Coraz bliżej końca prac na Kąpielowej – Układana jest nawierzchnia na boiskach [ZDJĘCIA]

Coraz bliżej końca prac na Kąpielowej –  Układana jest nawierzchnia na boiskach  [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Jędrzychowa. Pod koniec listopada będzie gotowe boisko wielofunkcyjne przy ulicy Kąpielowej. To zadanie z budżetu obywatelskiego. - Bardzo się cieszę, że ta ważna inwestycja dobiega szczęśliwego końca – mówi radny Filip Czeszyk (Zielona Góra). – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mieszkańcy, którzy mocno zabiegali o to boisko wielofunkcyjne. Wczoraj (8.11) na sesji rady miasta dowiedzieliśmy się, że pani marszałek Elżbieta Anna Polak zabrała zielonogórzanom 150 milionów złotych pieniędzy unijnych ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Za tę kwotę można by wybudować 75 takich obiektów jak na Jędrzychowie.

 

Jak powiedziała nam Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie, cały teren został przygotowany i ułożono nawierzchnie betonowe na ciągach pieszych a podbudowę na boisku do piłki nożnej wykonano łącznie z ułożeniem trawy wraz z wypełnieniem granulatem.

 

- Obecnie układana jest nawierzchnia poliuretanowa na dwóch boiskach do streetballu (koszykówka uliczna). Pozostały jeszcze do zamontowania urządzenia rekreacyjne, piłkochwyty, które znajdują się już na placu budowy, elementy wspinaczkowe i placu zabaw, mała architektura dla strefy seniora - ławeczki, rowerki, równoważnie – wylicza skrupulatnie M. Krajewska.

 

Na Kąpielowej znajdzie się też element do street workout (ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała). Obecnie montowane jest ogrodzenie terenu, który będzie oświetlony i monitorowany. Koszt inwestycji to trochę ponad 2 mln zł.

 

- Bardzo się cieszę, że ta ważna inwestycja dobiega szczęśliwego końca – mówi radny Filip Czeszyk (Zielona Razem). – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mieszkańcy, którzy mocno zabiegali o to boisko wielofunkcyjne. Wczoraj (8.11) na sesji rady miasta dowiedzieliśmy się,  że pani marszałek Elżbieta Anna Polak zabrała zielonogórzanom 150 milionów złotych pieniędzy unijnych ze Zintegrowanych Inwestycji Strategicznych. Za tę kwotę można by wybudować 75 takich obiektów jak na Jędrzychowie.

 

Wykonawcą zadania jest firma Mizar z Kożuchowa. Przypomnijmy. W zeszłym roku urząd miasta przeprowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami Jędrzychowa, którzy w głosowaniu wybrali zestaw atrakcji. Realizacja zadania opóźniła się przez konflikt dwóch grup, które miały odmienne koncepcje zagospodarowania obiektu. Skutecznym mediatorem był radny Filip Czeszyk.

 

 

rk
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.