Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska

Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska fot. Piotr Jędzura ŁZ
Piłkarze TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra grają w klasie okręgowej. Rundę jesienną rozpoczęli na odnowionej murawie boiska Chynów Arena. W czwartek (14 października) odebrali kolejne prezenty: pomieszczenie gospodarcze, wiatę grillową i kosiarkę traktorek do utrzymania boiska w idealnym stanie. Radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) cieszy się, że dzięki realizowanym projektom Chynów pięknieje. – W każdym budżecie obywatelskim mieszkańcy pokazywali, że bardzo zależy im na swoim najbliższym otoczeniu – mówi.

 

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

Zadanie pn. „Bezpieczny i zadbany Chynów” składa się z trzech projektów, które wywalczyli mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Renowacja murawy boiska Chynowianki kosztowała ok. 100 tys. zł, za te pieniądze wykonano nawodnienie z prawdziwego zdarzenia i wertykulację trawnika. We wrześniu podpisano umowę na rewitalizację ulicy Truskawkowej w Chynowie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Błotną do pętli autobusowej. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Kabet” Ryszard Kaczmarek za 800 tys. zł realizuje m.in. ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej, oświetlenie terenu i elementy małej architektury np. trampolinę ziemną, głuchy telefon i tablicę smogową. Inwestycja ma być gotowa na przełomie stycznia i lutego.

Ostatnia część zadania pochłonęła 199 tys. zł. – Za tę kwotę postawiliśmy drewnianą wiatę rekreacyjną, pawilon kontenerowy do przechowywania wyposażenia boiska: kosiarki traktorka, podkaszarki, wózka do malowania linii, dwóch bramek z odciągami, rowerków treningowych stacjonarnych, drabinki rehabilitacyjnej, grabi i łopat – wylicza Tomasz Tyszkiewicz z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Zakupiliśmy też osłonę śmietnikową, kosze na śmieci i tzw. fotościankę przy której piłkarze będą udzielali wywiadów. Zrealizowaliśmy też dojście do wiaty i utwardziliśmy nawierzchnię pod wiatą rekreacyjną.

Po zmianach obiekt Chynowianki stał się sportowo-rodzinny.

Łącznie wszystkie inwestycje na Chynowie zamknęły się w kwocie 1,1 mln zł.

Radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) cieszy się, że dzięki realizowanym projektom Chynów pięknieje. – W każdym budżecie obywatelskim mieszkańcy pokazywali, że bardzo zależy im na swoim najbliższym otoczeniu. W kolejnych latach też nie zabraknie im pomysłów. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zgodna współpraca obu naszych stowarzyszeń: Kolorowego Chynowa i Chynowianki.

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

To jeszcze nie koniec inwestycji!

Piotr Turzański, prezes Chynowianki nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Planowany jest trzeci etap remontu boiska. – Zainwestujemy w krytą trybunę z tarasem widokowym na ok. 20-30 osób – zdradza prezes. – Dzięki niej będzie można nie tylko schować się przed deszczem, ale i nagrywać spotkania naszych piłkarzy. Trybunka pozwoli nam też na organizację festynów, koncertów i innych wydarzeń artystycznych i integrujących mieszkańców. To też świetne miejsce na konferencje i szkolenia.

 

fot. materiały Chynowianki

 

W niedzielę (31 października) Stowarzyszenie Kolorowy Chynów, z okazji Halloween zorganizuje bal przebierańców z duchami i wiedźmami w rolach głównych. Impreza to kolejna dobra okazja na promocję odnowionego stadionu.

 

 

rk

 

październik 14, 2021

Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska

Piłkarze TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra grają w klasie okręgowej. Rundę…
październik 12, 2021

W styczniu na deptaku pojedziemy po nowemu – trwa montaż słupków i blokad! [ZDJĘCIA]

Bez poślizgu przebiega montaż słupków i ruchomych blokad, które uspokoją…
październik 05, 2021

Jarogniewice zyskają wiatę biesiadną i nie tylko!

W Jarogniewicach, obok parkingu i budynku ochotniczej straży pożarnej, trwa…
wrzesień 20, 2021

Stożne ma plac zabaw i siłownię!

Na miesiąc przed planowanym terminem, mieszkańcy przysiółka Stożne w sołectwie…
wrzesień 03, 2021

Na zakupy wybierzemy się do nowego parku handlowego

I to już w pierwszym kwartale 2022 roku. Tak zapowiada…

Tusk i Sługocki [FELIETON]

Polityczna Polska żyła w minionych dniach protestami przeciwko wyrokowi Trybunału magister Przyłębskiej, odrzucającemu świętą zasadę…

Rowerowa Masa Krytyczna - najwięksi twardziele rowerowi jechali w deszczu [ZDJĘCIA]

W piątek (15 października) ulicami Zielonej Góry przejechała rowerowa Nocna Masa Krytyczna. – W tym…

Obwodnica Zachodnia - Konsultacje społeczne ruszą już niebawem!

Czas na wybranie najlepszego wariantu dla obwodnicy zachodniej. Jak powiedział w „Rozmowie na 96 FM”…

Mejza zostanie wiceministrem sportu

To już pewne Łukasz Mejza zostanie wiceministrem sportu. Informację potwierdził wczoraj wicepremier i prezes PiS…

Dzisiaj ujęcie z karuzelą - Myślicie, że była tu na stałe?

To miejsce prezentowałem już kilka razy, głównie pokazując huśtawki, zjeżdżalnie i zabawy sportowe. Dzisiaj inne…

Zielona Góra i gruzińskie Batumi zacieśniają współpracę

Delegacja urzędu miasta gości w gruzińskim Batumi. We wtorek (12 października) prezydent Janusz Kubicki podpisał…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.