Nowy blok KTBS na Suwalskiej [ZDJĘCIA]

Nowy blok KTBS na Suwalskiej [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura ŁZ
Dzisiaj (15.03) KTBS oddał blok wielorodzinny przy ul. Suwalskiej 6. To łącznie 41 mieszkań. Dla Moniki Tonder i jej córeczki Marysi to najszczęśliwszy dzień w życiu. Wreszcie będą "na swoim". - Bardzo podoba mi się najbliższa okolica, choć nie miałam jeszcze okazji poznać tej części Zielonej Góry. Do tej pory mieszkałam z rodzicami – mówi pani Monika.

 

  

 

Anna Kwiatkowska do tej pory wynajmowała mieszkania. Od koleżanki usłyszała, że można nabyć lokal od KTBS i decyzja mogła być tylko jedna – wchodzę w to! – Okolica jest bardzo sympatyczna i jest tu wszystko czego potrzeba do życia: lasy, powstające galerie handlowe, droga łącząca Pomorskie z S3, szkoła – wylicza pani Anna. – Jestem sama i kawalerka będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Jestem bardzo zadowolona.

Obie panie, dzisiaj (15.03) odebrały klucze do mieszkań.

W budynku przy ul. Suwalskiej do dyspozycji lokatorów jest 27 kawalerek o pow. 31 mkw. i 14 mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 41 mkw. Wszystkie mieszkania mają aneks kuchenny i  komórkę lokatorską na piętrach. Na parterze zaprojektowano miejsce dla rowerów, pomieszczenie techniczne i gospodarcze. To budynek trzypiętrowy, z jedną klatką schodową i windą. Blok będzie ogrzewany z sieci ciepłowniczej. Na parterze przewidziano dwa lokale usługowe na parterze o pow. 100,66 mkw. i 64,44 mkw.

- To trzeci blok KTBS przy ul. Suwalskiej, pierwszy powstał w 2011 r. – mówi Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta. – Bardzo się cieszę, że zielonogórzanie chcą korzystać z budownictwa społecznego. To kolejny dowód na to, że Zielona Góra jest przyjaznym miejscem do życia – przekonuje. - Z pewnością to nie jest nasza ostatnia inwestycja mieszkaniowa. Nowe bloki, w sąsiedztwie tych wybudowanych przy Suwalskiej, postawi też spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – dopowiada D. Lesicki.

 – To ostatni etap inwestycji przy ul. Suwalskiej – wyjaśnia z kolei Janusz Jankowski, prezes KTBS. – Idziemy z postępem, po raz pierwszy na dachu zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, które zasilą klatki schodowe, oświetlenie zewnętrzne, komórki lokatorskie i windę.

Wykonawcą inwestycji była poznańska spółka Agrobex, jej koszt opiewa na kwotę 7 mln 516 tys. zł. - Dziękuję władzom Zielonej Górze i spółce KTBS za zaufanie - mówił Krzysztof Kruszona, prezes zarządu Agrobex Poznań.

 

W planach bloki przy Anny Jagiellonki

Miejska spółka w Zielonej Górze ma już 40 bloków. KTBS ma teraz w planach wybudowanie przy ul. Jagiellonki 3A-B dwóch czteropiętrowych budynków mieszkalnych z windą, w których łącznie będzie znajdować się 112 mieszkań. W każdym z budynków ma powstać 56 mieszkań z aneksem kuchennym, w tym 26 kawalerek o powierzchni ok. 31 mkw. i 30 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 41 mkw. W budynkach mają być komórki lokatorskie.

- Pozwolenie na budowę już mamy – zdradza J. Jankowski. – Jesienią ogłosimy przetarg. Jeśli wszystko dobrze pójdzie inwestycję rozpoczniemy wiosną 2023 r.

Ogółem w zasobach KTBS jest już 1906 mieszkań. Edward Fedko, członek rady nadzorczej KTBS dodaje, że miejska spółka ma też w swoich blokach kilkaset garaży i kilkadziesiąt lokali użytkowych.

 

Jak zamieszkać w zasobach KTBS?

Informacje na temat mieszkań w KTBS uzyskać można na stronie internetowej: www.ktbs.zgora.pl, w siedzibie spółki, przy ul. Bohaterów Westerplatte 11, tel. 68 322 19 25. KTBS cały czas przyjmuje wnioski o najem mieszkania. Aby złożyć taki wniosek i móc ubiegać się o mieszkanie, należy spełniać dwa podstawowe warunki: - nie można mieć tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Zielonej Góry, - należy mieć stały dochód (którego wysokość zależy od liczby osób oraz wielkości mieszkania). Nie brakuje chętnych na mieszkania w zasobach KTBS. Wnioski wpływają na bieżąco. Jak przekonuje prezes J. Jankowski kolejka jest obecnie „rozładowana”.

 

 

rk

 

sierpień 18, 2022

Cieplej, przyjemniej i oszczędniej! Zespół Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi termomodernizację! [ZDJĘCIA]

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi obecnie termomodernizację szacowaną…
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…

Park Książęcy Zatonie przyciąga jak magnes. Delegacja z Cottbus oczarowana [ZDJĘCIA]

Delegacja z partnerskiego miasta Cottbus odwiedziła Park Książęcy Zatonie. Urzędnicy na czele z nadburmistrzem Holgerem …

Dzieciaki Wybieraki - Najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do mini-zoo! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Mini-zoo w Ogrodzie Botanicznym to miejsce, które jest bardzo popularne wśród najmłodszych zielonogórzan. Ale teraz…

Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców

Zielona Góra była jednym z pierwszych miast w kraju, w którym wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacją…

Janusz Kubicki: Po pierwsze wyczyścić Odrę. Po drugie wyjaśnić i wyciągnąć konsekwencje

Czy woda w Zielonej Górze ma dobre parametry i jest zdatna do opicia? - My…

Parking na 70 miejsc na os. Pomorskim [ZDJĘCIA]

Pomorskie to jedno z największych i najgęściej zamieszkanych osiedli w Zielonej Górze. Miejsca parkingowe są…

Rurociąg do Zielonej Góry trzeba było przerzucić przez Odrę - To był rok 1974

To się w głowie nie mieści jak ktoś mógł tak zatruć Odrę, żeby wyginęło tyle…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.