Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska

Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska fot. Piotr Jędzura ŁZ
Piłkarze TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra grają w klasie okręgowej. Rundę jesienną rozpoczęli na odnowionej murawie boiska Chynów Arena. W czwartek (14 października) odebrali kolejne prezenty: pomieszczenie gospodarcze, wiatę grillową i kosiarkę traktorek do utrzymania boiska w idealnym stanie. Radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) cieszy się, że dzięki realizowanym projektom Chynów pięknieje. – W każdym budżecie obywatelskim mieszkańcy pokazywali, że bardzo zależy im na swoim najbliższym otoczeniu – mówi.

 

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

Zadanie pn. „Bezpieczny i zadbany Chynów” składa się z trzech projektów, które wywalczyli mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Renowacja murawy boiska Chynowianki kosztowała ok. 100 tys. zł, za te pieniądze wykonano nawodnienie z prawdziwego zdarzenia i wertykulację trawnika. We wrześniu podpisano umowę na rewitalizację ulicy Truskawkowej w Chynowie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Błotną do pętli autobusowej. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Kabet” Ryszard Kaczmarek za 800 tys. zł realizuje m.in. ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej, oświetlenie terenu i elementy małej architektury np. trampolinę ziemną, głuchy telefon i tablicę smogową. Inwestycja ma być gotowa na przełomie stycznia i lutego.

Ostatnia część zadania pochłonęła 199 tys. zł. – Za tę kwotę postawiliśmy drewnianą wiatę rekreacyjną, pawilon kontenerowy do przechowywania wyposażenia boiska: kosiarki traktorka, podkaszarki, wózka do malowania linii, dwóch bramek z odciągami, rowerków treningowych stacjonarnych, drabinki rehabilitacyjnej, grabi i łopat – wylicza Tomasz Tyszkiewicz z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Zakupiliśmy też osłonę śmietnikową, kosze na śmieci i tzw. fotościankę przy której piłkarze będą udzielali wywiadów. Zrealizowaliśmy też dojście do wiaty i utwardziliśmy nawierzchnię pod wiatą rekreacyjną.

Po zmianach obiekt Chynowianki stał się sportowo-rodzinny.

Łącznie wszystkie inwestycje na Chynowie zamknęły się w kwocie 1,1 mln zł.

Radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) cieszy się, że dzięki realizowanym projektom Chynów pięknieje. – W każdym budżecie obywatelskim mieszkańcy pokazywali, że bardzo zależy im na swoim najbliższym otoczeniu. W kolejnych latach też nie zabraknie im pomysłów. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zgodna współpraca obu naszych stowarzyszeń: Kolorowego Chynowa i Chynowianki.

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

To jeszcze nie koniec inwestycji!

Piotr Turzański, prezes Chynowianki nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Planowany jest trzeci etap remontu boiska. – Zainwestujemy w krytą trybunę z tarasem widokowym na ok. 20-30 osób – zdradza prezes. – Dzięki niej będzie można nie tylko schować się przed deszczem, ale i nagrywać spotkania naszych piłkarzy. Trybunka pozwoli nam też na organizację festynów, koncertów i innych wydarzeń artystycznych i integrujących mieszkańców. To też świetne miejsce na konferencje i szkolenia.

 

fot. materiały Chynowianki

 

W niedzielę (31 października) Stowarzyszenie Kolorowy Chynów, z okazji Halloween zorganizuje bal przebierańców z duchami i wiedźmami w rolach głównych. Impreza to kolejna dobra okazja na promocję odnowionego stadionu.

 

 

rk

 

październik 05, 2022

Wodociągi inwestują w mieście miliony! [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach Zielonogórskie Wodociągi podpisały kolejny kontrakt na budowę…
październik 05, 2022

A.Brachmański: Gdy skończono produkcję w Zastalu to bardzo dobry teren na budownictwo mieszkaniowe [ZDJĘCIA]

Tak jak mówiliśmy, na terenie starej fabryki wagonów Zastal rozpoczęły…
październik 05, 2022

Czekamy na małpki i lemury – Ruszyła rozbudowa Mini Zoo [ZDJĘCIA]

W rozbudowanym minizoo przywita nas król Julian, czyli sympatyczny lemur…
październik 04, 2022

Ruszyła przebudowa kolizyjnego skrzyżowania - Będzie bezpieczniej – Zwłaszcza dla pieszych [VIDEO]

Jak już Was informowaliśmy – ruszyła przebudowa kolizyjnego skrzyżowania ulic…
październik 04, 2022

Nowy Zastal – na terenie byłej fabryki wagonów powstanie osiedle! [WIZUALIZACJE]

Jak informuje zielonogórski deweloper PBS na terenie starej fabryki wagonów…

Jak i gdzie w Zielonej Górze zdobyć tabletki w przypadku awarii elektrowni w Ukrainie? [LISTA…

Zielona Góra jest przygotowana do dystrybucji tabletek jodku potasu w przypadku potencjalnego zagrożenia radiacyjnego. Odpowiednia…

Zielonogórscy seniorzy świętują - Tak było w Palmiarni! [ZDJĘCIA / FILM]

Zamiast siedzenia przed telewizorem wolą wypić kawę w gronie znajomych, porozmawiać czy… wybrać się na…

Czy zapłacimy więcej za śmieci? Sikora: Kalkulujemy, nie chcemy obciążać mieszkańców

- Dzisiaj wszystko liczy się w milionach, a ja muszę szukać pieniędzy, żeby nie obciążać…

Zdemolowana toaleta na Placu Teatralnym - Ktoś zapomniał do czego służy klamka?

Jak sądzicie czy monitoringi musi być wszędzie? Wychodzi na to, że tak, nie ma innego…

W Przylepie studenci spełniają swoje marzenia o lotnictwie [VIDEO]

Czym się zajmują działacze Akademickiego Koła Lotniczego UZ? Odpowiedź, między innymi na to pytanie, znajdziecie…

Tylko gadają, krytykują, nie robią nic i ustawiają się w kolejce po kasę!

Prezydent miasta Janusz Kubicki nie przebierał w słowach oceniając pracę zielonogórskich radnych Platformy Obywatelskiej na…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.