Zielona Góra "Odpala się na Święta"!

Zielona Góra "Odpala się na Święta"! fot. Bartosz Mirosławski
Zgodnie z tradycją Zielona Góra rozbłyśnie świątecznym blaskiem. Dekoracje oficjalnie zostaną odpalone w niedzielę 4 grudnia o 16.00. Wszystko za sprawą wyjątkowej świty – Świętego Mikołaja, prezydenta i mieszkańców.

 

Wydarzenie zdążyło się już na dobre rozgościć w zielonogórskim kalendarzu i co roku ściąga rzesze miłośników świątecznej atmosfery z całego miasta. Liczymy, że nie inaczej będzie w tym roku! Tradycyjnie czeka nas zbiorowe odpalanie iluminacji w wykonaniu Świętego Mikołaja, prezydenta, leśników i mieszkańców. Szczególnie tych najmłodszych. Najpierw rozbłysną świąteczne ozdoby na Placu Bohaterów, następnie rozpocznie się spacer w kierunku ratusza, gdzie rozświetli się żywa choinka.

W tym roku będzie pochodziła z terenu Nadleśnictwa Sulechów, jednej z 20 jednostek organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

 

- Drzewem bożonarodzeniowym, które ozdobi serce zielonogórskiej starówki, będzie  kilkunastometrowy świerk, który rośnie na terenie dawnej plantacji choinkowej, w pobliżu linii energetycznej w leśnictwie Stary Dwór – zapowiada Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka RDLP w Zielonej Górze.

Tradycyjnie, specjalistyczny transport kilkunastometrowej choinki do Zielonej Góry zapewni Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.  Świerk przyjedzie do Zielonej Góry w godzinach przedpołudniowych już w czwartek 1 grudnia. Taki zielony prezent miasto dostaje już po raz szósty. To przy nim będzie meta uroczystego rozświetlania miasta, 4 grudnia. Dzieci wspólnie ustroją drzewko. Na dzielnych pomocników będzie czekał słodki poczęstunek. Na tych starszych – koncert zimowych piosenek i pastorałek.

 

Już po świętach choinka zostanie wykorzystana w ramach proekologicznej akcji „EKO CHOINKA” - wspólnej inicjatywy Urzędu Miasta i RDLP. Większość zielonogórzan już wie, że plastikowa choinka jest mniej ekologiczna niż ta naturalna, z lasu czy komercyjnej plantacji. 

Do tej pory leśnicy, w ramach inicjatywy „Dobre z Natury”, z części drzewa przygotowywali deski. Przekazane lubuskim artystkom zamieniły się w obrazy. Autorki przeznaczyły  swoje prace na aukcje charytatywne. Ekologiczną pamiątkę po miejskiej choince ma także zielonogórski szpital. W świetlicy pacjentów Klinicznego Oddziału Pediatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze od roku 2019 stoją dziecięce meble wykonane z drewna. Poprzednimi laty z miejskiej choinki powstały również budki lęgowe dla ptaków.

- Nasze miasto jest zielone nie tylko z nazwy – podkreśla Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Przykładamy wszelkich starań, by propagować wśród mieszkańców działania proekologiczne. Wykorzystaniem drzewka zajmiemy się już po świętach. Na razie serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w uroczystym rozświetlaniu miasta. Poczujmy razem magiczną atmosferę świąt! Do zobaczenia 4 grudnia.

 

 

wzg / um
grudzień 05, 2022

Okradł seniorkę metodą "na policjanta". Trafił już za kraty

Dzięki doskonałej współpracy zielonogórskich policjantów z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej…
grudzień 05, 2022

Zostań dawcą szpiku - Akcja na UZ

W dniach 6-7 grudnia 2022 w godzinach 10.00 – 16.00 …
grudzień 05, 2022

Wyłączą prąd w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
grudzień 05, 2022

Seminarium w Zatoniu - „Krajobraz kulturowy Parku Książęcego Zatonie” [ZGŁOSZENIA / REGULAMIN]

Zapraszamy wszystkich miłośników zieleni i Parku Książęcego Zatonie na otwarte…
grudzień 02, 2022

Nowe laboratorium do wspólnych badań naukowych

Na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki zostało otwarte laboratorium „Rozproszone…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.