15 kwietnia otwarcie obwodnicy południowej miasta! Co jest jeszcze do zrobienia?

15 kwietnia otwarcie obwodnicy południowej miasta! Co jest jeszcze do zrobienia? fot. Maciej Noskowicz
To już nie miesiące, a tygodnie. 15 kwietnia ma zostać otwarta obwodnica południowa Zielonej Góry. Ma 13 kilometrów długości i jest praktycznie gotowa do użytkowania. Miasto na ostatnim etapie prac musi zadbać o szczegóły tej inwestycji.

 

Co w tej chwili się dzieje? Pytamy Krzysztofa Staniszewskiego z Departamentu Zarządzania Drogami zielonogórskiego magistratu.

 

Kończmy światłowody. Drogę będzie odbierał nam inspekt nadzoru z Gorzowa. Ma kilka dni, by to przejrzeć, każdy element, barierkę, to trzeba obejrzeć. Nie chcemy tego robić na “hurra”, by później tego nie poprawiać - Krzysztof Staniszewski.
 

Oprócz światłowodów bardzo ważne są jeszcze drobne kwestie związane z oznakowanie nie tylko samej obwodnicy, ale także Trasy Północnej.

 

Na ciągach głównych są oznakowania, jeszcze ronda, tam są drobne rzeczy do uzupełnienia. Będzie też przeznakowanie Trasy Północnej, ale te znaki są już w drodze. Trasa Północna będzie miała swój nowy numer drogi - Krzysztof Staniszewski.
 
 
Dodajmy, że inwestycja kosztować będzie ok. 150 milionów złotych.
 
 
Maciej Noskowicz - Radio Index

Janusz Kubicki o Obwodnicy Południowej: Bez nowych dróg miasto nigdy nie będzie tym przyjaznym do życia

 
Janusz Kubicki o Obwodnicy Południowej: Bez nowych dróg miasto nigdy nie będzie tym przyjaznym do życia fot. fb jk/wzg
 
 
Obwodnica Południowa – tak ją nazywamy. Było wolne więc … więc poszedłem na spacer, zobaczyć jak wygląda budowa. Powiem tak, warto było o nią walczyć, mimo tego, że byłem wyzywany, obrażany - pisze Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.
 
 
 
Trasa Północna i korki na niej, nie są niczym nadzwyczajnym. Jest szansa, że nowa droga odciąży istniejącą. Wygląda super, bardzo się z tego cieszę. Są bezkolizyjne przejścia pod drogą dla spacerujących po lesie. Szkoda, że nie udało się od razu zrobić jako czteropasmowej, no cóż kasa. Mogliśmy zrobić albo tak jak jest albo wcale. Wiem, że kiedyś przyjdzie czas i dobudujemy brakujące pasy. Będzie przy niej też ścieżka rowerowa, nie na całej długości ale od Raculi do Jędrzychowa dojedziemy. Planowane otwarcie to marzec tego roku. Pamiętam jak mówili, że nie będzie, że zniszczy wszystko, że to bez sensu. Gdzie są dziś Ci ludzie? Część z nich teraz mówi „Widzisz udało się wywalczyliśmy”, taki mamy klimat. Wiem jedno, bez nowych dróg miasto nigdy nie będzie tym przyjaznym do życia. Udało się i powstaje. Dzięki niej mieszkańcy Drzonkowa złapią oddech, ciężarówki znikną z ulic, a jest tak kilka miejsc gdzie jest bardzo niebezpiecznie. Fajnie, że się udało, że już widać koniec. To nie jedyna inwestycja drogowa o jaką walczyłem, to również S-3, Droga przez Park Piastowski, łącznik os. Pomorskiego z S-3 i wiele innych. Wyobraźcie sobie dziś naszą kochaną Zielonkę bez tych dróg!!!
 
Na koniec złe wieści, ceny po raz kolejny idą do góry jak szalone. Po podwyżkach cen gazu, prądu przyszła kolej na ogrzewanie. Pisałem o tym na koniec roku, że to wszystko ruszy i niestety nie myliłem się. Tak się stało. Po październikowej podwyżce o 10% mamy kolejną tym razem o prawie 60%. Mam nadziej, że to się kiedyś skończy. Teraz to wynika z rozporządzenia Ministra, marna pociecha. Ostatnio podali, że ceny biletów na pociągi też do góry. Masakra jakaś.
Podsumowując, warto walczyć o to aby nasze miasto było jeszcze piękniejsze, a podwyżki … były są i będą i trzeba się do nich przez najbliższe dwa lata przyzwyczaić.
 
 

 

facebook Janusz Kubicki
wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.