Spełniają amerykański sen - Futboliści będą mieli zaplecze szatniowo-sanitarne - Ruszyły prace [ZDJĘCIA]

Spełniają amerykański sen - Futboliści będą mieli zaplecze szatniowo-sanitarne - Ruszyły prace [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
Fundamenty już stoją, a najpóźniej w październiku obok boiska do futbolu amerykańskiego przy ul. Botanicznej staną nowe szatnie wraz z zapleczem sanitarnym i pomieszczeniem dla sędziów. Inwestycja jest możliwa dzięki zaangażowaniu futbolistów Watahy Zielona Góra oraz pomocy prezydenta miasta Janusza Kubickiego. Zawodnicy wygrali inwestycję w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W toku prac okazało się, że koszty budowy zaplecza są wyższe niż zakładano. Na szczęście miasto dorzuciło brakująca kwotę.

 

Boisko do futbolu amerykańskiego przy ul. Botanicznej to jedna ze sztandarowych inwestycji, jakie powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zielonej Górze. Kosztowało blisko 2,8 mln zł. Z obiektu korzystają nie tylko zawodnicy klubu Wataha Zielona Góra, ale też uczniowie i mieszkańcy. To zadanie w 2015 roku zebrało blisko 4,4 tys. głosów.

Przy nowoczesnym obiekcie brakowało jednak zaplecza szatniowo-sanitarnego. I tu z pomocą po raz kolejny przyszedł Budżet Obywatelski. Futboliści Watahy Zielona Góra do ubiegłorocznej edycji BO zgłosili zadanie po nazwą „Zaplecze szatniowo-sanitarne dla stadionu przy ul. Botanicznej 66”. Dzięki zaangażowaniu zawodników, cheerleaderek, kibiców i sympatyków drużyny ponownie się udało. Na budowę nowego zaplecza zagłosowało 1312 osób, a inwestycja znalazła się w zwycięskim gronie.

Umowę na wykonanie zwycięskiego zadnia podpisano w kwietniu tego roku. W pierwszej kolejności opracowano dokumentację projektową. Z uwagi na duże koszty realizacji ograniczono zakres do wykonania obiektu parterowego składającego z ośmiu kontenerów połączonych w całość, w skład których wchodzą dwie szatnie dla drużyn z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie sędziego z zapleczem sanitarnym oraz pomieszczenie gospodarcze.

Obecnie przy ul. Botanicznej wykonane są fundamenty pod kontenery i wykonawca przystępuje do zasypek. W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie wykonywania przyłączy: wodociągowego, kanalizacyjnego, ciepłowniczego. Koszt inwestycji to blisko 600 tys. zł.

 

wzg
grudzień 01, 2022

Obwodnica południowa prawie gotowa (ZDJĘCIA)

Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej. To…
grudzień 02, 2022

Odnawiają Park Tysiąclecia i Plac Słowiański [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem przebiega rewitalizacja miejskich terenów rekreacyjnych. W Parku…
grudzień 01, 2022

Sportowo-rekreacyjne cacko przy ul. Kąpielowej już gotowe! [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy to! Wygląda epicko, z pewnością będzie służyć nie…
listopad 24, 2022

Zakończono kolejny etap prac przy odwodnieniu liniowym na W69 [ZDJĘCIA]

Przy W69 zakończył się kolejny etap prac związanych z budową…
listopad 22, 2022

Jak przebiega rozbiórka wiaduktu? Znikają kolejne fragmenty konstrukcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka wschodniej nitki wiaduktu przy…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.