HURRA, MAMY NOWY PARK! [ZDJĘCIA]

- Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. - Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. Fot. Bartosz Mirosławski
Byliśmy w powstającym na osiedlu Mazurskim parku. Brakuje jeszcze kilku elementów, ale mieszkańcy już korzystają ze ścieżek spacerowych, drewnianego mostku, placu zabaw. Zobaczcie, jak wygląda nowe, zielone miejsce na rekreacyjnej mapie miasta!

 

Pani Justyna mieszka w pobliżu, dlatego w środowe popołudnie długo się nie zastanawiała. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wybrała się do parku z córką Mają. Usiadła na nowej ławce, a Maja postawiła na wypoczynek na hamaku. Towarzyszyła jej koleżanka Karolina, która przyszła do parku z mamą Judytą. - Ale tu fajnie! - mówiły zgodnie dziewczynki.

- Nareszcie jest gdzie posiedzieć i odpocząć na powietrzu - dodała pani Justyna. - Mój czteroletni syn Leon świetnie się tu bawi. Przypadł mu do gustu drewniany domek. Majka woli leniuchować.

Wtóruje jej pani Judyta: - Bardzo mi się tu podoba. Brakuje koszy na śmieci, ale domyślam się, że park jest jeszcze niegotowy.

Pani Judyta ma rację. Nie wszystkie ścieżki spacerowe są dokończone. Wytyczono już miejsce pod miniboisko do gry w piłkę nożną, ale jeszcze brakuje bramek. W planach są też dwa ławo-stoły. Nie zabraknie trzech kompletów wspomnianych koszy parkowych.

Park jednak już teraz robi wrażenie. Jest położony pomiędzy osiedlem Mazurskim a torami kolejowymi, prowadzą do niego eleganckie ścieżki z nawierzchni mineralnej. Jednym z ciekawszych elementów jest drewniany mostek, którym zmierzamy do kolejnych atrakcji: ścieżki zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń, hamaków i placu zabaw dla dzieci. Pod urządzeniami do zabawy jest piasek. Można już też odpocząć na 13 ławeczkach parkowych. W ramach inwestycji powstały schody terenowe przy wejściu do parku. Będziemy też chodzić po ścieżkach drewnianych i trawiastych - rekreacyjnych.

Pani Anna, którą również spotkaliśmy w parku, ma powody do satysfakcji, bo była jedną z osób, które zbierała głosy poparcia dla tej inwestycji. A przypomnijmy, że park do rekreacji i wypoczynku zwyciężył w budżecie obywatelskim, zagłosowały na niego 3274 osoby. - Bardzo się cieszę, że się udało. Może kiedyś postaramy się jeszcze rozbudować to miejsce - rozmarzyła się pani Anna, podczas gdy jej synek Mikołaj dokazywał na jednej z zabawek.

Pierwotnie na park zaplanowano 450 tys. zł. Cena najtańszej oferty wyniosła jednak 613 tys. 770 zł. Prezydent Janusz Kubicki zdecydował, że z budżetu miasta dołoży brakującą kwotę. Wykonawcą zadania jest firma Pro-Infra z Jerzmanowej. Z parku skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Mazurskiego, Warmińskiego, Pomorskiego, Śląskiego, Raculki i Starego Kisielina.

Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich ma prośbę do mieszkańców: - Zwróćmy uwagę na to, czy ktoś nie niszczy nowego parku - dodaje.

 

 

(rk)
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.