Wybierz się w podróż po Polsce

Wybierz się w podróż po Polsce
Chcecie zobaczyć koziołki na ratuszowej wieży, wojów w Grzybowie albo cofnąć się w czasie i poczuć historię na Szlaku Piastowskim? Z pomocą katalogów i folderów dostępnych w Visit Zielona Góra możecie zaplanować wycieczkę do sąsiadującej z naszym województwem Wielkopolski. Do siedziby Visit Zielona Góra (dawniej: informacja turystyczna) dotarło kilka kartonów z ulotkami, folderami, katalogami. Na okładkach widać parowozy w Wolsztynie, gnieźnieńską katedrę, poznański ratusz z koziołkami, a ślinka może pocieknąć na widok zdjęcia z pyrami z gzikiem. Wszystko poświęcone Wielkopolsce. Dlaczego? – Rozpoczynamy akcję „Poznaj Polskę z Visit Zielona Góra”. Jest to nasz autorski pomysł, dzięki któremu chcemy nawiązać współpracę z organizacjami turystycznymi z innych zakątków naszego kraju. Jako trzygwiazdkowa informacja turystyczna jesteśmy zobowiązani do promowania nie tylko naszego miasta, ale całego kraju. Do projektu zgłosiło się siedem województw. Będziemy pokazywać te regiony w Zielonej Górze. Mam nadzieję, że ten pierwszy krok, który zrobiliśmy, pozwoli nam również wypromować Zieloną Górę i kontynuować współpracę w przyszłości – opowiadał Hubert Małyszczyk, kierownik Visit Zielona Góra. Zielonogórzanie i turyści odwiedzający Visit Zielona Góra w ratuszu dostaną najnowsze materiały, dzięki którym będą mogli zaplanować wycieczkę do polecanych wielkopolskich atrakcji. Jest z czego wybierać. Wielka Pętla Wielkopolski, seria „Weekend w..”, przewodniki po większych i mniejszych miastach. Zadbała o to Daria Miedziejko, specjalista ds. wydawnictw i promocji Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która osobiście przywiozła wszystkie katalogi. – Na zaproszenie do współpracy odpowiedziałam natychmiast. Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać do Zielonej Góry. Nasze województwa ze sobą sąsiadują, więc to naturalne, że mieszkańcy jeżdżą i szukają nowych miejsc w pobliżu. Trzeba ich tylko ukierunkować i zainteresować – tłumaczyła D. Miedziejko. Czas ruszać w drogę!
(ap)
  Projekt „Poznaj Polskę z Visit Zielona Góra” potrwa od marca do września. Przez siedem miesięcy w siedzibie Visit Zielona Góra w ratuszu będzie można otrzymać najnowsze materiały przedstawiające najbardziej interesujące atrakcje poszczególnych województw, które zgłosiły chęć współpracy.   Harmonogram wygląda następująco: marzec – wielkopolskie kwiecień – pomorskie maj – opolskie czerwiec – łódzkie lipiec – kujawsko-pomorskie sierpień – dolnośląskie wrzesień - lubuskie Visit Zielona Góra jest otwarta codziennie. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. W weekendy, w sezonie zimowym (od 16.10 do 14.04) w godz.10.00-14.00, w sezonie letnim (od 15.04 do 15.10) w godz. 10.00-16.00.
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.