Wciąż kręcimy kilometry. O tytuł i nagrody!

Wciąż kręcimy kilometry. O tytuł i nagrody! fot. Piotr Jędzura
Jesteśmy na półmetku rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Cały czas można dołączać do pozytywnego rowerowego szaleństwa i dorzucić swoje kilometry do ogólnej puli miasta.

 

Nie wyobrażasz sobie dnia bez rowerowej przejażdżki? Może w weekendy wyprawiasz się z rodziną na wycieczki? Połącz przyjemne z pożytecznym! Zielona Góra bierze udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zasady są proste - rowerzyści pobierają darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości. Gromadzi też punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy. Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik wg klasyfikacji ogólnej - suma kilometrów wszystkich uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez ilość mieszkańców. - Startujemy w rywalizacji po raz pierwszy. Inne miasta znają ten system, mieszkańcy dołączyli już w poprzednich latach do grup w aplikacji. Nie poddajemy się jednak i walczymy, żeby wykręcić dla Zielonej Góry jak najlepszy wynik - mówią Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, koordynatorzy akcji w magistracie.

Obecnie na koncie Zielonej Góry mamy blisko 222 tysiące km, co daje nam 6. miejsce.

Warto dołączyć do akcji, bo dla najaktywniejszych są nagrody! Dla rowerzystek i rowerzystów, którzy przejadą najwięcej kilometrów - vouchery do sklepu 4F: 1 tys. zł (1. miejsce), 700 zł (2.), 500 zł (3.) oraz Puchar Prezydenta Miasta. Dla najlepszej jednostki systemu oświaty - sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł (1. miejsce), 5 tys. zł (2.), 3 tys. zł (3.), Puchar Prezydenta Miasta. Dla najlepszej grupy - wejściówka na jeden lipcowy mecz żużlowy Stelmet Falubaz Zielona Góra na stadionie W69, Puchar Prezydenta Miasta. Dla pojedynczych uczestników medale: złoty - za co najmniej 800 km, srebrny - 500 km, brązowy - 300 km.

Aktualne wydarzenia związane z konkursem pod adresem: facebook.com/RSPZielonaGora

Na tych imprezach wspólnie kręcimy!

* 4. Falubazowy Rajd Rowerowy - 19 czerwca, godz. 15.00. Start:W69, meta: Park Książęcy w Zatoniu. Zawodnicy i kibice wyruszą z toru żużlowego w około 15-kilometrową trasę. Udział w rajdzie jest bezpłatny, na każdego uczestnika będzie czekał okolicznościowy medal z Mychą. Swoją obecność potwierdzili m.in. Piotr Protasiewicz, Max Fricke, Krzysztof Buczkowski i Rohan Tungate.

* Rozkręcamy wakacje - 24 czerwca, godz. 18.00. Start: Plac Bohaterów, meta: plac przy Filharmonii ok. 18.15 (dla przedszkolaków), Ogród Botaniczny ok.19.30 (dla uczniów i pozostałych uczestników). Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra! zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli z zielonogórskich jednostek oświatowych. Wszyscy, którzy ukończą trasę otrzymają medale, odbędą się też krótkie koncerty. Organizatorzy proszą rodziców o ściągnięcie aplikacji „Aktywne Miasta” dla swoich dzieci.

* Zdrowa Zielona - Rowerowa Gra Miejska - 26 czerwca, godz. 10.00. Maksymalnie w wydarzeniu może wziąć udział 50 drużyn. Zgłoszenia do 20 bm. Formularz dostępny na Facebooku Akademii Zdrowej Rodziny. Na terenie miasta zostanie rozlokowanych pięć stacji. Każda będzie dotyczyła tematów związanych ze zdrowiem: m.in. sportu, odżywiania, medycyny. Finał w Ogrodzie Botanicznym.

* Gra miejska „Wyprawa nad Odrę” dostępna w aplikacji „Aktywne miasta” - od 15 do 19 czerwca. Upominki dla wszystkich, którzy ukończą grę.

 

ap - ŁZ
październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.