Zwierzęta cierpią i nie mogą liczyć na pomoc. Jest apel do wojewody! [PODPISZ PETYCJĘ / ZDJĘCIA]

Zwierzęta cierpią i nie mogą liczyć na pomoc. Jest apel do wojewody! [PODPISZ PETYCJĘ / ZDJĘCIA] fot. Igor Skrzyczewski
To była spontaniczna akcja. W niedzielne popołudnie na parkingu przy amfiteatrze radni Zielonej Razem i społeczniczki zbierali podpisy pod petycją ws. całodobowej opieki weterynaryjnej. Akcja przyciągnęła kilkadziesiąt osób, a w internecie petycję podpisało już ponad tysiąc. - To skandal, że domowe zwierzaki nie mają dostępu do całodobowej opieki, dlatego cieszę się, że mieszkańcy zaangażowali się w akcję. – mówi radny Paweł Wysocki. - Zwierzaki chorują nagle o różnych porach dnia i wtedy pojawia się problem. Znam przypadki, gdy pies w bólu zdechł w drodze do lecznicy w Poznaniu, bo w dni wolne u nas nie znalazł pomocy – mówi Robert Górski. Do akcji przyłączyli się także radni Grzegorz Hryniewicz, Filip Czeszyk i Rafał Kasza.

 

>>> PODPISZ PETYCJĘ <<<

Petycja trafi na biurko wojewody lubuskiego, któremu podlegają Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny i powiatowe inspektoraty weterynaryjne. Te placówki mogą rozwiązać ten ważny problem mieszkańców Lubuskiego. „Zwracamy się do Pana Wojewody z prośbą o zorganizowanie i sfinansowanie całodobowych dyżurów weterynaryjnych na terenie województwa lubuskiego, a w szczególności w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Niestety dzisiaj właściciele psów, kotów i innych zwierząt w razie ich nagłego zachorowania nie mają dostępu do opieki weterynaryjnej, ponieważ lecznice dla zwierząt przeważnie w godzinach nocnych, w weekendy i podczas dni świątecznych są nieczynne” – to fragment petycji, którą w internecie zamieścili radni Robert Górski i Paweł Wysocki.

 

 

– To skandal, aby mieszkańcy Zielonej Góry musieli jeździć w nocy do Poznania, aby ratować swoje domowe zwierzęta u weterynarza. Przecież w większości przypadków o ich życiu decyduje czas – wyjaśnia Robert Górski. - Zwierzaki chorują nagle o różnych porach dnia i wtedy pojawia się problem z dostępem do szybkiej diagnostyki i leczenia. Petycję adresujemy do Wojewody Lubuskiego, któremu podlegają Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny i powiatowe inspektoraty weterynaryjne. Wierzę, że służby podległe wojewodzie we współpracy z Lubuską Izbą Lekarsko-Weterynaryjną i lecznicami dla zwierząt wypracują porozumienie, które pomoże uratować zdrowie i życie chorym zwierzakom – tłumaczy Paweł Wysocki.

 

Internetową petycję podpisało już ponad tysiąc osób! Aby nagłośnić akcję, radni Zielonej Razem zorganizowali spontaniczną zbiórkę podpisów pod petycją. W niedzielne popołudnie (3.03) spotkali się mieszkańcami na tzw. Piast Polanie. - Okolice amfiteatru wybraliśmy z premedytacją, bo to w tej części miasta najwięcej zielonogórzan spaceruje ze swoimi pupilami. Cieszymy się, że mieszkańcy tak licznie podpisują się pod naszą petycją – mówią zgodnie.

 

>>> PODPISZ PETYCJĘ <<<

 

- Zwierzaki są jak członkowie rodziny. Nie możemy stać bezczynnie i patrzeć jak cierpią. Gdy ze zdrowiem naszych najbliższych dzieje się coś niedobrego, to jedziemy z nimi na SOR, gdzie otrzymują natychmiastową pomoc. Dlaczego zwierzęta nie mogą liczyć na całodobową opiekę weterynaryjną? Przecież tak nie powinno być. One czują tak jak i my i cierpią tak jak my. Zasługują na to – podkreślają Dorota i Aleksandra Jankiewicz, współinicjatorki zbiórki podpisów pod petycją.

 

 

- Mój piesek Joker w ubiegłym roku w jeden z weekendów wył z bólu. Dzwoniłam do wszystkich poradni w mieście. Nikt nie pomógł, weterynarze pojechali na długi weekend. Nie było dyżurów. Pojechaliśmy do Wrocławia i tam znaleźliśmy pomoc – mówi Weronika. - Cała moja rodzina podpisała petycję. Jesteśmy „psiarzami”, niech ten nowy wojewoda za coś się weźmie – wścieka się Pan Dawid.

 

>>> PODPISZ PETYCJĘ <<<

 

wzg
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.