PĘDZIMY DO WODY

PĘDZIMY DO WODY fot. wzg
To stały element basenów i parków wodnych - spirala kolorowych rur kąpieliska H2Ochla góruje nad okolicą i jest dobrze widoczna z drogi. Jednak w odróżnienia od CRS-u tu z rury nie zjeżdża się do basenu. - Nie zjeżdża się do basenu, w którym się pływa - potwierdza prezydent Janusz Kubicki, który w zeszłą sobotę zaprosił dziennikarzy na kąpielisko, by pokazać na sucho, jak ono funkcjonuje. Kompleks jest już gotowy. 

 

Można powiedzieć, że prezydent jest ekspertem w zjeżdżaniu rurą. 14 lat temu - 26 czerwca 2010 r. - dokonał pierwszego, uroczystego zjazdu na basenie w CRS. - Był na bosaka, ale w garniturze. Najlepszym na tę okazję, jak zapewniał spiker. Zjazd był krótki - Alicja Bogiel relacjonowała wydarzenie w „Gazecie Lubuskiej”. To było wielkie wydarzenie. Po kilkunastu latach dyskusji i chybionych działań przełamano pasmo nieudolności. Janusz Kubicki prezydentem został pod koniec 2006 r. Dwa lata później rozpoczął budowę basenu. Kompleks otwarto po półtora roku. Podczas uroczystości J. Kubicki w prezencie od prezydenta Gorzowa Tadeusza Jędrzejczaka dostał butelkę szampana i stopery do uszu, by nie musiał słuchać malkontentów, którym basen i hala się nie spodobają…

Fot. Materiały MOSiR. Janusz Kubicki zjeżdża ślizgawką podczas otwarcia basenu w CRS / 26.06.2010

- Jak to się czasy zmieniły. Teraz fala hejtu wylewa się w Internecie. Najwięcej do powiedzenia mają osoby, które kąpieliska nie widziały na żywo, tylko na zdjęciach - kręci głową prezydent Kubicki. - Padło nawet, że rurami zjeżdżamy na beton.
Na kąpielisku jest siedem rur do zjeżdżania. Rzeczywiście nie prowadzą one do basenu pływackiego, który jest jakieś 200 metrów dalej.
- Zjeżdżałem nimi - wtrąca się radny Filip Gryko, który w ramach filmów promocyjnych testował urządzenia na kąpielisku. - Każda rura kończy się kilkumetrowym minibasenem - hamownią.
- Takie rozwiązanie doradzili nam eksperci. Ze względów bezpieczeństwa. Mamy siedem rur. Drogi wyjścia z nich nie mogą się krzyżować. I nie mogą się kończyć basenem, w którym ktoś pływa - tłumaczy J. Kubicki.
Obok wielkich rur znajdują się małe zjeżdżalnie dla dzieci w płytkim basenie i wodny plac zabaw dla maluchów. - Woda w nich będzie podgrzewana. Odpowiednie urządzenia są pod nami - zdradza radny Andrzej Bocheński, który pilotował budowę kąpieliska. Rzeczywiście, pod zjeżdżalniami zbudowano wielkie podziemia, w których zamontowano urządzenia obsługujące ośrodek - filtry, zbiorniki, pompy, ogrzewanie… To najdroższy element inwestycji.
- Kąpielisko H2Ochla kosztowało 71,5 mln zł, z czego 29 mln zł pochodzi z rządowego programu Polski Ład, a 42,5 mln zł wyłożyło miasto - wylicza prezydent Kubicki.


Fot. Materiały UM / Janusz Kubicki i Filip Gryko zalani wodą na placu zabaw dla dzieci / 15.03.2024


Ile będzie kosztował wstęp?


- Dla zielonogórzan 5 zł dla dorosłych i złotówkę dla dzieci. To cena za cały dzień pobytu - odpowiada J. Kubicki. Dorośli, którzy nie mieszkają w Zielonej Górze zapłacą 60 zł, a dzieci 30 zł.
Kiedy otwarcie? - To zależy tylko od pogody. Na razie jest za zimno. Jak się zrobi odpowiednio ciepło, to zaraz go uruchomimy - prezydent nie jest w stanie podać dokładnej daty.

 

 

 

 


(tc)
kwiecień 12, 2024

Chcesz wyremontować swoją zabytkową kamienicę? Złóż wniosek o dotację.

Kolejny raz z budżetu miasta popłyną pieniądze na ratowanie dachów,…
marzec 28, 2024

Mury pną się do góry! Przy ul. Suwalskiej powstają atrakcyjne mieszkania komunalne [ZDJĘCIA / WIDEO]

Na placu budowy przy ul. Suwalskiej praca wre! To właśnie…
marzec 22, 2024

CZAS NA MNIEJSZE DROGI

Zielonogórzanie często upominają się o remonty starych i budowę nowych…
marzec 21, 2024

Obwodnica Zachodnia będzie tańsza niż się spodziewano

Co z obwodnicą zachodnią Zielonej Góry? To jedno z pytań,…
marzec 13, 2024

JAK W CIECHOCINKU - ZNAMY DATĘ OTWARCIA PARKU TYSIĄCLECIA!

Co prawda park Tysiąclecia jeszcze sobie zimowo drzemie, ale tysiące…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

Tańsza i odnawialna energia dla zielonogórzan

Planujemy w przetargu wybrać operatora, który krok po kroku pomoże mieszkańcom znaleźć na rynku najkorzystniejszą…

Zielona Góra liderem!

W samorządowym piśmie „Wspólnota” opublikowano ranking miast, w których podatki są najniższe. Jesteśmy na najwyższym…

Trwa dystrybucja kart na kąpielisko H2Ochla [WIDEO/ZDJĘCIA]

Ponad 8 tysięcy osób odwiedziło w miniony weekend nowe kąpielisko w Ochli. Dni otwarte okazały…

Apteki w Zielonej Górze 24 na dobę! [DYŻURY]

Zielonogórzanie od 16 kwietnia mogą już zaopatrywać się w leki i środki medyczne również w…

Otwarcie Psituliska w maju! A co z kociarnią?

- W połowie maja nowe schronisko dla piesków będzie gotowe. Później oczywiście odbiory prowadzone przez…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.