Szkoła w Łężycy robi wrażenie. Byliśmy w środku! [ZDJĘCIA]

Szkoła w Łężycy robi wrażenie. Byliśmy w środku! [ZDJĘCIA] fot. Bartosz Mirosławski
- Jestem mile zaskoczona placówką, która powstaje – mówi Elżbieta Augustyniak. Podobnych głosów jest więcej. Dziś (2.kwietnia) rodzice mieli okazję, zobaczyć jak prezentuje się nowa szkoła. - Jestem dumna z tego, jak już na tym etapie wygląda placówka. Cieszę się, że uczniowie nowy rok szkolny rozpoczną w tej szkole - mówi Wioleta Haręźlak dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. - Przedszkole i szkoła na tym osiedlu to konieczność. Czarkowo szybko się zmienia. Niebawem wystartujemy z budową "Łężyca Sporst Family Park", to będzie ogromna zmiana dla mieszkańców - mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. 

 

Przewodnikiem po placu budowy był Marcin Płokita, dyrektor Zespołu Edukacyjnego Nr 6 w Przylepie, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi – w Łężycy. –  Trwają prace remontowe w środku obiektu. Budynek pięknieje z dnia na dzień. Przygotowujemy się do przetargu na zakup wyposażenia. Nasza kadra już jest gotowa do pracy z klasami 1-3 i grupami przedszkolnymi – przekonuje M. Płokita.

 

Trwa nabór do placówki, maksymalnie może zmieścić się tu dziewięć oddziałów, miejsca starczy dla około dwustu dzieci.

Olena Grabska, we wrześniu pośle do szkoły córkę Wiktorię. - Szkoła robi bardzo pozytywne wrażenie, czekam jak pojawią się meble. Myślałam, że jest w niej mało miejsca, a ma dużą przestrzeń – ocenia pani Olena.

- Jestem mile zaskoczona placówką, która powstaje – wtóruje jej Elżbieta Augustyniak. – Wbrew moim obawom dzieciaki będą mogły skorzystać z dużej sali gimnastycznej. Szkoła ma ciekawie rozmieszczone pomieszczenia -  sale przedszkolne i szkolne, w planach są dwa place zabaw, w tym jeden na dachu.

Wykonawcą tego zadania jest zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling, pochłonie około 20 mln zł. Projekt inwestycji przygotowała pracownia Arcus. – To cudowny obiekt – mówi krótko Wioleta Hareźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych.

- Pogoda nam sprzyja, dlatego nie ma zagrożenia, że nie wyrobimy się w terminie - mówi Janusz Jankowski, prezes KTBS, który odpowiada za inwestycję. – Budynek zostanie oddany do użytku do końca sierpnia. Obecnie trwa tynkowanie wszystkich pomieszczeń (parter jest już gotowy). Wykonaliśmy instalacje wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Na dniach zostaną wylane posadzki, przygotowujemy się do montażu ogrzewania podłogowego – wylicza J. Jankowski.

 Nowy zespół edukacyjny powstaje przy ul. Łężyca-Architektów. Przewidziano osobne wejścia do części przedszkolnej i szkolnej. Na parterze obiektu (przedszkole) znajdą się m.in. szafki dla maluchów, trzy sale przedszkolne dla 25 dzieci i dwójki opiekunów. Na piętrze ma działać szkoła - sześć klas I-III dla dzieci w wieku 6-8 lat, sala komputerowa, biblioteka i świetlica. Obszar wspólny obiektu obejmie stołówkę z możliwością podziału na dwa pomieszczenia ścianą mobilną i salę gimnastyczną z zapleczem szatniowo-sanitarnym.

Przedszkolaki i uczniowie dostaną plac zabaw, parking dla rowerów i pierwsze w Zielonej Górze boisko na dachu. Nie zabraknie stołówki, sali informatycznej oraz salki sportowej. W planach są dwie windy.

Budowa nowej szkoły to konieczność, sołectwo Łężyca obecnie przypomina małe miasteczko – zameldowanych jest tu ponad trzy i pół tysiąca osób – powstają kolejne bloki. Mieszkańcy prosili urzędników o szkołę. Teraz dowożą dzieci m.in. do Zespołu Edukacyjnego nr 10.

- Brak szkoły był bolączką osiedla Czarkowo, cieszę się bardzo, że udało nam się rozwiązać ten problem. Rodzice, którzy dzisiaj zwiedzali szkołę, byli mocno zaskoczeni, jak duży jest to obiekt  –  podsumowuje prezydent Janusz Kubicki.

 

Fot. Bartosz Mirosławski

 

 

 

 

 

(rk) - łz
kwiecień 19, 2024

Dwójka do remontu!

Urząd Miasta Zielona Góra planuje termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr…
kwiecień 12, 2024

Chcesz wyremontować swoją zabytkową kamienicę? Złóż wniosek o dotację.

Kolejny raz z budżetu miasta popłyną pieniądze na ratowanie dachów,…
marzec 28, 2024

Mury pną się do góry! Przy ul. Suwalskiej powstają atrakcyjne mieszkania komunalne [ZDJĘCIA / WIDEO]

Na placu budowy przy ul. Suwalskiej praca wre! To właśnie…
marzec 22, 2024

CZAS NA MNIEJSZE DROGI

Zielonogórzanie często upominają się o remonty starych i budowę nowych…
marzec 21, 2024

Obwodnica Zachodnia będzie tańsza niż się spodziewano

Co z obwodnicą zachodnią Zielonej Góry? To jedno z pytań,…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.