Trudna jesień naszych zespołów

Trudna jesień naszych zespołów fot. pixabay
Zielona Góra ma cztery zespoły w klasie A. Jaka była jesień w ich wykonaniu? Choć dwóm naszym ekipom zostały zaległe mecze, rundę można skwitować stwierdzeniem: szału nie ma.

 

 

Przed startem sezonu 2023/24 wydawało się, że trzy z czterech naszych zespołów mogą powalczyć o awans do klasy okręgowej. Drzonkowianka Racula to spadkowicz z tego poziomu, TKKF Chynowianka Zielona Góra grała już w okręgówce, swoich ambicji nie ukrywała Sparta Łężyca. Rzeczywistość okazała się trudniejsza niż przypuszczano.

 

Spokojna wiosna

Najwyżej, bo na trzecim miejscu w grupie I, uplasowała się TKKF Chynowianka. W 12 meczach (w sobotę gra jeszcze w Płotach ze Startem) wygrała osiem razy, trzykrotnie przegrała i zaliczyła jeden remis. Zdobyła 25 punktów, strzeliła 37 bramek, straciła 31. Chynowianka, podobnie jak inne zespoły z czołówki tej grupy, miała pecha, bo musiała rywalizować z ekipą „innej prędkości”, czyli z Zorzą Port 2000. W Mostkach znów postawiono na futbol i pragnienie nawiązania do czasów, kiedy tamtejsza kipa była najlepsza w regionie. Ściągnięto zawodników znacznie przewyższających umiejętnościami rywali i Zorza gromiła przeciwników. Wygrała na „Arenie Chynów” aż 10:0, kiedy obie ekipy miały na koncie komplet zwycięstw. Tak więc TKKF Chynowianka powinna wiosną spokojnie grać w czołówce, a o ewentualnym awansie pomyśleć w kolejnym sezonie.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżył spadkowicz z okręgówki Drzonkowianka Racula. Uchodziła za jednego z faworytów do awansu, ale w pierwszych meczach wypadła bardzo słabo, zdobywając w sześciu meczach cztery punkty. Dymisję złożył wówczas doświadczony trener Andrzej Michalski. Zespół, jak mówiono, tymczasowo objął były szkoleniowiec, a obecnie prezes klubu Damian Sarnecki. Powiedzenie, że prowizorki są najtrwalsze sprawdziło się. Pod wodzą trenera Sarneckiego Drzonkowianka doczekała zimy. Dodajmy, prezes tchnął życie w zespół i ekipa w pozostałych siedmiu meczach wygrała pięciokrotnie, dwa razy remisując. Dało to Drzonkowiance szóste miejsce (sześć zwycięstw, trzy remisy, cztery porażki z dorobkiem 21 punktów, bramki 27:30). Jednak, podobnie jak w przypadku Chynowianki, strata do lidera jest ogromna i Drzonkowiance pozostanie dobra gra wiosną i myślenie o awansie w przyszłym sezonie.

 

Poniżej oczekiwań

Zaraz za Drzonkowianką uplasowała się Sparta. Zespół z Łężycy od trzech sezonów deklaruje walkę o awans, walczy, jest w czołówce i wydaje się że stanie się to już teraz. Potem jednak przychodzą porażki i kończy się na grze w środku. Tak było tej jesieni. Siódme miejsce i 17 punktów (pięć zwycięstw, dwa remisy, sześć porażek - bramki 33:42), to poniżej oczekiwań.

Pozostaje Ikar Zawada. Zazwyczaj solidna ekipa ze środka tabeli miała słabą jesień. Zaledwie osiem punktów, tylko jedno zwycięstwo, pięć remisów i sześć porażek dało przedostatnie miejsce. Ikar może polepszyć swoją sytuację, bo w sobotę gra w zaległym wyjazdowym meczu z Cuprum Czciradz. Wiosną zespół z Zawady czeka ciężka, ale miejmy nadzieję zwycięska walka o utrzymanie.

af-łz
grudzień 01, 2023

Rodzinna tradycja kwitnie od czterech dekad

Na ich przykładzie można tłumaczyć sens przysłowia „bez pracy nie…
grudzień 01, 2023

O pedagogice dziecka i jakości edukacji

Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej UZ po raz czwarty zaprosił…
grudzień 01, 2023

Mały autobus na nowej trasie

Trzy minibusy marki Karsan są już w mieście. Mają wyjechać…
grudzień 01, 2023

Skarpetki uczą tolerancji

Maluchy z „Rozśpiewanego Przedszkola” nr 34 miały okazję, jako pierwsze…
grudzień 01, 2023

W niedzielę spacer do Nietkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.12) na pieszą wycieczkę…

Światełka na zielonogórskim deptaku zapalone! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Jak myślicie ile można iść spacerkiem z pl. Bohaterów pod ratusz? 10 minut? Kwadrans? W…

Kraj z dykty? [FELIETON]

Kiedy minister Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że Polska to kraj z dykty (użył słów ostrzejszych), wielu…

„Baśniowe Zatonie” zachwyca światełkami [ZDJĘCIA / WIDEO]

Powiedzieć, że w Zatoniu pojawił się dziki tłum zielonogórzan, to… nic nie powiedzieć. Więcej ludzi…

Rozświetlamy miasto! [ZDJĘCIA / HARMONOGRAM / MAPKA]

W świątecznym oświetleniu miasta wielkie zmiany! Nowa oprawa fontanny na pl. Bohaterów, ozdoby i girlandy…

Mikołaj na żużlu, renifery, choinki i upominki. Cudowne dekoracje na deptaku! [ZDJĘCIA]

Mikołaj na motorze żużlowym i renifer, który kopytami otwiera świąteczne prezenty, takie świąteczne dekoracje już…

Wystawa „Grudniowe Anioły” i rozświetlenie Parku Iluminacji w Zatoniu!

„Grudniowe Anioły” – tak nazywa się wystawa, którą dziś popołudniu będzie można oglądać w oranżerii…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.