Farmy fotowoltaiczne i nowe sieci. Inwestycje i oszczędności w wodociągach

Farmy fotowoltaiczne i nowe sieci. Inwestycje i oszczędności w wodociągach fot. fb Wodociągi Zielona Góra
Farmy fotowoltaiczne przy stacji uzdatniania wody w Zawadzie, do tego nowa kanalizacja w Drzonkowie, Kisielinie i Przylepie oraz modernizacja ujęcia wód podziemnych w Zatoniu. Spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacje szykuje się do strategicznych inwestycji. - Mamy ambitny plan modernizacji urządzeń wodociągowych i  kanalizacyjnych. Wszystkie nasze spółki stawiają na zadania eko, które w przyszłości przełożą się na oszczędności – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Zielonogórskie Wodociągi to jedna z najlepszych spółek w swojej branży w Polsce.

 

Do jakich zadań szykuje się spółka “Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacje”? Wyzwań, jeśli chodzi o ten rok jest sporo, zarówno dużych, jak i mniejszych. Miasto przyjęło plan modernizacji urządzeń wodociągowych i  kanalizacyjnych. Co dziś jest zadaniem strategicznie najważniejszym? W ramach działań strategicznych nastąpi realizacja drugostronnego zasilania Kisielińskiej Dzielnicy Mieszkaniowej, to umożliwi rozbudowę infrastruktury wodociągowej na terenie planowanej nowej strefy ekonomicznej, która powstanie przy ul. Kętrzyńskiej. Zielonogórskie wodociągi planują też budowę rurociągu tranzytowego Zatonie-Kiełpin wraz z modernizacją ujęcia wód podziemnych w Zatoniu, to pozwoli na wykorzystanie w przyszłości alternatywnego zasilania miasta w wodę ze strony południowej. Kolejne ważne zadanie dotyczy także drugostronnego zasilanie sołectwa Przylep. Wodociągi planują też szereg inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii. W Zawadzie przy stacji uzdatniania wody powstaną dwie farmy fotowoltaiczne.

 

- Mamy ambitny plan modernizacji urządzeń wodociągowych i  kanalizacyjnych. Wszystkie nasze spółki stawiają na zadania eko, które w przyszłości przełożą się na oszczędności – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Zielonogórskie Wodociągi to jedna z najlepszych spółek w swojej branży w Polsce.

 

Wodociągi cały czas realizują też działania związane z dyrektywą dotyczącą krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych.  – Dlatego podtrzymujemy realizację robót związanych z budową sieci kanalizacyjnej. Przewidujemy budowę sieci w Drzonkowie przy ulicach: Przytulnej, Pogodnej, Miłej, Radosnej i Spokojnej oraz w Nowy Kisielinie przy Grabowej, Bukowej, Świerkowej, Piaskowej – wylicza Monika Turzańska z działu prasowego wodociągów.

 

 

(łc)
wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.