Krokodyl „połknie” dzieci w wakacje! [ZDJĘCIA]

Krokodyl „połknie” dzieci w wakacje! [ZDJĘCIA] fot. wzg
Na dobry początek wakacji w lipcu, mali zielonogórzanie wejdą do paszczy wielkiego krokodyla w odnowionym minizoo „ Bajkowa Zagroda”. W miniony wtorek (9.05) odbyły się konsultacje z firmą, która dostarczy wyjątkowego gada.

 

Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który koordynuje zmiany w minizoo i ogrodzie botanicznym podkreśla, że cały projekt zbliża się do szczęśliwego końca. – Spotkaliśmy się z firmą, która przywiezie do Zielonej Góry sympatycznego gada i drugą, odpowiedzialną za zagospodarowanie całego terenu, m.in. odnowienie ścieżek spacerowych – wyjaśnia Paweł Wysocki. I dodaje: - Zgodnie z umową mają na to czas do 13 lipca, obie jednak deklarują, że wyrobią się do końca czerwca. W lipcu najmłodsi zielonogórzanie będą się mogli wyszumieć na nowych zabawkach. Zaprosimy też do minizoo, w którym zamieszkają nowi mieszkańcy: małpki kapucynki, lemury i owce świniarki. Za dwa tygodnie zwierzaczki przyjadą do Zielonej Góry

 

Za projekt odpowiadają też Klaudia Baranowska, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto, Emilia Kondrad, naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki oraz Paulina Bogucka, społeczniczka.

 

 

Zdaniem Pauliny Boguckiej największym hitem będzie 26-metrowy interaktywny krokodyl, bo takiej atrakcji nie ma w całej Polsce, a może i w Europie. Maluchy będą mogły śmiało wejść do paszczy krokodyla, przejść przez cały brzuch i wyjść spod ogona gada. Na ogonie znajdzie się duża zjeżdżalnia, a na tylnych i przednich (z linami) łapach ścianka wspinaczkowa. Cały grzbiet niezwykłego gada zamieni się w taras widokowy. Z przedniej części głowy maluchy wybiorą się na wyprawę tunelem, korzystając z lin. To jeszcze nie wszystko. Na głowie gada zostanie umieszczona luneta do obserwacji minizoo i gra zręcznościowa.

 

Na placu zabaw dzieciaki poszaleją też w tunelu ze zjeżdżalnią i na wodnym placu zabaw. Staną huśtawki, bujaki i krzywe domki, czyli atrakcje, które znalazły się na dalszych miejscach w pierwszym mieście głosowaniu z cyklu „Dzieciaki wybieraki”. To najmłodsi zdecydowali co znajdzie się w minizoo.

 

Krokodyla dostarczy firma Tribud. Zabawki wykona firma Tomasz Bogacz Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe z Rogoży spod Wrocławia. Cały teren z kolei zagospodaruje m.in odnowi ścieżki spacerowe, firma Daniel Wojciechowski Usługi Drogowo-Budowlane z Lubska. Koszt obu  inwestycji to około 770 tys. zł.

 

Przypomnijmy, że stare zabawki nie pójdą w odstawkę. To około 25 dużych atrakcji, m.in. karoca z dyni, łabędziowe ławeczki i postaci z bajek np. królewna śnieżka i kot w butach. Zabawki wybiorą miejskie przedszkola, na zaplanowanym wydarzeniu we wtorek (15 maja).

 

 

rk
czerwiec 09, 2023

Wysyp ofert na odbudowę wiaduktu

Aż 15 firm chce „naprawić” wschodnią nitkę wiaduktu na ul.…
czerwiec 01, 2023

Najpierw wiadukty, później estakady. Miasto szykuje drogowe nowości

Najpierw budowa brakującego wiaduktu, później rozbiórka i odbudowa kolejnego. Prezydent…
maj 31, 2023

Wysocki chwycił za piłę. Radny mebluje domki dla zwierząt w minizoo [WIDEO]

Szykujcie popcorn i zajmujcie wygodne miejsca! Radny Paweł Wysocki zaprasza…
maj 31, 2023

Nowa hala na terenie ZGK w Raculi. „Cały czas się rozwijamy i inwestujemy” [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że Zakład Gospodarki Komunalnej…
maj 26, 2023

Paweł Wysocki z kamerą wśród zwierząt [WIDEO]

Radny Paweł Wysocki (Zielona Razem) zrzucił marynarkę, założył ogrodniczki, wziął…

As w rękawie i nasz miejski, oryginalny skarb [ZDJĘCIA]

Jeszcze tam nie byliście? To wciąż macie szansę! Możecie wybrać się na nietypowe i bardzo…

Przetarg rozstrzygnięty. Czas budować schronisko

Czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt wkrótce będą mieć nowy, piękny dom. Koszt inwestycji jest…

Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów!

Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry…

Wieńce wiszą na zielonogórskim ratuszu! Czas zejść do piwnic winiarskich! [ZDJĘCIA]

W środę rano przed ratuszem pojawili się alpiniści z zielonogórskiej firmy Alpinex. Zadanie mieli jasne:…

Jutro Boże Ciało. Sprawdźcie, którędy przejdzie procesja!

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w…

W Boże Ciało autobusy MZK pojadą inaczej!

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. informuje, że w dniu 8 czerwca 2023 r. w…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.