W ratuszu ostro między PO i PiS. Kubicki wyszedł! „Ratusz powinien być wolny od polityki. Ja nie dam się w to wciągnąć”

W ratuszu ostro między PO i PiS. Kubicki wyszedł! „Ratusz powinien być wolny od polityki. Ja nie dam się w to wciągnąć” fot. Piotr Jędzura
- Nie chcę się denerwować! Nie chcę być uczestnikiem wojny polsko–polskiej. Wrzucacie taki apel na sesję, żeby prowadzić polityczną walkę, to nie służy dobru miasta  – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry w ratuszu. Chodzi o apel Platformy Obywatelskiej wymierzony w środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością. – Ratusz powinien być wolny od polityki. Ja nie dam się w to wciągnąć. Kłóćcie się, ja wychodzę, a tych którzy nie chcą w tym uczestniczyć zapraszam na herbatę i kawę – powiedział Kubicki, po czym opuścił salę sesyjną.

 

Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość toczą regularną bitwę, która z sejmowych korytarzy w stolicy, coraz częściej przedostaje się do samorządu. W ostatnich miesiącach w zielonogórskim ratuszu bardzo często dochodziło do ostrej wymiany zadań między radnymi PO i PiS. Ci radni ścierają się o sprawy światopoglądowe lub ogólną sytuację polityczną w kraju, która nie ma nic wspólnego z problemami zielonogórzan. Jedną z takich spraw jest apel przygotowany przez radnych Platformy Obywatelskiej, a wymierzony w środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Radni PO oburzyli się na to, że liczne oddziały policji zabezpieczały wizytę prezesa partii PiS Jarosława Kaczyńskiego w Zielonej Górze, postanowili więc apelować, tylko do kogo i po co? Zdaniem prezydenta miasta Janusza Kubickiego, takimi apelami Platforma Obywatelska nie robi nic innego poza próbą wywołania kłótni.

 

- To bezsensowna pełna nienawiści wojna. Chcecie, to próbujcie się kłócić. Kto chce niech bierze w tym udział, a resztę zapraszam na kawę i herbatę. Ja nie chcę kopać coraz większych rowów. Chcecie to wprowadźcie ten apel i obradujcie, ale pamiętajcie, że to nie służy dobru miasta. Wam chodzi tylko o to, aby wzbudzać nienawiść jednych do drugich – mówił w ratuszu Janusz Kubicki, prezydent miasta. - Z jednej strony głośno wykrzykujecie hasło „STOP nienawiści”, a z drugiej strony podejmujecie takie działania, aby doprowadzić do kłótni w ratuszu. Ja pozwolę sobie państwa opuścić, bo nie chcę uczestniczyć w tym festiwalu nienawiści – mówił Janusz Kubicki, po czym opuścił salę sesyjną. Za prezydentem wyszło kilku radnych Zielonej Razem.  

 

W sali sesyjne został m.in. Andrzej Brachmański, który reprezentuje klub Zielona Razem. Brachmański stwierdził, że w kwestii apelu podziela zdanie PO, ale w opinii radnego ratusz nie powinien być miejscem kłótni nad polityczną kwestią.

 

- Panowie z Platformy Obywatelskiej  ja rozumiem  wasze stanowisko, bo w moim przekonaniu macie rację. Tylko, że to  nie jest apel, który powinien być głosowany przez radę miasta. To apel na konferencję prasową i do rozesłania do mediów. Ten apel wikła radę miasta w politykę, którą my jak radni nie powinniśmy się zajmować – powiedział Andrzej Brachmański.

 

 

(łc)
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.