Filip Czeszyk: Modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny

Filip Czeszyk: Modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny fot. ochla2022.pl/wzg
- Czy to jest źle, że dzieciaki będą miały swoje miejsce? – pytał ze zdziwieniem radny Filip Czeszyk (Zielona Razem). Jak podkreślał radny, modernizacja kąpieliska w Ochli ma ogromny wymiar socjalny ponieważ m.in. pozwoli dzieciom, które nie wyjadą z miasta spędzić wakacje w sposób bezpieczny i atrakcyjny. Przypominamy, Platforma Obywatelska krytykuje wysokie koszty modernizacji kąpieliska. – Nie wiem, gdzie żyje ta partia. Budowa szpitala we Wrocławiu podrożała dwukrotnie z 700 mln zł na 1,4 mld zł – skomentował Czeszyk.

 

Platforma Obywatelska w ostatnich miesiącach krytykuje większość tematów inwestycyjnych realizowanych przez władze Zielonej Góry. Radni PO mają zastrzeżenia do wysokich kosztów modernizacji kąpieliska w Ochli, próbowali zablokować budowę południowej obwodnicy, byli też przeciw obwodnicy zachodniej. Zdaniem wielu obserwatorów i komentatorów te działanie wyraźnie pokazują, że radni PO plecami  odwrócili się do inwestycji, o które od lat zabiegają zielonogórzanie. Temat modernizacji kąpieliska oraz wątek Platformy Obywatelskiej, która krytykuje to zadanie był poruszany na antenie Radia Zielona Góra. Do zarzutów PO odniósł się Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem.

 

 - Nie wiem, gdzie żyje ta partia. Szpital, który realizuje Wrocław podrożał dwukrotnie z 700 mln zł do 1,4 mld zł, więc co w tym dziwnego, że w przypadku Ochli ten budżet też się zwiększył. Przecież udało się prezydentom Kubickiemu i Kaliszukowi pozyskać dotację rządową do Ochli. Połowę inwestycji sfinansuje Polski Ład – tłumaczył Filip Czeszyk. - Zakładaliśmy, że miasto wyda na modernizację kąpieliska w Ochli 30-40 mln zł i tyle wydamy – dodał.

 

Radny tłumaczył, że modernizacja kąpieliska w Ochli to ważny projekt socjalny, który pozwoli dzieciom w bezpieczny i atrakcyjny sposób spędzić wakacje.

 

- Zielona Góra nie ma dużego zbiornika wodnego w okolicy, dlatego modernizacja kąpieliska w Ochli to bardzo ważny projekt socjalny. Ja realizuję pracę z dzieciakami i prowadzę różne projekty latem w czasie wakacji. Nawet jeżeli pomyślimy o tym, że są rodziny, które stać na to żeby wysłać dzieci na obóz, to te wyjazdy trwają zazwyczaj 12-15 dni, więc zostaje jeszcze miesiąc wakacji, które trzeba jakoś spędzić – tłumaczy Filip Czeszyk. - Czy to jest źle, że dzieciaki będą maiły swoje miejsce, że będą mogły pójść na bezpieczne, atrakcyjne kąpielisko zrealizowane na wysokim poziomie i będą mogły szczęśliwie spędzać wakacje – dodał Czeszyk.

 

wzg/rzg
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Kiedyś ul. Bohaterów Westerplatte nie była szeroką arterią - Trzeba było wyburzyć część budynków

Zielona Góra - listopad 1956 r. Ostatnie gruzy rozebranej starej kamieniczki przy narożniku Bohaterów Westerplatte…

Zielonogórski Urząd Statystyczny podsumowywał wyniki Spisu Powszechnego [ZDJĘCIA]

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zorganizował dzisiaj (6.06) w Palmiarni Zielonogórskiej seminarium między innymi poświęcone…

Mikołaje w zielonogórskich autobusach MZK! [DUŻO ZDJĘĆ]

Były drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej…

Mikołajki z prezydentem - Z jakimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu? [ZDJĘCIA]

Dla dzieci z klasy 2 c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.