Koniec remontu Galerii Pod Topolami już blisko. Znamy listę sklepów i datę otwarcia!

Koniec remontu Galerii Pod Topolami już blisko. Znamy listę sklepów i datę otwarcia! fot. Bartosz Mirosławski
W lipcu br. informowaliśmy, że za sprawą Mirosława Kostyszaka, świebodzińskiego biznesmena związanego ze spółką Euro Centrum, rozpoczął się remont Galerii Pod Topolami. Inwestycja jest już na ukończeniu i dwa pierwsze sklepy, Pepco oraz Dealz, zostaną otwarte 30 września.  Co jeszcze wiemy?

 

Nie da się ukryć, że ostatnim czasie wyraźnie zmienił się obraz Galerii Pod Topolami. Jeszcze niedawno zabita dechami ruina straszącą przechodniów w środku Zielonej Góry odzyskała już część swojego dawnego blasku. Stare ogrodzenia zniknęły, a mieszkańcom ukazała się odnowiona fasada obiektu, a nawet pierwsze banery i szyldy reklamowe. Choć gdzieniegdzie widać jeszcze szpetne graffiti, a w środku surowy stan części pomieszczeń, to jednak krzątający się na placu budowy robotnicy są zapowiedzią, że sprawy idą w dobrym kierunku.

Inwestor Mirosława Kostyszak tłumaczy, że podjął się ponownego uruchomienia galerii ze względu na dobrą lokalizację. – Zajmuję się zawodowo budową takich obiektów, uznałem, że inwestycja w centrum Zielonej Górze może być warta zachodu. Ale ogrom pracy, który musieliśmy wykonać w środku jest naprawdę wielki – przekonuje Kostyszak.

Postępujące prace remontowe

Te obserwacje potwierdza Armand Skowroński, projektant inwestycji. - Pracujemy cały czas bardzo intensywnie, aby zakończyć przebudowę galerii. Ale proszę mi wierzyć, że sytuacja na rynku budowlanym, wahające się ceny materiałów, energii oraz terminów dostaw nie ułatwiają nam tego zadania. Sądzę jednak, że zielonogórzanie już teraz mogą dostrzec istotne pozytywne zmiany – przekonuje nasz rozmówca.

Czego możemy spodziewać się w środku? Według projektu w budynku ma mieścić się duży lokal o powierzchni ok. 950 mkw oraz kilka mniejszych m.in. o powierzchni ok. 650, 500 czy 130 mkw. Ostatnia kondygnacja budynku zostanie przeznaczona na przestrzenie biurowe. Na klientów będzie także czekało 49 miejsc parkingowych.

- Spora część infrastruktury została zniszczona, doszło też do pewnych kradzieży, np. wypruto wszystkie instalacje, zniknęło również 80 proc. stalowych balustrad z wypełnieniem ze szkła hartowanego. Dlatego to wszystko trzeba teraz po kolei odtworzyć lub odnowić. Podwójne ruchome schody są już gotowe, na ukończeniu mamy także trzy pierwsze lokale sklepowe, w tym jeden marki Pepco. W zasadzie w przypadku tego najemcy pomieszczenia są w całości wykonane, a przez witryny widać już szyldy oraz wyposażenie – zauważa A. Skowroński.

Marki sklepów w galerii

Według zapowiedzi M. Kostyszaka pierwsze otwarcia sklepów są już naprawdę blisko. – To będzie się działo sukcesywnie w ciąg najbliższych dni. 30 września swój lokal otworzy marka Pepco oraz Dealz. Później 16 października ruszy Sinsay oraz Hebe. A pod koniec przyszłego miesiąca również Kik oraz sklep z odzieżą okolicznościową na różne imprezy – wylicza inwestor. – Gorąco zapraszam do odwiedzin – zachęca nasz rozmówca.

 

md
październik 05, 2022

Wodociągi inwestują w mieście miliony! [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach Zielonogórskie Wodociągi podpisały kolejny kontrakt na budowę…
październik 05, 2022

A.Brachmański: Gdy skończono produkcję w Zastalu to bardzo dobry teren na budownictwo mieszkaniowe [ZDJĘCIA]

Tak jak mówiliśmy, na terenie starej fabryki wagonów Zastal rozpoczęły…
październik 05, 2022

Czekamy na małpki i lemury – Ruszyła rozbudowa Mini Zoo [ZDJĘCIA]

W rozbudowanym minizoo przywita nas król Julian, czyli sympatyczny lemur…
październik 04, 2022

Ruszyła przebudowa kolizyjnego skrzyżowania - Będzie bezpieczniej – Zwłaszcza dla pieszych [VIDEO]

Jak już Was informowaliśmy – ruszyła przebudowa kolizyjnego skrzyżowania ulic…
październik 04, 2022

Nowy Zastal – na terenie byłej fabryki wagonów powstanie osiedle! [WIZUALIZACJE]

Jak informuje zielonogórski deweloper PBS na terenie starej fabryki wagonów…

Jak i gdzie w Zielonej Górze zdobyć tabletki w przypadku awarii elektrowni w Ukrainie? [LISTA…

Zielona Góra jest przygotowana do dystrybucji tabletek jodku potasu w przypadku potencjalnego zagrożenia radiacyjnego. Odpowiednia…

Zielonogórscy seniorzy świętują - Tak było w Palmiarni! [ZDJĘCIA / FILM]

Zamiast siedzenia przed telewizorem wolą wypić kawę w gronie znajomych, porozmawiać czy… wybrać się na…

Czy zapłacimy więcej za śmieci? Sikora: Kalkulujemy, nie chcemy obciążać mieszkańców

- Dzisiaj wszystko liczy się w milionach, a ja muszę szukać pieniędzy, żeby nie obciążać…

Zdemolowana toaleta na Placu Teatralnym - Ktoś zapomniał do czego służy klamka?

Jak sądzicie czy monitoringi musi być wszędzie? Wychodzi na to, że tak, nie ma innego…

W Przylepie studenci spełniają swoje marzenia o lotnictwie [VIDEO]

Czym się zajmują działacze Akademickiego Koła Lotniczego UZ? Odpowiedź, między innymi na to pytanie, znajdziecie…

Tylko gadają, krytykują, nie robią nic i ustawiają się w kolejce po kasę!

Prezydent miasta Janusz Kubicki nie przebierał w słowach oceniając pracę zielonogórskich radnych Platformy Obywatelskiej na…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.