W Zielonej Górze zatrzymano dwóch dilerów marihuany i amfetaminy!

W Zielonej Górze zatrzymano dwóch dilerów marihuany i amfetaminy! fot. kmp zg
W czasie ostatniego weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie lub w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków oraz przedmioty służące do ich porcjowania. Na wniosek prokuratury sąd aresztował obu na 3 miesiące.

 

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to od wielu lat bardzo poważne zadanie zielonogórskich policjantów. W strukturze zielonogórskiej jednostki od kilkunastu lat jest Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową, o skutecznych działaniach którego wielokrotnie informujemy. Nie ma tygodnia aby policjanci nie stawiali zarzutów za narkotykowe przestępstwa kilku osobom. Policjanci z patroli prewencyjnych czy ruchu drogowego przechodzą specjalne szkolenia, na co należy zawracać uwagę podczas kontroli osób czy samochodów i często to właśnie policjanci z tych patroli zatrzymują osoby posiadające narkotyki.

W miniony weekend, niezależnie od siebie, zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Pierwszy z mężczyzn, 43-letni mieszkaniec Zielonej Góry został zatrzymany dzięki operacyjnej pracy policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w piątek (17.11) po południu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie kilka woreczków strunowych z marihuaną i amfetaminą. Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego i odnaleźli ukryte w różnych miejscach - między innymi w zamrażarce czy opakowaniu po słodyczach – niemal 300 gramów amfetaminy. W mieszkaniu były również woreczki strunowe w dużej ilości oraz waga elektroniczna. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania ich do obrotu.

Zatrzymanie kolejnego mężczyzny przebiegało w niecodziennych okolicznościach i zgłoszona interwencja na początku nie zapowiadała tak interesującego zakończenia. W sobotę (18.11) wieczorem Dyżurny zielonogórskiej komendy został zawiadomiony przez personel stacji benzynowej o mężczyźnie, który zamknął się w toalecie i od 2 godzin odmawia wyjścia. Patrol, który przyjechał na miejsce po otwarciu drzwi toalety zastał tam bardzo pobudzonego mężczyznę. Policjanci przeszukali mężczyznę oraz bagaż, który miał przy sobie. Okazało się, że w kieszeniach zatrzymanego było kilka pustych woreczków strunowych, natomiast w torbie podróżnej duży plastikowy worek, w którym było ponad 70 gramów amfetaminy. W torbie było także kilka telefonów, waga elektroniczna oraz znaczna ilość gotówki. Zatrzymanym okazał się 34-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu.

Materiały procesowe zgromadzone przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową były podstawą do sporządzenia przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wniosków o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze przychylił się do obu wniosków i aresztował 43-latka i 34-latka na 3 miesiące. Za przestępstwo przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

wzg / źródło kmp zg 
grudzień 01, 2023

Rodzinna tradycja kwitnie od czterech dekad

Na ich przykładzie można tłumaczyć sens przysłowia „bez pracy nie…
grudzień 01, 2023

O pedagogice dziecka i jakości edukacji

Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej UZ po raz czwarty zaprosił…
grudzień 01, 2023

Mały autobus na nowej trasie

Trzy minibusy marki Karsan są już w mieście. Mają wyjechać…
grudzień 01, 2023

Skarpetki uczą tolerancji

Maluchy z „Rozśpiewanego Przedszkola” nr 34 miały okazję, jako pierwsze…
grudzień 01, 2023

W niedzielę spacer do Nietkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.12) na pieszą wycieczkę…

Światełka na zielonogórskim deptaku zapalone! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Jak myślicie ile można iść spacerkiem z pl. Bohaterów pod ratusz? 10 minut? Kwadrans? W…

Kraj z dykty? [FELIETON]

Kiedy minister Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że Polska to kraj z dykty (użył słów ostrzejszych), wielu…

„Baśniowe Zatonie” zachwyca światełkami [ZDJĘCIA / WIDEO]

Powiedzieć, że w Zatoniu pojawił się dziki tłum zielonogórzan, to… nic nie powiedzieć. Więcej ludzi…

Rozświetlamy miasto! [ZDJĘCIA / HARMONOGRAM / MAPKA]

W świątecznym oświetleniu miasta wielkie zmiany! Nowa oprawa fontanny na pl. Bohaterów, ozdoby i girlandy…

Mikołaj na żużlu, renifery, choinki i upominki. Cudowne dekoracje na deptaku! [ZDJĘCIA]

Mikołaj na motorze żużlowym i renifer, który kopytami otwiera świąteczne prezenty, takie świąteczne dekoracje już…

Wystawa „Grudniowe Anioły” i rozświetlenie Parku Iluminacji w Zatoniu!

„Grudniowe Anioły” – tak nazywa się wystawa, którą dziś popołudniu będzie można oglądać w oranżerii…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.