Zielona Góra stolicą street dance. Organizatorzy Tancbuda Challenge podziękowali miastu! [WIDEO]

Zielona Góra stolicą street dance. Organizatorzy Tancbuda Challenge podziękowali miastu! [WIDEO] fot. Bartosz Mirosławski
To było najważniejsze taneczne wydarzenie tego roku w Polsce. Do Zielonej Góry przyjechało blisko 2 tysiące tancerzy z różnych zakątków kraju, a nawet świata. Organizator Tancbuda Challenge, Filip Czeszyk oficjalnie podziękował miastu za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. – Janusz Kubicki, prezydent miasta i Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem od samego początku są z nami i wspierają dzieciaki i młodzież – mówił Czeszyk. – Moim marzeniem, podobnie jak marzeniem Rademeneza, współorganizatora było stworzenie największego tanecznego wydarzenia w kraju. To się udało i z tego wszyscy powinniśmy być dumni – podkreślił Czeszyk. 

 

To była 7. edycja Tancbuda Challenge. Przez 72 godziny na parkiecie hali CRS przed zielonogórską publicznością swoje umiejętności zaprezentowało blisko 2 tysiące tancerek i tancerzy. Występowali soliści i formacje. Do Zielonej Góry przyjechały też światowe gwiazdy street dance i breaking. Sędziowie mieli co robić, a w gronie jury znaleźli się wyjątkowi tancerze: Franky Dee, Simba, Dykens, Żurek, Lenczyk, Bgirl Paulina, Minigun, Doma i Kuzya.

 

- Spotkaliśmy się już po raz siódmy. Tancbuda Challenge to marka, którą budujemy konsekwentnie. Moim marzeniem podobnie, jak marzeniem Rademeneza, współorganizatora było stworzenie największego tanecznego wydarzenia w kraju. To się udało i z tego wszyscy powinniśmy być dumni – podkreślił Czeszyk.  

 

Filip Czeszyk to tancerz, choreograf, twórca Grupy SPOKO i menadżer Tancbudy. Jest również miejskim radnym i dziś (30.05) podczas sesji rady miasta oficjalnie podziękował osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

 

- Serdeczne podziękowania dla osób, które tworzyły tą inicjatywę. Janusz Kubicki, prezydent miasta i Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem od samego początku są z nami i wspierają dzieciaki i młodzież – mówił Czeszyk.

 

Radny zaznaczył, że to wydarzenie ma nie tylko olbrzymi wymiar artystyczny, ale również nakręca lokalny biznes. – Zielonogórscy przedsiębiorcy zarabiają na tym, że do miasta w jednym czasie przyjeżdżają 2 tysiące osób. Tancerze odwiedzają lokale gastronomiczne, przemieszczają się po mieście, tu śpią – wyliczał Czeszyk.

 

 

 

(łc)

 

październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.