To jest hit! Zielona Góra planuje wybudować nowy żłobek dla 160 maluchów

To jest hit! Zielona Góra planuje wybudować nowy żłobek dla 160 maluchów fot. zlobekwisienka.zgora.pl
- Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ogłosimy dobrą nowinę dla rodziców najmłodszych zielonogórzan – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Chodzi o budowę nowego żłobka w mieście, w którym miejsce znajdzie blisko 160 maluchów. - Zielonogórzanie bardzo często pytają o to, czy miasto planuje inwestycje związane ze zwiększeniem liczby w miejsc w żłobkach. Uspokajam, prace od dawana są w toku – wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji i Wychowania w Radzie Miasta. - Złożyliśmy aplikację do Warszawy w projekcie “Maluch plus”, jeśli uzyskamy akceptację, będziemy rozbudowywać żłobek na Wiśniowej – uściśla Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.

 

To bardzo dobra informacja dla rodziców najmłodszych zielonogórzan. Miasto przymierza się do szalenie ważnej inwestycji. Chodzi o rozbudowę jednego ze żłobków w Zielonej Górze. - To, że miejsc w naszym mieście brakuje, wiadomo nie od dziś. Być może zmieni się to jeszcze w tym roku, o czym informuje Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.  - Być może w najbliższych tygodniach Zielona Góra ogłosi informację dotyczącą budowy nowego żłobka – mówił Skorulski na antenie Radia Index. Władze miasta nie ukrywają, że ta infrastruktura powinna być w Zielonej Górze dużo lepsza.

 

- Zielonogórzanie bardzo często pytają o to, czy miasto planuje inwestycje związane ze zwiększeniem liczby w miejsc w żłobkach. Uspokajam, prace od dawana są w toku – wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji i Wychowania w Radzie Miasta.

 

- Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ogłosimy dobrą nowinę dla rodziców najmłodszych zielonogórzan – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Chodzi o budowę nowego żłobka w mieście, w którym miejsce znajdzie blisko 160 maluchów.

 

Inwestycja miałaby polegać na rozbudowie istniejącego żłobka przy ulicy Wiśniowej. Miasto próbuje zrealizować ten projekt uczestnicząc w ministerialnym programie “Maluch plus”.

 

- Na razie złożyliśmy aplikację do Warszawy w projekcie “Maluch plus”, jeśli uzyskamy akceptację, będziemy rozbudowywać żłobek na Wiśniowej, docelowo chcemy, by powstało tam 158 miejsc – wyjaśnia Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.

 

Całość inwestycji miałaby pochłonąć 11 milionów złotych.

 

 

(łc)
wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.