HURRA, MAMY NOWY PARK! [ZDJĘCIA]

- Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. - Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. Fot. Bartosz Mirosławski
Byliśmy w powstającym na osiedlu Mazurskim parku. Brakuje jeszcze kilku elementów, ale mieszkańcy już korzystają ze ścieżek spacerowych, drewnianego mostku, placu zabaw. Zobaczcie, jak wygląda nowe, zielone miejsce na rekreacyjnej mapie miasta!

 

Pani Justyna mieszka w pobliżu, dlatego w środowe popołudnie długo się nie zastanawiała. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wybrała się do parku z córką Mają. Usiadła na nowej ławce, a Maja postawiła na wypoczynek na hamaku. Towarzyszyła jej koleżanka Karolina, która przyszła do parku z mamą Judytą. - Ale tu fajnie! - mówiły zgodnie dziewczynki.

- Nareszcie jest gdzie posiedzieć i odpocząć na powietrzu - dodała pani Justyna. - Mój czteroletni syn Leon świetnie się tu bawi. Przypadł mu do gustu drewniany domek. Majka woli leniuchować.

Wtóruje jej pani Judyta: - Bardzo mi się tu podoba. Brakuje koszy na śmieci, ale domyślam się, że park jest jeszcze niegotowy.

Pani Judyta ma rację. Nie wszystkie ścieżki spacerowe są dokończone. Wytyczono już miejsce pod miniboisko do gry w piłkę nożną, ale jeszcze brakuje bramek. W planach są też dwa ławo-stoły. Nie zabraknie trzech kompletów wspomnianych koszy parkowych.

Park jednak już teraz robi wrażenie. Jest położony pomiędzy osiedlem Mazurskim a torami kolejowymi, prowadzą do niego eleganckie ścieżki z nawierzchni mineralnej. Jednym z ciekawszych elementów jest drewniany mostek, którym zmierzamy do kolejnych atrakcji: ścieżki zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń, hamaków i placu zabaw dla dzieci. Pod urządzeniami do zabawy jest piasek. Można już też odpocząć na 13 ławeczkach parkowych. W ramach inwestycji powstały schody terenowe przy wejściu do parku. Będziemy też chodzić po ścieżkach drewnianych i trawiastych - rekreacyjnych.

Pani Anna, którą również spotkaliśmy w parku, ma powody do satysfakcji, bo była jedną z osób, które zbierała głosy poparcia dla tej inwestycji. A przypomnijmy, że park do rekreacji i wypoczynku zwyciężył w budżecie obywatelskim, zagłosowały na niego 3274 osoby. - Bardzo się cieszę, że się udało. Może kiedyś postaramy się jeszcze rozbudować to miejsce - rozmarzyła się pani Anna, podczas gdy jej synek Mikołaj dokazywał na jednej z zabawek.

Pierwotnie na park zaplanowano 450 tys. zł. Cena najtańszej oferty wyniosła jednak 613 tys. 770 zł. Prezydent Janusz Kubicki zdecydował, że z budżetu miasta dołoży brakującą kwotę. Wykonawcą zadania jest firma Pro-Infra z Jerzmanowej. Z parku skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Mazurskiego, Warmińskiego, Pomorskiego, Śląskiego, Raculki i Starego Kisielina.

Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich ma prośbę do mieszkańców: - Zwróćmy uwagę na to, czy ktoś nie niszczy nowego parku - dodaje.

 

 

(rk)
czerwiec 21, 2022

Spełniają amerykański sen - Futboliści będą mieli zaplecze szatniowo-sanitarne - Ruszyły prace [ZDJĘCIA]

Fundamenty już stoją, a najpóźniej w październiku obok boiska do…
czerwiec 20, 2022

Miliony z różnych źródeł. Zielona Góra pozyskała z zewnątrz 520 mln zł.

Budując obwodnicę południową, zachodnią oraz Trasę Aglomeracyjną władze Zielonej Góry…
czerwiec 15, 2022

Pojedziemy ścieżką z Zatonia do Nowej Soli – umowa na budowę podpisana! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Dzisiaj (15.06) w Parku Książęcym w Zatoniu podpisano umowę na…
czerwiec 14, 2022

Jędrzychów doczeka się boiska przy Kąpielowej - umowa podpisana! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Dzisiaj (14.06) prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Mizar…
czerwiec 10, 2022

Już wygląda pięknie! Nowoczesna hala sportowa przy ul. Energetyków [ZDJĘCIA]

To będzie jeden z najnowocześniejszych obiektów w mieście, w którym…

Kawiarnia Kaiserkrone w 1935 r. na dzisiejszej al. Niepodległości - było miejsce na przydomowe ogródki

To jedna z 170 pocztówek prezentowanych na otwartej wczoraj w muzeum wystawie Tradycje winiarskie na…

Raj w Zatoniu na wyciągnięcie ręki! W Berlinie odbyła się premiera książki poświęconej łużyckim parkom

W czwartek, 30 czerwca, w Polskim Instytucie w Berlinie odbyła się premiera książki „Zielone raje.…

Na ochłodę kąpiel w jeziorze!

Gdzie schronić się przed upałem? Najlepiej nad wodą! Kąpiel w jeziorze to z pewnością przyjemne…

Uboczne skutki dobrych decyzji [FELIETON]

W planach wszystko wygląda dobrze. W praniu okazuje się, że pojawiają się uboczne skutki, które…

Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi!

Na starówkę powracają biegi z przeszkodami. W niedzielę, 3 lipca, odbędzie się rywalizacja zaplanowana z…

Wino księżnej i wystawa

Nie musimy wyjeżdżać do Żagania, żeby zobaczyć jak wygląda winnica Saganum. Wystarczy zajrzeć do Muzeum…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.