HURRA, MAMY NOWY PARK! [ZDJĘCIA]

- Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. - Ale tu fajnie! - mówią Maja i Karolina. Koleżanki lubią spędzać czas w wielkim hamaku. Fot. Bartosz Mirosławski
Byliśmy w powstającym na osiedlu Mazurskim parku. Brakuje jeszcze kilku elementów, ale mieszkańcy już korzystają ze ścieżek spacerowych, drewnianego mostku, placu zabaw. Zobaczcie, jak wygląda nowe, zielone miejsce na rekreacyjnej mapie miasta!

 

Pani Justyna mieszka w pobliżu, dlatego w środowe popołudnie długo się nie zastanawiała. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wybrała się do parku z córką Mają. Usiadła na nowej ławce, a Maja postawiła na wypoczynek na hamaku. Towarzyszyła jej koleżanka Karolina, która przyszła do parku z mamą Judytą. - Ale tu fajnie! - mówiły zgodnie dziewczynki.

- Nareszcie jest gdzie posiedzieć i odpocząć na powietrzu - dodała pani Justyna. - Mój czteroletni syn Leon świetnie się tu bawi. Przypadł mu do gustu drewniany domek. Majka woli leniuchować.

Wtóruje jej pani Judyta: - Bardzo mi się tu podoba. Brakuje koszy na śmieci, ale domyślam się, że park jest jeszcze niegotowy.

Pani Judyta ma rację. Nie wszystkie ścieżki spacerowe są dokończone. Wytyczono już miejsce pod miniboisko do gry w piłkę nożną, ale jeszcze brakuje bramek. W planach są też dwa ławo-stoły. Nie zabraknie trzech kompletów wspomnianych koszy parkowych.

Park jednak już teraz robi wrażenie. Jest położony pomiędzy osiedlem Mazurskim a torami kolejowymi, prowadzą do niego eleganckie ścieżki z nawierzchni mineralnej. Jednym z ciekawszych elementów jest drewniany mostek, którym zmierzamy do kolejnych atrakcji: ścieżki zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń, hamaków i placu zabaw dla dzieci. Pod urządzeniami do zabawy jest piasek. Można już też odpocząć na 13 ławeczkach parkowych. W ramach inwestycji powstały schody terenowe przy wejściu do parku. Będziemy też chodzić po ścieżkach drewnianych i trawiastych - rekreacyjnych.

Pani Anna, którą również spotkaliśmy w parku, ma powody do satysfakcji, bo była jedną z osób, które zbierała głosy poparcia dla tej inwestycji. A przypomnijmy, że park do rekreacji i wypoczynku zwyciężył w budżecie obywatelskim, zagłosowały na niego 3274 osoby. - Bardzo się cieszę, że się udało. Może kiedyś postaramy się jeszcze rozbudować to miejsce - rozmarzyła się pani Anna, podczas gdy jej synek Mikołaj dokazywał na jednej z zabawek.

Pierwotnie na park zaplanowano 450 tys. zł. Cena najtańszej oferty wyniosła jednak 613 tys. 770 zł. Prezydent Janusz Kubicki zdecydował, że z budżetu miasta dołoży brakującą kwotę. Wykonawcą zadania jest firma Pro-Infra z Jerzmanowej. Z parku skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Mazurskiego, Warmińskiego, Pomorskiego, Śląskiego, Raculki i Starego Kisielina.

Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich ma prośbę do mieszkańców: - Zwróćmy uwagę na to, czy ktoś nie niszczy nowego parku - dodaje.

 

 

(rk)
grudzień 01, 2023

Miliony trafiły pod ziemię

Miasto teraz skutecznie obroni się przed deszczami. Zielonogórskie Wodociągi i…
grudzień 01, 2023

Remont przychodni w Starym Kisielinie

Rozmowy o przyszłości centrum medycznego przy ul. Pionierów Lubuskich 75…
listopad 30, 2023

J. Kubicki: Przy W69 nie ma ingerencji w tor. Prace idą sprawnie [ZDJĘCIA]

Jak przebiega przebudowa parku maszyn na stadionie żużlowym. - Prace…
listopad 24, 2023

„Inteligentne” światła usprawnią jazdę po mieście

Tego jeszcze nie było. Samochody i autobusy na kilku głównych…
listopad 24, 2023

Schronisko dla zwierząt nabiera kształtu. P. Wysocki: Oby pogoda pozwoliła nam dalej pracować [ZDJĘCIA]

Co się dzieje w schronisku dla bezdomnych zwierząt? – Mury…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.