UZ promuje Absolwentów Extra

UZ promuje Absolwentów Extra fot. Marek Leśniak
Absolwent Extra, to konkurs organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski, który ma celu promowanie wyróżniających się absolwentów poszczególnych wydziałów. W tym roku akademickim specjalną statuetkę w konkursie odebrała Kornelia Kieliszczyk, absolwentka dwóch kierunków na studiach pierwszego stopnia: fizyka medyczna i fizyka ze specjalnością fizyka komputerowa na Wydziale Fizyki i Astronomii.

 

Konkurs Absolwent Extra promuje sylwetki, osiągnięcia, kompetencje i możliwości zwycięzców, a dzięki temu daje on szansę na jeszcze lepsze przedstawienie się pracodawcom, budowanie potencjału na przyszłość i lepszy start w życiu zawodowym.

Kornelia Kieliszczyk – tegoroczna absolwentka dwóch kierunków na studiach pierwszego stopnia: fizyka medyczna i fizyka ze specjalnością fizyka komputerowa na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego została pierwszą w tym roku akademickim ABSOLWENTKĄ EXTRA na Uniwersytecie Zielonogórskim. Specjalną statuetkę odebrała wczoraj z rąk rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr. hab. Wojciecha Strzyżewskiego. W uroczystości wzięli udział dr hab. Barbara Literska, prof. UZ – prorektor ds. studenckich i dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii – prof. dr hab. Andrzej Drzewiński.

W tym roku rozpoczyna się już druga edycja Akcji ABSOLWENT EXTRA, którą organizuje Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego. Co miesiąc będziemy poznawać laureatów z kolejnych wydziałów. Kornelia Kieliszczyk jest dwukrotną laureatką Stypendium Rektora, a jej obydwie prace licencjackie zostały ocenione na ocenę bardzo dobrą. - Zdecydowałam się na studiowanie dwóch kierunków jednocześnie, ponieważ zależało mi na zrozumieniu otaczającego nas świata i doskonaleniu swoich umiejętności programowania. – mówi K. Kieliszczyk. - W przyszłości chciałabym zostać programistką, która będzie zajmować się dużymi zbiorami danych, np. statystyką medyczną. Dzięki zdobytemu wykształceniu mogę pracować również jako fizyk medyczny w szpitalnych oddziałach radioterapii. – dodaje Absolwentka Extra.

Kornelia Kieliszczyk kontynuuje naukę na pierwszym roku studiów magisterskich na obydwu kierunkach. W wolnym czasie tworzy gry komputerowe oraz udziela korepetycji z zakresu fizyki i matematyki dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

fot. Marek Leśniak

grudzień 05, 2022

Okradł seniorkę metodą "na policjanta". Trafił już za kraty

Dzięki doskonałej współpracy zielonogórskich policjantów z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej…
grudzień 05, 2022

Zostań dawcą szpiku - Akcja na UZ

W dniach 6-7 grudnia 2022 w godzinach 10.00 – 16.00 …
grudzień 05, 2022

Wyłączą prąd w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
grudzień 05, 2022

Seminarium w Zatoniu - „Krajobraz kulturowy Parku Książęcego Zatonie” [ZGŁOSZENIA / REGULAMIN]

Zapraszamy wszystkich miłośników zieleni i Parku Książęcego Zatonie na otwarte…
grudzień 02, 2022

Nowe laboratorium do wspólnych badań naukowych

Na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki zostało otwarte laboratorium „Rozproszone…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

16-miesięczny Nikoś potrzebuje wsparcia w walce

Malwina i Piotr Kruszewscy do niedawna byli szczęśliwymi rodzicami małego Nikodema. Mieli plany i marzenia.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.