Kto poprowadzi przychodnię w Ochli?

Kto poprowadzi przychodnię w Ochli? fot. Piotr Jędzura ŁZ
Miasto ponownie ogłosiło przetarg na prowadzenie nowej przychodni w Ochli. Poprzedni najemca zrezygnował. Firmy mają czas do 9 lutego. - Mam nadzieję, że tym razem już bez problemów uda nam się znaleźć lekarza, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom sołectwa Ochla – mówi Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Zapraszamy zainteresowane firmy do zgłaszania ofert w przetargu.

 

Cena wywoławcza najmu to 4,80 zł netto za mkw. Całkowita powierzchnia obiektu to 253,04 mkw. Czynsz wyniesie 1214,59 zł miesięcznie. Jak wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w ofercie najemca oprócz proponowanej stawki czynszu musi też określić koncepcję funkcjonowania przychodni lekarskiej co będzie najwyżej punktowane przez komisję.

Lokal będzie można zobaczyć we wtorek (1 lutego), w godz. 10.00-11.00 i w czwartek (3 lutego), w godz. 17.30-18.30. Oferty z kolei można składać do 9 lutego do godz. 14.30 w kancelarii ZGM lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty). Szczegóły na stronie ZGM w zakładce: Przetarg na najem przychodni w Ochli.

Sołtyska Ochli Dorota Bojar ma nadzieję, że tym razem się uda. – Nasz piękny ośrodek zdrowia stoi pusty, a wielu mieszkańców pyta, kiedy będzie mogło zapisać się do lekarza – mówi pani sołtys. – Jestem jednak dobrej myśli, bo przychodnia jest już umeblowana i wyposażona w odpowiedni sprzęt medyczny, co powinno pomóc rozstrzygnąć ten przetarg - podkreśla.

Jakie warunki musi spełnić najemca? Przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności, w przychodni musi przyjmować minimum jeden lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej i być dostępny przez minimum trzy dni w tygodniu i cztery godziny dziennie. W drugim półroczu działalności minimum jeden lekarz POZ ma przyjmować minimum pięć razy w tygodniu i cztery godziny dziennie. Od drugiego roku pracy, w przychodni musi pracować już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden ze specjalizacją pediatry). Ośrodek zdrowia ma przyjmować pacjentów przynajmniej pięć razy w tygodniu i osiem godzin dziennie.

W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, w tym trzy gabinety lekarskie (w tym jeden dostosowany pod działalność stomatologiczną), punkt pobrań, ambulatorium, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia techniczne. Budynek jest wyposażony m.in. w sprzęt medyczny, AGD, RTV i meble.

- Nowy przetarg to konieczność, bo poprzedni najemca zrezygnował – wyjaśnia Paweł Wysocki. - Mam nadzieję, że tym razem już bez problemów uda nam się znaleźć lekarza, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom sołectwa Ochla. Zapraszamy zainteresowane firmy do zgłaszania ofert w przetargu.

Przypomnijmy. Mieszkańcy Ochli starali się o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie przez kilka lat. Zdecydowali, że pieniądze z bonusa połączeniowego pójdą na przychodnię, a nie na budowę i remonty dróg. Łączny koszt inwestycji to ok. 1 mln 995 tys. 60 zł. Lokalizacja jest dobra, bo przychodnia powstała w centrum sołectwa. W pobliżu działa apteka.

 

rk
sierpień 18, 2022

Cieplej, przyjemniej i oszczędniej! Zespół Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi termomodernizację! [ZDJĘCIA]

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi obecnie termomodernizację szacowaną…
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…

Park Książęcy Zatonie przyciąga jak magnes. Delegacja z Cottbus oczarowana [ZDJĘCIA]

Delegacja z partnerskiego miasta Cottbus odwiedziła Park Książęcy Zatonie. Urzędnicy na czele z nadburmistrzem Holgerem …

Dzieciaki Wybieraki - Najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do mini-zoo! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Mini-zoo w Ogrodzie Botanicznym to miejsce, które jest bardzo popularne wśród najmłodszych zielonogórzan. Ale teraz…

Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców

Zielona Góra była jednym z pierwszych miast w kraju, w którym wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacją…

Janusz Kubicki: Po pierwsze wyczyścić Odrę. Po drugie wyjaśnić i wyciągnąć konsekwencje

Czy woda w Zielonej Górze ma dobre parametry i jest zdatna do opicia? - My…

Parking na 70 miejsc na os. Pomorskim [ZDJĘCIA]

Pomorskie to jedno z największych i najgęściej zamieszkanych osiedli w Zielonej Górze. Miejsca parkingowe są…

Rurociąg do Zielonej Góry trzeba było przerzucić przez Odrę - To był rok 1974

To się w głowie nie mieści jak ktoś mógł tak zatruć Odrę, żeby wyginęło tyle…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.