To nie czas na normalność

To nie czas na normalność
O najważniejszych sprawach dotyczących życia w mieście w czasach pandemii opowiada prezydent Janusz Kubicki. Codziennie w audycji „Miejski alert”w Radiu Index, na falach 96 fm. W ubiegłym tygodniu wiele antenowego czasu zajęła dyskusja na temat wyborów prezydenckich oraz wątek przekazania Poczcie Polskiej danych osobowych mieszkańców. - Nie dostałem jeszcze żadnego pisma od Poczty Polskiej, więc nie przekazałem nikomu danych. Obecnie nie ma przepisów, które by to określały, natomiast jeśli prawo się zmieni, to będę tego prawa przestrzegał – informował w piątek Janusz Kubicki. W ciągu kolejnych dni powtarzał też swoje zdanie na temat wyborów. - Mam dość tej szopki i kabaretu o nazwie wybory. Politycy nie dorośli do tego, żeby nas reprezentować. Mnie ten temat mierzi, to temat zastępczy. Dyskusje o wyborach powodują tylko niepotrzebny stres i agresję. Uważam, że wybory są teraz złym rozwiązaniem, powinny zostać przesunięte – podkreślał J. Kubicki. Czekał również na opinie prawne dotyczące przekazywania danych i przytoczył niektóre z nich na antenie w poniedziałkowym „Miejskim alercie”(do odsłuchania w nagraniach archiwalnych na Facebooku). W komentarzach do audycji mieszkańcy zauważali, że w mieście zaczyna panować rozprężenie, a na ulice wychodzi coraz więcej ludzi. - Zielona Góra i województwo lubuskie wypada dobrze, jeśli chodzi o zachorowalność na COVID-19. Jednak w innych regionach ta sytuacja wygląda gorzej, są ofiary śmiertelne. Nie możemy normalnie funkcjonować. Bez wspólnej mobilizacji wszystko może się posypać jak domek z kart – apelował prezydent. W sobotę mówił również o większej liczbie patroli policji, które wyjadą na zielonogórskie ulice. - To nie jest czas na pikniki i grillowanie. Choć pogoda jest piękna, to nie jest czas na rozprężenie – zaznaczył. Nie rekomendował też dalekich podróży i odwiedzania rodziny w innych regionach kraju.
  1. Kubicki przypomniał, dlaczego nieczynne są stacje roweru miejskiego. - Możemy jeździć na własnych rowerach, w lesie bez maseczek. Natomiast rowery miejskie nie będą jeszcze wypożyczane, ponieważ nie ma możliwości dezynfekcji jednośladu po każdym użytkowniku. Wirus może długo utrzymywać się na różnych powierzchniach, a my nieświadomie przeniesiemy go dalej – tłumaczył prezydent.
Pojawił się również wątek kolejnych akcji rozdawania maseczek. - Nie będzie już tak dużych akcji, wcześniej rozdaliśmy naprawdę dużo maseczek. Teraz chcemy zadbać przede wszystkim o seniorów, którzy z różnych względów mogą mieć problem z zaopatrzeniem się w maseczki. Być może będziemy je rozdawać właśnie osobom starszym w niektórych placówkach – mówił prezydent. Mieszkańcy pytali też, czy testy na koronawirusa, które chce zakupić miasto będą dostępne dla każdego. - Nie. Chcemy przebadać dużo osób, szczególnie wszystkich z grupy podwyższonego ryzyka, m.in. pracowników ochrony zdrowia, pracowników DPS-ów, kierowców MZK. Prawdopodobnie na nasze testy będzie kierował lekarz – wyjaśnił J. Kubicki. (ap) Fot. Igor Skrzyczewski/UM/ - Nie możemy jeszcze normalnie funkcjonować. Bez wspólnej mobilizacji wszystko może się posypać jak domek z kart – apelował prezydent Janusz Kubicki. Archiwalnych nagrań rozmów z prezydentem Kubickim można wysłuchać na fanpage’u Radia Index na Facebooku, w zakładce: Na żywo. Udostępniane są również na oficjalnym fanpage’u miasta: Miasto Zielona Góra. Na żywo „Miejski alert” jest transmitowany codziennie o godz. 10.30 w internecie na: Facebooku Radia Index, Facebooku Miasta, Facebooku Wiadomości Zielona Góra oraz oczywiście w radiu na falach 96 fm. Pytania można zadawać na Facebooku pod transmisją audycji lub wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
marzec 31, 2023

Mi też nie udzielili pomocy w zielonogórskim szpitalu

Można powiedzieć, że zostałem potraktowany w analogiczny sposób przez SOR…
marzec 31, 2023

Ktoś wyrzucił psa z auta w miejscowości Radomia i uciekł

Do smutnego zdarzenia doszło w środę, 29 marca, w miejscowości…
marzec 31, 2023

KONSULTACJE! Możesz zgłosić uwagi do strategii rozwoju miasta

Zielonogórski magistrat zaprasza na rozpoczynające się konsultacje w sprawie „Strategii…
marzec 31, 2023

Nowe zwierzaki w zielonogórskim Mini Zoo. Będzie urson amerykański! Co to takiego?

Jak już Was informowaliśmy – z mini zoo przy Botanicznej…

Jak krowie na rowie cz.2 [FELIETON]

Jak tłumaczyłem w ostatnim felietonie, budżet miasta składa się z dwóch części. Na zadania bieżące…

Członkowie Lubuskiej Izby Inżynierów Budownictwa nagrodzeni przez prezydenta Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

W sobotę, 1 kwietnia, na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się kolejny zjazd Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów…

UWAGA! Marszałek Elżbieta Polak buduje mur pasywny pomiędzy urzędami! [ZDJĘCIA]

Marszałek Elżbieta Polak ma tęczowy chodnik, a teraz będzie mieć mur. Pasywny, pokryty panelami fotowoltaicznymi…

Wiosnę witamy z Kraszanką - Ruszył Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Rękodzielnicy i gospodarze straganów rozgościli się już na zielonogórskim deptaku. Do 6 kwietnia to będzie…

Chcemy otworzyć Wieżę Braniborską [ZDJĘCIA]

Szkoda, że Wieża Braniborska nie jest dostępna dla mieszkańców - często słychać takie utyskiwania. Możemy…

Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO]

„Bajkowa zagroda” przy minizoo w Ogrodzie Botanicznym czeka na piękne nowe atrakcje i zabawki, które…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.