Idzie nowe. Radni zwijają asfalt na Kaczym Dole

O zmianach na popularnym Kaczym Dole mówiło się od lat. Asfaltowy plac w sercu jednego z największych zielonogórskich osiedli dawnej tętnił życiem. Wraz z upływem lat miejsce traciło na atrakcyjności, a czarna nawierzchnia zaczęła odstraszać dzieci. Teren wokół Kaczego Dołu też trudno zaliczyć do najatrakcyjniejszych. Dziś, to dla wielu kultowe miejsce pilnie potrzebuje pomocy. O swoich oczekiwaniach względem Kaczego Dołu zielonogórzanie mówili wiele razy. W końcu w ubiegłym roku za sprawą radnych Filipa Czeszyka i Pawła Wysockiego na terenie Kaczego Dołu odbyły się oficjalne szerokie konsultacje społeczne w sprawie przyszłości infrastruktury na os. Słonecznym.
- To było świetne spotkanie, mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi pomysłami - wspominają radni Filip Czeszyk i Paweł Wysocki. - Ławki-huśtawki, parkour i zjeżdżalnia skarpowa, te propozycje uzyskały wówczas najwięcej głosów mieszkańców – dodają.
- Od konsultacji minęło kilka miesięcy, ale niestety przez covid i sytuację w Ukrainie niemal wszystkie inwestycyjne plany urzędu miasta uległy zmianie. Cały czas trzymaliśmy rękę na pulsie – tłumaczy Filip Czeszyk. – Byliśmy w stałym kontakcie z urzędnikami, często wracaliśmy też na os. Słoneczne, żeby sprawdzić i dopytać co jeszcze poprawiać. Mogę w końcu powiedzieć, że oficjalnie ruszamy. Za nieco ponad tydzień poznamy wyniki przetargu – dodaje.
Przypominamy, podczas konsultacji przeprowadzonych w ubiegłym roku młodzież postawiła na zestaw do parkouru. Wśród elementów małej architektury niekwestionowanym zwycięzcą została zjeżdżalnia skarpowa. W strefie seniora najwięcej głosów zebrały ławki-huśtawki. Seniorzy mówili, że chętnie po odpoczywają na takim bujanym wynalazku. Radni zapowiadają także- nasadzenia, łąkę kwietną, czy leżaki miejskie.
Postępowanie pn.: Tor rowerowy na „Kaczym Dole”.
Ogłoszenie o zamówieniu dostępne jest na stronie
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 19.07.2022 r. o godzinie 12:00 w sali 406 Urzędu Miasta Zielona Góra.
Wykonanie, na podstawie dokumentacji:
1) rozbiórka istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz z podbudową;
2) budowa toru speedrowerowego (mała architektura + utwardzenie terenu);
3) budowa toru rowerowego typu „pumptruck”;
4) montaż „blaszaka” o powierzchni ok. 8m2;
5) montaż elementów małej architektury;
6) utwardzenie terenu – ciągi piesze;
7) humusowanie terenów zielonych i nasadzenia;
8) budowa sieci elektroenergetycznej oświetlającej teren, monitoring wizyjny;
9) budowa przyłącza sieci wodociągowej;
10) ukształtowanie i zagospodarowanie terenu.
Realizacja robót w terminie 120 dni od dnia przekazania terenu budowy.
wzg