Wnętrza błyszczą po remoncie. Pomogło miasto i zielonogórzanie! [ZDJĘCIA]

Wnętrza błyszczą po remoncie. Pomogło miasto i zielonogórzanie! [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
Pacjenci i terapeuci Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii „LOPiT” przy ul. Jeleniej zyskali nowoczesne i przyjazne wnętrza. Gabinety są lepiej wyposażone, co znacznie poprawia komfort pracy specjalistów. - To była długa i skomplikowana modernizacja. Całość prac w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii została podzielna na etapy, a finansowanie zapewniło miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego – przypomina Monika Krajewska z Departamentu Inwestycji Miejskich. Ten remont to wielka zasługa zielonogórzan, którzy w głosowaniu wskazali na modernizację.

 

To był kompleksowy remont, bo wszystkie pomieszczenia w budynku, łącznie z piwnicą zostały przebudowane, wymieniono też instalacje wodno-kanalizacyjną, komputerową oraz ogrzewanie. Na parterze budynku modernizacja objęła ok. 120 m2, w tym pomieszczenia oddziału dziennego, sale do terapii grupowej, gabinet lekarski, sanitariaty, korytarz oraz dwie poczekalnie dla pacjentów. Całkowicie zmienił się też układ komunikacyjny w budynku. - To były bardzo ambitne prace. Wykonawca, Zakład Remontowo – Montażowy  "MARTEX" wzmocnił fundamenty oraz zastosował izolacje przeciwwilgociowe i termiczne ścian budynku poniżej poziomu terenu – wyjaśnia Monika Krajewska z Departamentu Inwestycji Miejskich. Budynek zyskał też system wentylacji, którego brakowało.

Całość robi ogromne wrażenie. W środę (7.12) budynek wizytowali przedstawiciele urzędu miasta oraz wykonawcy. Oficjalnie rozpoczęły się czynności związane z odbiorem inwestycji. – Sprawdzamy wykonanie prac pod kątem zgodności z zamówieniem. Ten proces chwilę potrwa, bo w przypadku stwierdzania nawet drobnych nieprawidłowości wykonawca jest zobowiązany wprowadzić poprawki – tłumaczy Monika Krajewska.  – Ta gruntowna modernizacja miała zakończyć się w tym roku i terminy są dotrzymane – dodaje.

W Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii „LOPiT” działa Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, które zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom uzależnionym ryzykownie przyjmującym substancje psychoaktywne oraz z osobom z zaburzeniami behawioralnymi a także ich bliskim. Świadczy usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, prowadząc poradnie leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych, alkoholu, zajmuje się też wsparciem osób współuzależnionych. Dodatkowo od 2022 r. w drugiej placówce przy al. Słowackiego 12 funkcjonuje Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży. Ośrodek uruchomił też program pilotażowy odziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin.

 fot. Piotr Jędzura

wzg
luty 03, 2023

Pustelnik zaprasza na spacer [ZDJĘCIA]

Nadleśnictwo Zielona Góra zakończyło modernizację Pustelnika, strumienia, który biegnie przez…
styczeń 25, 2023

Na os. Mazurskim powstanie nowa pętla autobusowa!

Rozbudowa miejskiego transportu publicznego nie wiąże się jednie z zakupem…
styczeń 25, 2023

Będzie dofinansowanie do odbudowy wiaduktu. Nawet 40 mln zł!

- Zielona Góra może liczyć na dofinansowanie do odbudowy wiaduktu …
styczeń 20, 2023

Sygnalizacja włączona! Bezpieczniej na ul. Wyszyńskiego [ZDJĘCIA]

Ostatnie w Zielonej Górze przejście dla pieszych biegnące przez cztery…
styczeń 26, 2023

Rozświetlili Raculę LEDami!

Racula zyskała 39 energooszczędnych lamp z oprawami LED. W sołectwie…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.