Parkowanie po nowemu. System zajętości miejsc, monitoring i konkurencyjne ceny przy Palmiarni! [VIDEO Z DRONA]

Parkowanie po nowemu. System zajętości miejsc, monitoring i konkurencyjne ceny przy Palmiarni! [VIDEO Z DRONA] fot. dron wzg
System zajętości miejsc z tablicami, które w czasie rzeczywistym informują kierowców ile zostało wolnych miejsc na parkingu wielopoziomowym przy Palmiarni.  – Jedna z tablic znajdzie się przy urzędzie miasta, wówczas petenci dostaną kompletną informację – tłumaczy Monika Krajewska, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich. Do tego monitoring, cztery bazy do ładowania samochodów elektrycznych i co najważniejsze konkurencyjne ceny. – Opłaty są jeszcze dogrywane, ale będą zdecydowanie niższe niż w strefie. Pierwsza godzina będzie darmowa, kolejna ma kosztować zaledwie 1,50 zł. Nie jest to jeszcze oficjalna stawka – dodaje Krajewska.  

 

 

 

Nowoczesny wielopoziomowy parking przy Palmiarni to prawdziwy gigant. Na trzech kondygnacjach pomieści ponad 360 samochodów. W sumie na całym terenie kierowcy zyskają ponad 400 miejsc. Na starym asfaltowym placu było ich zaledwie 180. Na nowoczesny wielopoziomowy parking wjedziemy od strony ul. Piaskowej (dolna część) oraz ul. Zarugiewicza (górna część parkingu). Organizacja ruchu na każdej kondygnacji będzie bardzo dokładanie oznaczona, aby kierowcy nie mieli żadnych wątpliwości w którą stronę się kierować.  

Sam parking wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy. Po pierwsze działa tam system zajętości miejsc parkingowych. To rozwiązanie sprawia, że kierowcy w czasie rzeczywistym otrzymują informację, o tym które miejsca są zajęte, oraz ile jest wolnych miejsc na danej kondygnacji. Tablica z informacją pojawi się też przed urzędem miasta. 

Dla kierowców, którzy regularnie parkują w centrum miasta istotna jest wysokość opłat za parkowanie w nowym miejscu. Urzędnicy zapewniają, że ceny będą bardzo konkurencyjne w porównaniu  z tymi w strefie parkowania. - Kwestia wysokości opłata jeszcze jest dogrywana, ale już mogę powiedzieć ze cena będzie bardzo konkurencyjna. Opłaty będą obwiązywały od 7 do 17. Pierwsza godzina parkowania za darmo, następna w granicach 1,50 zł. Będą dostępne opłaty abonamentowe m.in.  dzienne i tygodniowe, a bilet parkingowy będzie pozwalał za darmo skorzystać z elektrycznego busika, który nie trując środowiska podrzuci nas do ścisłego centrum – tłumaczy Monika Krajewska z urzędu miasta.

 

 

(łc)
grudzień 01, 2023

Miliony trafiły pod ziemię

Miasto teraz skutecznie obroni się przed deszczami. Zielonogórskie Wodociągi i…
grudzień 01, 2023

Remont przychodni w Starym Kisielinie

Rozmowy o przyszłości centrum medycznego przy ul. Pionierów Lubuskich 75…
listopad 30, 2023

J. Kubicki: Przy W69 nie ma ingerencji w tor. Prace idą sprawnie [ZDJĘCIA]

Jak przebiega przebudowa parku maszyn na stadionie żużlowym. - Prace…
listopad 24, 2023

„Inteligentne” światła usprawnią jazdę po mieście

Tego jeszcze nie było. Samochody i autobusy na kilku głównych…
listopad 24, 2023

Schronisko dla zwierząt nabiera kształtu. P. Wysocki: Oby pogoda pozwoliła nam dalej pracować [ZDJĘCIA]

Co się dzieje w schronisku dla bezdomnych zwierząt? – Mury…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.