Wkręcimy się w miasto, a turyści dostaną kartę

Wkręcimy się w miasto, a turyści dostaną kartę
W Zieloną Górę wkręcili się już żużlowcy. Pierwszym ambasadorem akcji został Patryk Dudek. To jednak dopiero początek!  Jak zapowiada Hubert Małyszczyk, szef Visit Zielona Góra, na czarnym sporcie się nie skończy. Do akcji promującej miasto i jego atrakcje w ślad za żużlem mogą dołączyć również inne dyscypliny sportowe. – Hasło „Wkręć się  w Zieloną Górę” będzie towarzyszyć nam z pewnością na targach turystycznych zaplanowanych w lutym i marcu w Cottbus i Berlinie – zapowiada H. Małyszczyk. – Znajdzie się też w przygotowywanym właśnie 28 stronicowym materiale o mieście. Do kogo Visit kieruje ofertę? Oczywiście, że chcemy dotrzeć do wszystkich, ale grupą docelową są rodziny z dziećmi i osoby aktywne. Miasto ma się czym pochwalić, bo z roku na rok przybywa m.in. imprez biegowych, organizowanych przez powstające jak grzyby po deszczu stowarzyszenia.- Biegacze to też turyści i to m.in. do nich jeszcze bardziej musimy zaadresować naszą ofertę i wyeksponować kolejne imprezy – podkreśla H. Małyszczyk. – Winobranie samo w sobie przyciąga co roku wielu gości, ale mamy jeszcze inne wydarzenia: Weekendy Otwartych Winnic, Święto Młodego Wina, Winobranie w Skansenie. Aktywni turyści również znajdą coś dla siebie. Sportowych emocji na pewno dla nich nie zabraknie. A może jakaś gwiazda, celebryta mogłaby wkręcić się w Zieloną Górę? Zdaniem H. Małyszczyka tego nie można wykluczyć. Bo można to np. połączyć z odbywającymi się w mieście koncertami. Zresztą znanych zielonogórzan rozsianych po całym kraju nie brakuje. Karta Turysty Warto przypomnieć, że w październiku Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej zmieniło nazwę na Visit Zielona Góra. Poprzednia nazwa była za długa i sprawiała problemy gościom, którzy odwiedzali miasto. Marka Visit obecna jest na całym świecie m.in. w Oslo i Berlinie, w Polsce np. w Bydgoszczy i Gdańsku. W połowie lutego na targach turystycznych w Cottbus zostanie zaprezentowana Zielonogórska Karta Turysty, dzięki której przyjezdny skorzysta ze zniżek w restauracjach i kawiarniach oraz otrzyma rabat na koncerty, spektakle, grę w bilarda, a nawet skok ze spadochronem. Umożliwi także zakup tańszego biletu wstępu do trzech muzeów. Zielonogórska Karta Turysty będzie dostępna w polskiej oraz angielskiej wersji językowej i jest już praktycznie gotowa. Za dwa tygodnie poznamy szczegóły. Do programu przyłączyło się ponad 20 partnerów. Mamy bogatą i zróżnicowaną ofertę lokali gastronomicznych – zdradza H. Małyszczyk. – Nasi turyści będą mogli zjeść i skosztować lokalnego wina w miłej, spokojnej atmosferze – kończy.  
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.