Budują pumptrack w Przylepie! [ZDJĘCIA]

Budują pumptrack w Przylepie! [ZDJĘCIA] fot. Bartosz Mirosławski
Dobre wieści dla fanów deskorolek, rowerów i hulajnóg! W Przylepie przy ul. Skokowej rozpoczęła się budowa nowego pumptracku. Inwestycja szacowana na ok. 683 tys. zł jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. – W okolicy istnieje plac zabaw dla dzieci, ale myślę, że dla starszej młodzieży nie jest on już wystarczająco atrakcyjny. Teraz dzięki nowemu pumptrackowi młodzi zyskają jednak świetne miejsce, gdzie swobodnie będą mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje. Jednocześnie pozytywnej rewitalizacji ulegnie cały teren – twierdzi Klaudia Baranowska - dyrektor departamentu Dzielnicy Nowe Miasto.
 
Prace przy pumptracku w Przylepie już trwają, na miejscu widać krzątających się robotników, maszyny budowlane a nawet zarys przyszłego toru. Jak informuje Monika Krajewska z departamentu inwestycji miejskich w zielonogórskim magistracie termin realizacji przedsięwzięcia mija na początku lutego 2023 roku. Jak dokładnie będzie wyglądała cała inwestycja?
 
 
Dodatkowe atrakcje
 
- Oprócz specjalnego toru do jazdy na rowerach czy hulajnogach przewidywane jest także doposażenie placu zabaw, m.in. w huśtawkę z bocianim gniazdem czy też zjeżdżalnią dla najmłodszych – tłumaczy M. Krajewska. – Przy okazji zamontowany zostanie sprawnościowy zestaw do street workout’u z matą gumową oraz osobny do wspinaczki. Całość dopełni mała architektura, nowe ogrodzenie oraz ławeczki.
 
W realizację inwestycji zaangażowała się Klaudia Baranowska, dyrektor departamentu Dzielnicy Nowe Miasto. – W okolicy istnieje plac zabaw dla dzieci, ale myślę, że dla starszej młodzieży nie jest on już wystarczająco atrakcyjny. Teraz dzięki nowemu pumptrackowi młodzi zyskają jednak świetne miejsce, gdzie swobodnie będą mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje. Jednocześnie pozytywnej rewitalizacji ulegnie cały teren – twierdzi K. Baranowska. I dodaje, że jest to dowód na to, że miasto nie zapomina o rozwoju infrastruktury w sołectwach.
 
 
Mieszkańcy walczyli o inwestycję
 
Czy mieszkańcy cieszą się z inwestycji? – A czemu mieliby się nie cieszyć, przecież sami zagłosowali za budową pumptracka – mówi z uśmiechem sołtys Mieczysław Momot. Nasz rozmówca zaznacza, że konkurencja była dużo i do końca nie było wiadomo, czy tor zyska odpowiednie poparcie.
- W Przylepie były jeszcze inne ciekawe projekty. Pamiętam jak sam chodziłem po domach wraz radą sołecką i zbieraliśmy podpisy i głosy do Budżetu Obywatelskiego. Na wykonanie przedsięwzięcia mieliśmy 400 tys. zł, ale uznaliśmy, że resztę dołożymy z tzw. funduszu chodnikowego. Ale myślę, że było warto. Często widzę, jak u nas młodzi jeżdżą na rowerach i hulajnogach. Teraz będą mieli, gdzie się wyszaleć – cieszy się sołtys Momot.
 
 
wzg / um
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.