Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów!

Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów! fot. Bartosz Miroslawski
Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. - Już stuknęło nam 100 tys. km przejechanych dla Zielonej Góry w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. - Szacunek dla wszystkich kręcących. Nie zwalniajmy tempa – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W rywalizację ponownie mocno wkręcili się uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie. - W Zeszłym roku wygraliśmy w kategorii szkół i zgarnęliśmy voucher o wartości 10 tys. na sprzęt sportowy. W tym roku też nie odpuścimy – mówi Tomasz Sroczyński, miejski radny i nauczyciele ZE nr 4.

 

- To dopiero szósty dzień rywalizacji i wierzymy, że dopiero się rozkręcamy – mówią z uśmiechem Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, którzy z ramienia urzędu miasta promują i nadzorują to w jaki sposób w Zielonej Górze przebiega rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. - Zachęcam do pobierania aplikacji, kręcących z każdym dnie przybywa, a przed nami jeszcze kilka rowerowych eventów, więc nie ma na co czekać, trzeba kręcić – mówi Anna Szatkowska z urzędu miasta.

 

- Już stuknęło nam 100 tys. km przejechanych dla Zielonej Góry w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. - Szacunek dla wszystkich kręcących. Nie zwalniajmy tempa – motywuje mieszkańców Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

W mieście widać ogromną mobilizację cyklistów. Wystarczy wspomnieć zorganizowaną w ubiegły weekend Wiosenną Masę Krytyczną, w której udział wzięły setki zielonogórzan.

Do rywalizacji tradycyjnie przyłączają się też szkoły. Uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie ponownie mocno wkręcili się w akcję. Przypominamy, w zeszłym roku to właśnie ta placówka wygrała kategorii placówek oświatowych i zgarnęła voucher o wartość 10 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.  

 

- W tym roku też nie odpuścimy. Rodzice ściągają aplikację, uczniowie również. Wokół Drzonkowa mamy piękne ścieżki rowerowe. W szkole organizujemy różne rajdy i festyny, podczas których nabijamy kilometry – mówi Tomasz Sroczyński, miejski radny i nauczyciele ZE nr 4. – Oby się udało – dodaje z uśmiechem.

 

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystartował na dobre 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Zasady są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację („Aktywne Miasta”- Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.

Zachęcamy również do polubienia i udostępniania profilu na FB Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra oraz ogólnej strony projektu

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik według klasyfikacji ogólnej, czyli suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez ilość mieszkańców miasta. A to wyzwanie nie lada! W sprawach merytorycznych oraz technicznych można się kontaktować z koordynatorami lokalnymi: Anną Szatkowską i Piotrem Dubickim tel. 68 45 61 04Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Nagrody dla najlepszych

Trzech najlepszych rowerzystów i trzy najlepsze rowerzystki otrzymają puchary, gadżety i karty podarunkowe do Focusa o wartości 1200 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce) i 700 zł (III miejsce). Na nagrody mogą też liczyć szkoły i przedszkola, dostaną sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł (I miejsce), 5 tys. (2 miejsce) i 3 tys. zł (III miejsce).

Najlepsza grupa (z największą liczną przejechanych kilometrów) otrzyma wejściówkę na jeden mecz żużlowy Enea Falubaz Zielona Góra (stadion W69) w lipcu lub sierpniu w sezonie 2023 i puchar prezydenta miasta.

 

 

(łc)
wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.