Zwijamy asfalt z Kaczego Dołu!

Zwijamy asfalt z Kaczego Dołu! fot. Bartosz Mirosławski UM
- Zwijamy asfalt z Kaczego Dołu! - zapowiadają radni Filip Czeszyk i Paweł Wysocki. Pomysłami na zagospodarowanie terenu rzucają jak z rękawa: ścianka wspinaczkowa, zestaw do parkouru, strefa dla seniorów... Chcą posłuchać też głosu mieszkańców, więc zapraszają na konsultacje w najbliższą sobotę, 16 października, od 12.00 do 15.00.

 

Betonowa pustynia pomiędzy skateparkiem a placem zabaw na osiedlu Słonecznym dostanie nowe życie. - Biegałem tu jako młody chłopak i wiem, że latem jest strasznie gorąco, trudno tu wytrzymać – mówi P. Wysocki. Razem z F. Czeszykiem ma głowę pełną pomysłów i chęć do działania. Radni chcą stworzyć miejsce przyjazne dla mieszkańców, bez względu na ich wiek. Kaczy Dół będzie łączył pokolenia. - Na pewno powstanie tu tor do speedroweru i mały pumptruck dla dzieci. Zostaje jeszcze spory kawałek terenu, dlatego chcemy porozmawiać z mieszkańcami i zapytać ich o to, co ma się tutaj znaleźć – mówi P. Wysocki. Konsultacje odbędą się na Kaczym Dole, przy ul. L. Okulickiego, w najbliższą sobotę, 16 października, w godz. 12.00-15.00. - Bądźcie z nami! Liczymy na waszą obecność. Nam kreatywności nie brakuje, ale chętnie posłuchamy też waszych propozycji. Czekamy i na młodzież, i na seniorów – zaprasza F. Czeszyk. Dla każdej z grup radni przygotowali nie lada atrakcje. Chociaż dla młodych zielonogórzan w okolicy jest już plac zabaw, skatepark (który zostanie wyremontowany) oraz ścianka do graffiti, to na kartach do głosowania znajdą się kolejne propozycje, dzięki którym będą mogli miło i kreatywnie spędzać czas.

- Zamierzamy wykorzystać skarpy, które są dookoła. Może pojawić się zjeżdżalnia i tor do zjeżdżania na sankach lub chociaż wyprofilowanie terenu, żeby zimowe zabawy były bezpieczne. Zaproponujemy też fajną ściankę wspinaczkową, zestaw do parkouru, a takiego jeszcze nie ma w Zielonej Górze, albo opcję streetworkoutu – wymienia F. Czeszyk. Podkreśla, że chce tę betonową pustynię zamienić w strefę odpoczynku i relaksu. Nie zapomniano również o seniorach. Na kartach do głosowania będą mogli zakreślić, czy chcą bujane ławki z trejażem z piękną roślinnością, zestaw do fitnessu a może gry stolikowe, jak szachy czy warcaby. - Pamiętajcie, że to wy decydujecie, co tu się wydarzy. Przyjdźcie, zaznaczcie najlepsze według was pomysły i wrzućcie kartki do urn – zachęcają radni. Podczas konsultacji odbędą się też warsztaty dla dzieci i młodzieży, wystąpi MC Rademenez i Spoko Family, swoje stoisko będzie miała ZGrana Rodzina.

W projekt zmian na Kaczym Dole włączyli się również miłośnicy speedroweru. Zaproponowali tor do uprawiania tego sportu jako jedno z zadań w Budżecie Obywatelskim. Uzbierali odpowiednią liczbę głosów i wygrali. - Tor będzie otwarty dla każdego. Nasze miasto jest bardzo żużlowe.  Chcemy, żeby dzieci z pobliskich osiedli przychodziły tutaj i kręciły kółka. Żeby nikt ich stąd nie wygonił, żeby miały swój azyl – mówi Paweł Kokot. Jego koleżanka z drużyny Harpagan, Agnieszka Bujnowska dodaje, że tworząc projekt toru inspirowali się tymi, które są już w innych miastach. - Chcieliśmy wrócić do korzeni. Nasze pokolenie jeździło wokół drzewa. Pomyśleliśmy, że dlaczego by nie zrobić tego regulaminowo, tak jak jest na zawodach. Zależy nam, żeby dzieci poznawały ten sport, mogły przyjść na tor z mamą, tatą, babcią, dziadkiem. Kto wie, może zostać drugim Patrykiem Dudkiem czy Andrzejem Huszczą – śmieje się A. Bujnowska.

Kaczy Dół czeka więc totalna odmiana. Po betonowym placu zostanie wspomnienie, a mieszkańcy będą mogli integrować się.

ap

 

 

październik 15, 2021

Tu możesz znaleźć skarby

Szperowisko to działająca od kilku miesięcy inicjatywa Zakładu Gospodarki Komunalnej.…
październik 15, 2021

Kiedy zielonogórzanie biorą najchętniej ślub?

Wciąż trwa sezon ślubny, który w tym roku wydłużył się…
październik 15, 2021

Wiemy co radni zaplanowali na Kaczym Dole! W sobotę konsultacje z mieszkańcami! [WIZUALIZACJE/PLANY]

Betonowa pustynia pomiędzy skateparkiem a placem zabaw na osiedlu Słonecznym…
październik 15, 2021

Tak wygląda zielonogórski prototyp roweru „HANDBIKE” dla osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

W piątek (15.10) w siedzibie Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył…
październik 15, 2021

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej powiesił domki dla wiewiórek

W czwartek (14 października), pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej rozwiesili w…

Tusk i Sługocki [FELIETON]

Polityczna Polska żyła w minionych dniach protestami przeciwko wyrokowi Trybunału magister Przyłębskiej, odrzucającemu świętą zasadę…

Rowerowa Masa Krytyczna - najwięksi twardziele rowerowi jechali w deszczu [ZDJĘCIA]

W piątek (15 października) ulicami Zielonej Góry przejechała rowerowa Nocna Masa Krytyczna. – W tym…

Obwodnica Zachodnia - Konsultacje społeczne ruszą już niebawem!

Czas na wybranie najlepszego wariantu dla obwodnicy zachodniej. Jak powiedział w „Rozmowie na 96 FM”…

Mejza zostanie wiceministrem sportu

To już pewne Łukasz Mejza zostanie wiceministrem sportu. Informację potwierdził wczoraj wicepremier i prezes PiS…

Dzisiaj ujęcie z karuzelą - Myślicie, że była tu na stałe?

To miejsce prezentowałem już kilka razy, głównie pokazując huśtawki, zjeżdżalnie i zabawy sportowe. Dzisiaj inne…

Zielona Góra i gruzińskie Batumi zacieśniają współpracę

Delegacja urzędu miasta gości w gruzińskim Batumi. We wtorek (12 października) prezydent Janusz Kubicki podpisał…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.