Ochla, jak CRS! K. Kaliszuk: Nie budujemy kąpieliska na jeden sezon!

Ochla, jak CRS! K. Kaliszuk: Nie budujemy kąpieliska na jeden sezon! fot.ochla2022.pl
- W Ochli budujemy obiekt, który ma służyć mieszkańcom wiele lat podobnie, jak Centrum Rekreacyjno – Sportowe, a to wymaga czasu i precyzji  – mówi Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta Zielonej Góry. – Myślę, że tego lata uda się częściowo oddać kąpielisko w Ochli – dodaje. Jakie atrakcje na kąpielisku będą dostępne w tym sezonie przekonamy się w czerwcu, wówczas miasto przekaże dodatkowe informacje. - Nie będę na dzisiaj zgadywał – powiedział Kaliszuk.

 

Problemy z dostępnością materiałów i niespodziewane prace archeologiczne nieco wydłużyły prace przy modernizacji kąpieliska w Ochli. Zainteresowanie mieszkańców tą inwestycją jest ogromne, nie dziwią więc pytania o to co dzieje się na budowie.

 

- Budujemy obiekt, który ma nam służyć wiele lat podobnie, jak Centrum Rekreacyjno – Sportowe, a to wymaga czasu i precyzji  – odpowiada Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta Zielonej Góry.

 

Porównanie modernizacji kąpieliska do wybudowanego przed kilkunastoma laty Centrum Rekreacyjno – Sportowego powinno ucieszyć zielonogórzan, ponieważ do dzisiaj jest o jeden z najciekawszych i najlepszych obiektów sportowych tego typu w kraju. - Uważamy, że lepiej zrobić coś dłużej, a wykonać to dobrze, bo to ma służyć mieszkańcom przez lata. Chcemy uniknąć sytuacji, w której w następnych latach ktoś nam będzie wypominał, że zrobiliśmy coś źle – powiedział Kaliszuk. – Myślę, że tego lata uda się częściowo oddać kąpielisko w Ochli – dodaje. Jakie atrakcje na kąpielisku w Ochli będą dostępne w tym sezonie przekonamy się w czerwcu, wówczas miast przekaże dodatkowe informacje.

 

- Mamy trudne czasy dla wykonawców. Jest to związane m.in. z zerwaniem łańcucha dostaw i problemami na placu budowy, bo przypomnę, że były tam prowadzone nieprzewidziane prace archeologiczne. Nasz basen i nasza hala po kilkunastu latach, ciągle są w gronie najlepszych obiektów sportowych. Niedawno odwiedziła nas wiceprezydent Warszawy, która w stolicy chce wybudować taką halę jaka jest w Zielonej Górze. Lepiej zrobić coś dobrze, a nie szybko – mówi Kaliszuk.

 

Zastępca prezydenta Zielonej Góry potwierdził, że na terenie kąpieliska stanie całoroczne lodowisko. - W ramach ZIT-ów, które trafią do Zielonej Góry przekażemy część pieniędzy na wybudowanie zadaszonego lodowiska wraz z fotowoltaiką i magazynami energii, tak aby całość w bardzo przystępnej cenie mogła służyć mieszkańcom – wyjaśnił K. Kaliszuk.

 

 

(łc)
grudzień 01, 2023

Miliony trafiły pod ziemię

Miasto teraz skutecznie obroni się przed deszczami. Zielonogórskie Wodociągi i…
grudzień 01, 2023

Remont przychodni w Starym Kisielinie

Rozmowy o przyszłości centrum medycznego przy ul. Pionierów Lubuskich 75…
listopad 30, 2023

J. Kubicki: Przy W69 nie ma ingerencji w tor. Prace idą sprawnie [ZDJĘCIA]

Jak przebiega przebudowa parku maszyn na stadionie żużlowym. - Prace…
listopad 24, 2023

„Inteligentne” światła usprawnią jazdę po mieście

Tego jeszcze nie było. Samochody i autobusy na kilku głównych…
listopad 24, 2023

Schronisko dla zwierząt nabiera kształtu. P. Wysocki: Oby pogoda pozwoliła nam dalej pracować [ZDJĘCIA]

Co się dzieje w schronisku dla bezdomnych zwierząt? – Mury…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.