Za parking zapłać smartfonem - nowi operatorzy płatności

Za parking zapłać smartfonem - nowi operatorzy płatności
Kierowcy, korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania w Zielonej Górze, coraz chętniej używają mobilnych aplikacji do opłacania parkowania. Od początku lutego 2020 r. w Strefie Płatnego Parkowania usługę wnoszenia opłat za parkowanie wdrożyło dwóch nowych operatorów: ePARK oraz mPay. Łącznie z moBiletem, który działa w Zielonej Górze od 2016 r. kierowcy mogą wybrać dowolnego, z pośród trzech operatorów płatności mobilnych za parkowanie.

Ze swoimi smartfonami prawie wcale się nie rozstajemy, możemy równie dobrze wykorzystać je do wykonywania codziennych obowiązków. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapomnieć o klasycznych parkomatach i używać swojego własnego w telefonie.

Jeśli parkowanie w płatnej strefie kojarzy się z gorączkowym rozglądaniem się za parkomatem, nerwowo odliczanymi drobnymi i zastanawianiem się nad planowanym czasem postoju, warto to zmienić. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon i z dowolnego miejsca płacić za parking.

Wybraną aplikację pobieramy ze sklepu Google Play lub App Store. Można je bezpłatnie pobrać również ze strony operatora płatności:

moBilet – www.m.mobilet.pl

ePark - www.zaeparkuj.pl

mPay – www.app.mpay.pl 

 

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy podać adres e-mail i numer telefonu. Nadaj też kod PIN tak, aby nikt nie korzystał z aplikacji bez Twojej wiedzy. Następnie podepnij kartę płatniczą, z której będą pobierane płatności po zakończeniu parkowania. Wprowadzasz tylko sam numer karty, bez danych osobowych, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo transakcji. Przedpłata lub cykliczne doładowywanie konta w aplikacji nie jest wymagane.

W aplikacji można kupić bilet czasowy, taki jak w tradycyjnym parkomacie albo skorzystać z funkcji „START / STOP” lub „ROZPOCZNIJ / ZAKOŃCZ”, w zależności od aplikacji, dzięki której płacisz dokładnie za taki czas, w jakim parkowałeś.

Aplikacje to połączenie zysku czasu i komfortu płatności za bilet parkingowy. Systemy bardzo dobrze się sprawdzają, a kierowcy nie muszą ani tracić czasu na poszukiwanie parkomatu Nie trzeba kupować parkingu na określony czas, tylko sami decydujemy, kiedy kończymy postój i płacimy za rzeczywisty czas parkowania.

Kierowcy, korzystający z aplikacji mobilnych w Strefie Płatnego Parkowania w Zielonej Górze, nie muszą martwić się o specjalne oznakowanie samochodu. Nie ma obowiązkowej naklejki, informującej o płatności przez telefon. Kontrolerzy wpisując numer rejestracyjny pojazdu na swoich terminalach, widzą, czy dany samochód jest zaparkowany poprzez aplikację, czy też ma wykupiony bilet w parkomacie.

Ponadto z aplikacji moBilet oraz mPay można korzystać w autobusach komunikacji miejskiej MZK.

październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.