Sukces Zielonej Góry. Ponad pół miliarda złotych na strategiczne inwestycje drogowe

Sukces Zielonej Góry. Ponad pół miliarda złotych na strategiczne inwestycje drogowe fot. Bartosz Mirosławski
W sumie na strategiczne inwestycje drogowe Zielona Góra przeznaczy ok. 575 mln zł. – Kierowcy potrzebują obwodnicy południowej, zachodniej oraz Trasy Aglomeracyjnej. Chcemy szybko i bezpiecznie pokonać odcinek z domu do pracy, przedszkola i szkoły. Musimy odciążyć centrum – tłumaczy Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Miasto ma już w planach kolejne drogowe strategiczne zadania. – Chcemy, żeby obwodnica południowa miała cztery pasy, planujemy wiadukty na Trasie Północnej i poszerzenie ul. Wrocławskiej. To jest wizja, którą chcemy zrealizować – dodał.

 

To bez wątpienia ogromny sukces władz Zielonej Góry. Ostatnie intensywne starania prezydenta Janusza Kubickiego o pieniądze zewnętrzne przyniosły astronomiczne kwoty. W sumie na budowę południowej i zachodniej obwodnicy oraz rozbudowę Trasy Aglomeracyjnej magistrat przeznaczy ponad pół miliarda złotych.

 

 – Jestem dumny, w sumie na budowę strategicznych dróg w najbliższym czasie przeznaczymy ok. 575 mln zł – mówił Janusz Kubicki w audycji „Prezydent na 96 fm”.

 

Jak podkreślał Kubicki, miasto stara się wyprzedzić trend widoczny w innych aglomeracjach, gdzie ze względu na dużą liczbę samochodów, których ciągle przybywa centra korkują się nie tylko godzinach szczytu. To negatywnie wpływa nie tylko na środowisko, częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drogach, a kierowcy po porostu tracą cenny czas.

 

- Wszyscy chcemy szybko i bezpiecznie pokonać odcinek z domu do pracy, przedszkola i szkoły  – tłumaczył Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Nikt z nas nie lubi stać w korkach. Zielna Góra ma to szczęście, że dzięki konsekwentnemu realizowaniu naszych drogowych zadań udaje się usprawnić ruch- tłumaczył prezydent J. Kubicki.

 

Prezydent Zielonej Góry zdradził też, że ma kolejne ambitne plany dotyczące strategicznych inwestycji drogowych w mieście.  

 

- Przygotowujemy kolejne dwa etapy obwodnicy południowej, jeden to poszerzenie jezdni do czterech pasów, drugi to doprowadzenie drogi z węzła w Jędrzychowie do węzła w Niedoradzu, który będzie niebawem rozbudowany - wyjaśnił J. Kubicki. - W przypadku Trasy Północnej planowane jest usprawnienie komunikacji na rondach przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym, Auchan oraz Przylepie poprzez budowę wiaduktów w tych lokalizacjach. Myślimy także o poszerzeniu ulicy Wrocławskiej. W dalszej perspektywie mamy też kolejne plany związane z Trasą Aglomeracyjną – mówił prezydent Zielonej Góry.

 

wzg/ri
wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.