Filip Czeszyk: Modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny

Filip Czeszyk: Modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny fot. ochla2022.pl/wzg
- Czy to jest źle, że dzieciaki będą miały swoje miejsce? – pytał ze zdziwieniem radny Filip Czeszyk (Zielona Razem). Jak podkreślał radny, modernizacja kąpieliska w Ochli ma ogromny wymiar socjalny ponieważ m.in. pozwoli dzieciom, które nie wyjadą z miasta spędzić wakacje w sposób bezpieczny i atrakcyjny. Przypominamy, Platforma Obywatelska krytykuje wysokie koszty modernizacji kąpieliska. – Nie wiem, gdzie żyje ta partia. Budowa szpitala we Wrocławiu podrożała dwukrotnie z 700 mln zł na 1,4 mld zł – skomentował Czeszyk.

 

Platforma Obywatelska w ostatnich miesiącach krytykuje większość tematów inwestycyjnych realizowanych przez władze Zielonej Góry. Radni PO mają zastrzeżenia do wysokich kosztów modernizacji kąpieliska w Ochli, próbowali zablokować budowę południowej obwodnicy, byli też przeciw obwodnicy zachodniej. Zdaniem wielu obserwatorów i komentatorów te działanie wyraźnie pokazują, że radni PO plecami  odwrócili się do inwestycji, o które od lat zabiegają zielonogórzanie. Temat modernizacji kąpieliska oraz wątek Platformy Obywatelskiej, która krytykuje to zadanie był poruszany na antenie Radia Zielona Góra. Do zarzutów PO odniósł się Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem.

 

 - Nie wiem, gdzie żyje ta partia. Szpital, który realizuje Wrocław podrożał dwukrotnie z 700 mln zł do 1,4 mld zł, więc co w tym dziwnego, że w przypadku Ochli ten budżet też się zwiększył. Przecież udało się prezydentom Kubickiemu i Kaliszukowi pozyskać dotację rządową do Ochli. Połowę inwestycji sfinansuje Polski Ład – tłumaczył Filip Czeszyk. - Zakładaliśmy, że miasto wyda na modernizację kąpieliska w Ochli 30-40 mln zł i tyle wydamy – dodał.

 

Radny tłumaczył, że modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny, który pozwoli dzieciom w bezpieczny i atrakcyjny sposób spędzić wakacje.

 

- Zielona Góra nie ma dużego zbiornika wodnego w okolicy, dlatego modernizacja kąpieliska w Ochli to bardzo ważny projekt socjalny. Ja realizuję pracę z dzieciakami i prowadzę różne projekty latem w czasie wakacji. Nawet jeżeli pomyślimy o tym, że są rodziny, które stać na to żeby wysłać dzieci na obóz, to te wyjazdy trwają zazwyczaj 12-15 dni, więc zostaje jeszcze miesiąc wakacji, które trzeba jakoś spędzić – tłumaczy Filip Czeszyk. - Czy to jest źle, że dzieciaki będą maiły swoje miejsce, że będą mogły pójść na bezpieczne, atrakcyjne kąpielisko zrealizowane na wysokim poziomie i będą mogły szczęśliwie spędzać wakacje – dodał Czeszyk.

 

wzg/rzg
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…
lipiec 12, 2022

Porozmawiajmy o obwodnicy zachodniej - podsumowanie konsultacji

W najbliższą środę (13 lipca), o 17.30 w Planetarium Wenus …

Gdy polityka bierze górę [FELIETON]

Dawniej ludzie wysyłali z wakacji pocztówki. Otrzymanie takich pozdrowień zawsze było przyjemne, a wielu kolekcjonowało…

Sierpień 1979 w Zielonej Górze - W jeden dzień ze stanu pracowników MZK zniknęło 23…

Wyobraźcie sobie - w jeden dzień ze stanu pracowników MZK zniknęło 23 kierowców. Nie było…

Tych trunków nie można przegapić! Nowe etykiety Winobraniowych Win Jubileuszowych! [ZDJĘCIA]

To asy tegorocznego Winobrania! Przyjrzyjcie się dokładnie etykietom w stylu art deco, które wspólnie z…

Uchodźcy relokowani - Hala posprzątana - Wracają sportowcy [ZDJĘCIA]

Zostanie do zrobienia jeszcze drobny remont i do hali akrobatycznej przy ul. Urszuli powrócą sportowcy.…

Kiedyś górowała nad centrum Zielonej Góry – miejska gazownia

Kiedyś górowała nad centrum Zielonej Góry – miejska gazownia - pisze Tomasz Czyżniewski. - W…

Weekend w Zielonej Górze z telewizyjnym reality-show w samym sercu miasta!

Weekend upłynie też pod znakiem rywalizacji w samym sercu miasta. U stóp deptaka odbędzie się…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.