J. Kubicki: Boisk i placów zabaw nigdy za wiele [ZDJĘCIA]

J. Kubicki: Boisk i placów zabaw nigdy za wiele [ZDJĘCIA] fot. fb jk
- Korzystają z niego trzy pokolenia mieszkańców Jędrzychowa, wygląda epicko, a przede wszystkim spełnia swoje funkcje – mówi radny Filip Czeszyk. Nowoczesny kompleks sportowo-wypoczynkowy w Jędrzychowie przy ul. Kąpielowej jest imponujący.  Jak przypomniał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry  w pewnym momencie budowa stanęła pod dużym znakiem zapytania, ze względu konflikt wśród mieszkańców. - Nikt nie chciał podjąć się negocjacji. Filip Czeszyk wziął się za to i znalazł rozwiązanie problemu. Cieszę się z każdej inwestycji, która powstaje. Zwłaszcza, że boisk i placów zabaw nigdy za wiele – komentuje Janusz Kubicki, prezydent miasta.

 

Boisko do piłki nożnej typu orlik z nawierzchnią ze sztucznej trawy, dwa boiska do streetball’u (koszykówka uliczna), plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, który uzupełnia bazę sportową placówki na Jędrzychowie – to główne element jakie tworzą kompleks przy ul. Kąpielowej. Jest tam również teren rekreacyjny dla seniorów wraz z siłownią plenerową.

 

- Wygląda epicko, a przede wszystkim spełnia swoje funkcje, bo korzystają z niego trzy pokolenia mieszkańców Jędrzychowa – cieszy się radny Filip Czeszyk (Zielona Razem)

 

Przypomnijmy, kilka lat temu mieszkańcy Jędrzychowa w budżecie obywatelskim wygrali budowę kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej. W głosowaniu inwestycja zyskała poparcie ponad 2,4 tys. zielonogórzan. Wszystko wskazywało na to, że brakuje tylko kropki nad i, czyli przetargu na wykonanie zadania. Inwestycja została jednak wstrzymana, z uwagi na konflikt pomiędzy dwoma grupami mieszkańców, którzy mieli inne pomysły na zagospodarowanie terenu przy Kąpielowej. Część mieszkańców twierdziło, że czują się oszukani, bo kiedy odbywało się głosowanie na projekt w ramach BO nikt nie wspominał o dużym kompleksie sportowym. Zdaniem protestujących głośne boisko znalazłoby się pod ich oknami. Innym mieszkańcom marzył się jeszcze większy kompleks rekreacyjny niż przewidywał zwycięski projekt. Konflikt udało się rozwiązać dzięki mediacji przeprowadzonej przez radnego Filipa Czeszyka.

 

- Filip to facet, który zaangażował się w ten projekt. Dzięki niemu powstał ten kompleks. W pewnym momencie cała ta inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, ze względu na konflikt wśród mieszkańców. Nikt nie chciał się podjąć negocjacji, wtedy właśnie Filip wziął się za to i rozwiązał problem. Cieszę się z każdej inwestycji która powstaje. Zwłaszcza, że boisk i placów zabaw nigdy za wiele. Super, że Zielona Góra cały czas idzie do przodu – komentuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

fot. fb. JK

wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.