Miasto bierze się za kąpielisko w Ochli [NOWE WIZUALIZACJE]

Miasto bierze się za kąpielisko w Ochli [NOWE WIZUALIZACJE] fot. fb Janusz Kubicki
Miasto bierze się za kąpielisko w Ochli. Platforma Obywatelska wstrzymuje się od głosu! - To jest piękny obiekt położony na 17 ha. Otoczony ścieżkami rowerowymi. Z tego co tam jest, nic nie zostanie. Akwen będzie przedzielony, będzie to basen rekreacyjny. Do tego zjeżdżalnie i wodny plac zabaw – tłumaczył prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, podczas sesji Rady Miasta. Przebudowa kąpieliska staje się faktem. Radni zmieniają wieloletnią prognozę finansową, co pozwoli sfinansować inwestycję, o której od lat mówią mieszkańcy.

 

- To jest piękny obiekt położony na 17 ha. Otoczony ścieżkami rowerowymi. Z tego co tam jest, nic nie zostanie. Akwen będzie przedzielony, będzie to basen rekreacyjny. Do tego zjeżdżalnie i wodny plac zabaw – tłumaczył prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, podczas sesji Rady Miasta. Przebudowa kąpieliska staje się faktem. Radni zmieniają wieloletnią prognozę finansową, co pozwoli sfinansować inwestycję, o której od lat mówią mieszkańcy.

- Kilka lat temu rozpoczęły się rozmowy o tym, że Ochla wymaga remontu. Mijają lata świetlne, a w tej kwestii nic się nie zmieniło. W 2007 przygotowano nawet koncepcję wydania 12 mln złotych, aby podnieść Ochlę z kolan – przypomniał prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki. - W lipcu ubiegłego roku przebudowę kąpieliska wyceniano na 48 mln złotych netto. Wówczas mieliśmy zapisane ok. 30 mln środków własnych – przypomniał prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

Radni dyskutowali na temat zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta. Chodzi o montaż finansowy dla kompleksowej przebudowy kąpieliska w Ochli. Przypominamy, firma Exalo Drilling (dawny zielonogórski Diament) wyceniła prace na ponad 86 mln zł. To spowodowało, że prezydent Zielonej Góry przygotował propozycję zmian związanych z finansami miasta.

 

 - Inwestycja zostanie sfinansowana z rządowego programu „Polski Ład”, pozyskaliśmy aż 29 mln złotych. Kolejne pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego 18 mln złotych, resztę pokryjemy z budżetu miasta – tłumaczył zastępca prezydent Zielonej Góry, Krzysztof Kaliszuk. – Dlatego przesuwamy pieniądze w budżecie, bo wkład własny musi być większy.  – uściślił Kaliszuk.

 

Radni platformy Obywatelskiej zasypywali prezydenta miasta pytanymi o przebudowę kąpieliska i źródła finansowania. Janusz Kubicki zaznaczył, że zachowanie Platformy Obywatelskiej przypomina dyskusje sprzed lat dotyczącą Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

 

 - Ja wiem, że Platforma Obywatelska zawsze będzie przeciwna, żeby w tym mieście coś się pojawiało. Byliście przeciw budowie Centrum Rekreacyjno - Sportowego, później przeciw Południowej Obwodnicy. Proszę was panowie żebyście nie przeszkadzali – apelował prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki do radnych Platformy Obywatelskiej.

 

TAK GŁOSOWALI ZIELONOGÓRSCY RADNI:

 

 

- To jest smutne, że wy, zielonogórzanie, radni Platformy Obywatelskiej oraz zarząd województwa robicie wiele, żeby do tej inwestycji nie dopuścić. To przykre, bo na to zadanie czekają mieszkańcy. Albo robicie to z głupoty albo z politycznego wyrachowania – grzmiał Filip Gryko, szef Zielonej Razem.

 - Zaskakuje mnie duża zaciekłość przeciwników tej inwestycji. Jesteście za, a nie chcecie przekazać pieniędzy. Ja pomyliłem się przy CRSie. Miałem wątpliwości co do wyceny tego obiektu. Mieszkańcy pokazali, że ten obiekt jest potrzebny. Dziś nie popełnię tego błędu. Ten obiekt jest tego warty – przekonywał przewodniczący Rady Miasta, Piotr Barczak.

 - Przez wiele lat udało nam się współpracować. Nagle, kiedy wam kazano być w totalnej opozycji, robicie wszystko, żeby to miasto się nie rozwijało – mówił zastępca prezydent Zielonej Góry, Krzysztof Kaliszuk.

Prezydent Zielonej Góry w skrócie scharakteryzował też inwestycje, jakie znajdą się na terenie kąpieliska w Ochli.

 

  - To jest piękny obiekt położony na 17 ha. Otoczony ścieżkami rowerowymi. Z tego co tam jest, nic nie zostanie. Akwen będzie przedzielony, będzie to basen rekreacyjny. Do tego zjeżdżalnie i wodny plac zabaw.  Znajdzie się tam sporo atrakcji dla starszych dzieci i młodzieży. W tej chwili nie mamy w granicach miasta akwenu dla najmłodszych. To będzie przestrzeń dla całej rodziny. Wierzę, że uda nam się to zrobić – podkreślał prezydent Janusz Kubicki.

 

 

wzg
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Kiedyś ul. Bohaterów Westerplatte nie była szeroką arterią - Trzeba było wyburzyć część budynków

Zielona Góra - listopad 1956 r. Ostatnie gruzy rozebranej starej kamieniczki przy narożniku Bohaterów Westerplatte…

Zielonogórski Urząd Statystyczny podsumowywał wyniki Spisu Powszechnego [ZDJĘCIA]

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zorganizował dzisiaj (6.06) w Palmiarni Zielonogórskiej seminarium między innymi poświęcone…

Mikołaje w zielonogórskich autobusach MZK! [DUŻO ZDJĘĆ]

Były drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej…

Mikołajki z prezydentem - Z jakimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu? [ZDJĘCIA]

Dla dzieci z klasy 2 c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.