Zapuścili wąsy i pobiegli dla jaj. Ponad 200 biegaczy wystartowało w prozdrowotnym biegu [ZDJĘCIA]

Zapuścili wąsy i pobiegli dla jaj. Ponad 200 biegaczy wystartowało w prozdrowotnym biegu [ZDJĘCIA] fot. um
- Panowie nie róbcie sobie jaj ze zdrowia – mówił prezydent Janusz Kubicki, chwilę przed oficjalnym startem „Biegu z wąsem”. - Dziś kobiety udowodniły że „Zielona Góra jest kobietą”, zorganizowały bieg z myślą o facetach - komentuje prezydent. Ponad 200 biegaczy wzięło udział w prozdrowotnej akcji zorganizowanej przez Kobiecą Inicjatywą Konkret i Fundację My Aktywni. – Ten bieg ma zwrócić uwagę mężczyzn na zdrowie, bo faceci omijają gabinety lekarskie, a to duży błąd – mówi Emilia Kondrad. – Przyznam się bez bicia, że nigdy nie badałem jąder – mówi pan Wojtek. – Do tej pory miałem trudność z tym, żeby rozmawiać o tym badaniu, dziś na luzie dyskutuję o tym z kobietami i nie wstydzę się tego tematu – przyznaje pan Dariusz. – Frekwencja na biegu była cudowna, atmosfera genialna. Faceci zamotywani do badania, a partnerki szczęśliwie. To pierwsza edycja „Biegu z wąsem” i na pewno nie ostatnia – mówi Lena Pilonis z Fundacji My Aktywni, współorganizatorka.

 

W niedzielę (26 listopada) na zielonogórskim deptaku przy ratuszu stanęło profesjonalne biegowe miasteczko. – Zorganizowałyśmy kilka namiotów, w każdym dzieje się coś innego. Mamy biuro zawodów, strefę gastronomiczną, w której Lemonia Delikatesy&Piekarnia&Bistro serwuje biegaczom gorąca jajecznicę, jest też kiermasz domowych wypieków i kwesta na rzecz naszej dzielnej Ani. My z niczego nie robimy sobie jaj i do wszystkiego podchodzimy profesjonalnie - mówi Klaudia Baranowska z Kobiecej Inicjatywy Konkret.

Oprawa biegu też przygotowana była z dbałością o detale. Były pakiety startowe, każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy pamiątkowy medal. – Zadbałyśmy o profesjonalny pomiar czasu, wytyczyłyśmy trasę o długości 6 km, która prowadzi malowniczymi uliczkami Zielonej Góry – tłumaczy Lena Pilonis z Fundacji My Aktywni, współorganizatorka biegu. – Strzałem w dziesiątkę okazał się bieg dla najmłodszych – dodaje.

Bieg oficjalnie wystartował prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. - Panowie nie róbcie sobie jaj ze zdrowia – mówił Kubicki, chwilę przed tym jak dał sygnał do startu.

W biegu udział wzięli nie tylko panowie. Zielonogórzanki także doklejały sobie wąsy i biegły, aby wspierać swoich partnerów. Opłacało się. – Ten bieg ma zwrócić uwagę mężczyzn na to, aby bardziej zadbali o swoje zdrowie, bo faceci omijają gabinety lekarskie, a to duży błąd – mówi Emilia Kondrad. Cieszę się, że przyszło tyle osób. Dla mnie ważne jest to, że pokazałyśmy, że kobiety dbają o swoich mężczyzn. My w Kobiecej Inicjatywnie Konkret, kierujemy się hasłem, że „Zielona Góra jest kobietą”, która troszczy się o wszystkich mieszkańców. Takie mamy motto! Dołożyliśmy do miasta szczyptę kobiecego wdzięku – uśmiecha się.

A jak bieg oceniają panowie? – Rewelacja! Na początku nie byłem przekonany, ale namówiła mnie żona. Dziś nawet mówi, że z wąsem mi do twarzy – uśmiecha się pan Marek. – Przyznam się bez bicia, że nigdy nie badałem jąder – mówi pan Wojtek. – Do tej pory miałem trudność z tym, żeby rozmawiać o tym badaniu, dziś na luzie dyskutuję o tym z kobietami i nie wstydzę się tego tematu – przyznaje pan Dariusz

Frekwencja na biegu była cudowna, atmosfera genialna. Faceci zamotywani do badania, a partnerki szczęśliwie. To pierwsza edycja „Biegu z wąsem” i na pewno nie ostatnia – mówi Lena Pilonis z Fundacji My Aktywni, współorganizatorka.

 

 

(wzg)
luty 29, 2024

Zaprosili psiaki na plakaty wyborcze. „Może znajdą nowy dom”

- Pewnie wielu z Was ma dosyć gęb polityków na…
luty 29, 2024

Z. Binek: W Chynowie wspólnie wybieramy cel! Jesteśmy zgrani!

- W Chynowie mamy długookresową strategię budowy dróg – mówi…
luty 29, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze! Ma się pojawić ponad 100 maszyn!

Zobaczymy je na niebie i z całkiem bliska, bo wszystkie…
luty 29, 2024

Zielonogórskie Wodociągi piąte w kraju!

Piąte miejsce zajęły Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja w Ogólnopolskim Rankingu…
luty 28, 2024

Chwila nieuwagi i trzy rozbite samochody

Trzy uszkodzone pojazdy i jedna osoba zabrana na badania do…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Zobacz jak było na konwencji! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Dzisiaj w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję.…

Intermarche wraca do Zielonej Góry

7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy…

Maluchu, czas do żłobka!

Startuje nabór do miejskich żłobków na kolejny rok szkolny. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższych…

W środę spotkajmy się w Leśnej Osadzie - Finał akcji Eko Choinka! [PROGRAM]

Na starówce, w ramach VII edycji poświątecznej akcji Ekochoinka, odbędzie się kolejne działanie proekologiczne. Leśna…

Pierwsze oznaki wiosny w Parku Tysiąclecia [ZDJĘCIA]

Poczuliśmy w powietrzu wiosnę i przyroda również. Swoją gotowość oznajmiły rośliny w parku Tysiąclecia. Pączki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.