Nowy blok KTBS na Suwalskiej [ZDJĘCIA]

Nowy blok KTBS na Suwalskiej [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura ŁZ
Dzisiaj (15.03) KTBS oddał blok wielorodzinny przy ul. Suwalskiej 6. To łącznie 41 mieszkań. Dla Moniki Tonder i jej córeczki Marysi to najszczęśliwszy dzień w życiu. Wreszcie będą "na swoim". - Bardzo podoba mi się najbliższa okolica, choć nie miałam jeszcze okazji poznać tej części Zielonej Góry. Do tej pory mieszkałam z rodzicami – mówi pani Monika.

 

  

 

Anna Kwiatkowska do tej pory wynajmowała mieszkania. Od koleżanki usłyszała, że można nabyć lokal od KTBS i decyzja mogła być tylko jedna – wchodzę w to! – Okolica jest bardzo sympatyczna i jest tu wszystko czego potrzeba do życia: lasy, powstające galerie handlowe, droga łącząca Pomorskie z S3, szkoła – wylicza pani Anna. – Jestem sama i kawalerka będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Jestem bardzo zadowolona.

Obie panie, dzisiaj (15.03) odebrały klucze do mieszkań.

W budynku przy ul. Suwalskiej do dyspozycji lokatorów jest 27 kawalerek o pow. 31 mkw. i 14 mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 41 mkw. Wszystkie mieszkania mają aneks kuchenny i  komórkę lokatorską na piętrach. Na parterze zaprojektowano miejsce dla rowerów, pomieszczenie techniczne i gospodarcze. To budynek trzypiętrowy, z jedną klatką schodową i windą. Blok będzie ogrzewany z sieci ciepłowniczej. Na parterze przewidziano dwa lokale usługowe na parterze o pow. 100,66 mkw. i 64,44 mkw.

- To trzeci blok KTBS przy ul. Suwalskiej, pierwszy powstał w 2011 r. – mówi Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta. – Bardzo się cieszę, że zielonogórzanie chcą korzystać z budownictwa społecznego. To kolejny dowód na to, że Zielona Góra jest przyjaznym miejscem do życia – przekonuje. - Z pewnością to nie jest nasza ostatnia inwestycja mieszkaniowa. Nowe bloki, w sąsiedztwie tych wybudowanych przy Suwalskiej, postawi też spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – dopowiada D. Lesicki.

 – To ostatni etap inwestycji przy ul. Suwalskiej – wyjaśnia z kolei Janusz Jankowski, prezes KTBS. – Idziemy z postępem, po raz pierwszy na dachu zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, które zasilą klatki schodowe, oświetlenie zewnętrzne, komórki lokatorskie i windę.

Wykonawcą inwestycji była poznańska spółka Agrobex, jej koszt opiewa na kwotę 7 mln 516 tys. zł. - Dziękuję władzom Zielonej Górze i spółce KTBS za zaufanie - mówił Krzysztof Kruszona, prezes zarządu Agrobex Poznań.

 

W planach bloki przy Anny Jagiellonki

Miejska spółka w Zielonej Górze ma już 40 bloków. KTBS ma teraz w planach wybudowanie przy ul. Jagiellonki 3A-B dwóch czteropiętrowych budynków mieszkalnych z windą, w których łącznie będzie znajdować się 112 mieszkań. W każdym z budynków ma powstać 56 mieszkań z aneksem kuchennym, w tym 26 kawalerek o powierzchni ok. 31 mkw. i 30 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 41 mkw. W budynkach mają być komórki lokatorskie.

- Pozwolenie na budowę już mamy – zdradza J. Jankowski. – Jesienią ogłosimy przetarg. Jeśli wszystko dobrze pójdzie inwestycję rozpoczniemy wiosną 2023 r.

Ogółem w zasobach KTBS jest już 1906 mieszkań. Edward Fedko, członek rady nadzorczej KTBS dodaje, że miejska spółka ma też w swoich blokach kilkaset garaży i kilkadziesiąt lokali użytkowych.

 

Jak zamieszkać w zasobach KTBS?

Informacje na temat mieszkań w KTBS uzyskać można na stronie internetowej: www.ktbs.zgora.pl, w siedzibie spółki, przy ul. Bohaterów Westerplatte 11, tel. 68 322 19 25. KTBS cały czas przyjmuje wnioski o najem mieszkania. Aby złożyć taki wniosek i móc ubiegać się o mieszkanie, należy spełniać dwa podstawowe warunki: - nie można mieć tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Zielonej Góry, - należy mieć stały dochód (którego wysokość zależy od liczby osób oraz wielkości mieszkania). Nie brakuje chętnych na mieszkania w zasobach KTBS. Wnioski wpływają na bieżąco. Jak przekonuje prezes J. Jankowski kolejka jest obecnie „rozładowana”.

 

 

rk

 

grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Kiedyś ul. Bohaterów Westerplatte nie była szeroką arterią - Trzeba było wyburzyć część budynków

Zielona Góra - listopad 1956 r. Ostatnie gruzy rozebranej starej kamieniczki przy narożniku Bohaterów Westerplatte…

Zielonogórski Urząd Statystyczny podsumowywał wyniki Spisu Powszechnego [ZDJĘCIA]

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zorganizował dzisiaj (6.06) w Palmiarni Zielonogórskiej seminarium między innymi poświęcone…

Mikołaje w zielonogórskich autobusach MZK! [DUŻO ZDJĘĆ]

Były drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej…

Mikołajki z prezydentem - Z jakimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu? [ZDJĘCIA]

Dla dzieci z klasy 2 c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.