądze. Tym razem to milion złotych w ramach rządowego programu „Sportowa Polska 2023” - informuje Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Pieniądze zostaną wykorzystane na modernizacje niecki basenu na ul. Wyspiańskiego.

 

W tym roku zielonogórzanie dali z siebie absolutnie wszystko. I choć w Korowodzie Winobraniowym maszerowaliśmy nie raz, ten był absolutnie wyjątkowy. W wielkim stylu wspólnie zamknęliśmy obchody jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Choć zawsze znajdą się malkontenci, którzy zarzucają wydarzeniu ludyczny charakter, to z pewnością nie można mu odmówić rozmachu i tego, że choć przez chwilę, mimo dzielących nas różnic, jesteśmy jednością. Łączy nas Zielona Góra.

Cóż to był za korowód! Winobranie 2023 [ZDJĘCIA / WIDEO] (wiadomoscizg.pl)

 

- Młody jest, niech idzie i przegoni to towarzystwo w Sejmie – mówi pan Henryk, który w wyborach parlamentarnych zagłosuje na Rafała Kaszę, kandydata Trzeciej Drogi. – Dużo zrobił dla sportowej Zielonej Góry – dodaje Bartek, który trenuje na torze przeszkód, zamontowanym w mieście z inicjatywy R. Kaszy. - Moje dzieci brały udział w biegach z przeszkodami i w piknikach na Placu Teatralnym. Pan Kasza wie, co robi. Ma mój głos – uśmiecha się pani Weronika. Rafał Kasza na starówce częstował wyborców zdrowym gulaszem z kaszą i rozmawiał o przyszłości woj. lubskiego i kraju. – Dziękuję, za tyle życzliwości i głosów poparcia. Sprawdziłem się jako samorządowiec, w Sejmie też wykażę się skutecznością. Ja na swojej drodze nie widzę przeszkód – mówi Rafał Kasza, nawiązując do swojego hasła wyborczego oraz zamiłowania do biegów z przeszkodami. 

Kandydat Trzeciej Drogi zrobił kulinarne show. Kasza to zdrowy wybór! [ZDJĘCIA] (wiadomoscizg.pl)

 

Udało się pozyskać kolejne pieniądze. Tym razem to 1 000 000 zł w ramach rządowego programu „Sportowa Polska 2023” - informuje Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Pieniądze zostaną wykorzystane na modernizacje niecki basenu na ul. Wyspiańskiego. - Dzień dobry. Winobranie idzie pełną parą. A my? My jednak nie próżnujemy, tylko cały czas pracujemy. Udało się pozyskać kolejne pieniądze. Tym razem to 1 000 000 zł w ramach rządowego programu „Sportowa Polska 2023”. Ktoś powie, co to jest milion, ostatnio było prawie 180 milionów na obwodnicę. A ja się cieszę z każdej złotówki, która pozyskujemy, milion to też dużo kasy. Pieniądze zostaną wykorzystane na modernizacje niecki basenu na ul. Wyspiańskiego. Super, bo kolejny temat, kolejna sprawa bliżej realizacji i rozwiązania. No i niech ktoś powie, że nie warto się starać, pracować, walczyć?

1 000 000 zł na modernizację niecki basenu na ul. Wyspiańskiego (wiadomoscizg.pl)

 

(wzg)
kwiecień 16, 2024

„Mamy wspaniałą młodzież”. Poznaliśmy laureatów konkursu Ośmiu Wspaniałych [DUŻO ZDJĘĆ]

W Sali Kryształowej ratusza odbyła się uroczysta gala Ośmiu Wspaniałych,…
kwiecień 16, 2024

Skakali po samochodzie. Błyskawicznie zatrzymani przez zielonogórskich policjantów!

W minioną niedzielę (14.04) w nocy dyżurny komendy Miejskiej Policji…
kwiecień 15, 2024

Marzec 1976 r. Rozpoczęło się wyburzanie starych budynków umiejscowionych w śródmieściu

Marzec 1976 r. Rozpoczęło się wyburzanie starych budynków umiejscowionych w…
kwiecień 15, 2024

Uwaga, nie będzie prądu w Zielonej Górze!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 12, 2024

O rowerowe laury

Za oknem piękna wiosna, a to oznacza jedno - rozpoczął…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

Tańsza i odnawialna energia dla zielonogórzan

Planujemy w przetargu wybrać operatora, który krok po kroku pomoże mieszkańcom znaleźć na rynku najkorzystniejszą…

Zielona Góra liderem!

W samorządowym piśmie „Wspólnota” opublikowano ranking miast, w których podatki są najniższe. Jesteśmy na najwyższym…

Trwa dystrybucja kart na kąpielisko H2Ochla [WIDEO/ZDJĘCIA]

Ponad 8 tysięcy osób odwiedziło w miniony weekend nowe kąpielisko w Ochli. Dni otwarte okazały…

Apteki w Zielonej Górze 24 na dobę! [DYŻURY]

Zielonogórzanie od 16 kwietnia mogą już zaopatrywać się w leki i środki medyczne również w…

Otwarcie Psituliska w maju! A co z kociarnią?

- W połowie maja nowe schronisko dla piesków będzie gotowe. Później oczywiście odbiory prowadzone przez…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.