Umowa podpisana. „Zrobimy Ochlę z rozmachem!” [ZDJĘCIA / WIZUALIZACJE / VIDEO]

Umowa podpisana. „Zrobimy Ochlę z rozmachem!”  [ZDJĘCIA / WIZUALIZACJE / VIDEO] fot. Bartosz Mirosławski UM
– Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie – mówił prezydent Janusz Kubicki, chwilę po podpisaniu umowy na przebudowę kąpieliska w Ochli. Inwestycję zrealizuje oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na swoim koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórza. - Inwestycja musi mieć rozmach – dodaje radny Andrzej Bocheński.

 

 

 

Za realizację wyczekiwanego przez zielonogórzan projektu zabiera się oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na swoim koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórza. Pracują nad szkołą muzyczną i sceną lalkową Lubuskiego Teatru. Ogarniają jednocześnie całą masę inwestycji poza Zieloną Górą, więc braku doświadczenia z pewnością nie można im zarzucić. Na kreacji wyjątkowych miejsc do relaksu, rekreacji i rozrywki zjedli zęby.

- Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny – twierdzi Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. – Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

- Realizowaliśmy inwestycje w różnych miejscach Polski. Teraz cieszymy się, że pracujemy dla siebie – dodaje Stanisław Niedbalec, prezes Exalo Drilling S.A.

Panów, którzy zebrali się przy wspólnym stole, by dzielić historyczny moment podpisania umowy, inwestycja cieszy nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. Ba, można nawet powiedzieć, że z atrakcjami dedykowanymi, bo to właśnie zielonogórzanie podczas konsultacji i zebrań głosowali za konkretnymi rozwiązaniami, które pojawią się na terenie kąpieliska. – Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu – opowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie, którą zapewnią stacje uzdatniania. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.

To zaledwie przedsmak tego, co nas czeka, bo kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie 1 500 osób! – Już warto zainteresować się jak liczyć punkty w paddle, czyli sporcie rakietowym z elementami tenisa i squasha. W Ochli znajdzie się boisko do uprawiania tej dyscypliny – zapowiada Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR w Zielonej Górze.

Sport, nota bene, pochodzi z Acapulco w Meksyku, więc kąpielisko w Ochli brzmi naprawdę obiecująco, a nawet światowo.

- Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – stwierdza Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

- Cieszę się, że Zielona Góra będzie mogła pochwalić się realizacją na tę skalę – uzupełnia Grzegorz Hryniewicz z klubu Zielona Razem, który od początku był zaangażowany w projekt.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. – Jesteście pierwsi w województwie – kwituje Mateusz Tur, dyrektor regionu lubuskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

(ah)

 

 

 

 

 

wzg
sierpień 18, 2022

Cieplej, przyjemniej i oszczędniej! Zespół Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi termomodernizację! [ZDJĘCIA]

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi obecnie termomodernizację szacowaną…
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…

Park Książęcy Zatonie przyciąga jak magnes. Delegacja z Cottbus oczarowana [ZDJĘCIA]

Delegacja z partnerskiego miasta Cottbus odwiedziła Park Książęcy Zatonie. Urzędnicy na czele z nadburmistrzem Holgerem …

Dzieciaki Wybieraki - Najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do mini-zoo! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Mini-zoo w Ogrodzie Botanicznym to miejsce, które jest bardzo popularne wśród najmłodszych zielonogórzan. Ale teraz…

Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców

Zielona Góra była jednym z pierwszych miast w kraju, w którym wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacją…

Janusz Kubicki: Po pierwsze wyczyścić Odrę. Po drugie wyjaśnić i wyciągnąć konsekwencje

Czy woda w Zielonej Górze ma dobre parametry i jest zdatna do opicia? - My…

Parking na 70 miejsc na os. Pomorskim [ZDJĘCIA]

Pomorskie to jedno z największych i najgęściej zamieszkanych osiedli w Zielonej Górze. Miejsca parkingowe są…

Rurociąg do Zielonej Góry trzeba było przerzucić przez Odrę - To był rok 1974

To się w głowie nie mieści jak ktoś mógł tak zatruć Odrę, żeby wyginęło tyle…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.