Trenuj jak ninja w Parku Tysiąclecia! [VIDEO]

Trenuj jak ninja w Parku Tysiąclecia! [VIDEO] fot. wzg/łz/archiwum
Zielona Góra będzie mieć ogólnodostępne miejsce do ćwiczenia pod biegi z przeszkodami i Ninja Warrior Polska. W połowie marca w Parku Tysiąclecia stanie „Klatka combo OCR & Ninja”- Chciałem, aby lokalizacja inwestycji była w ścisłym centrum miasta, w okolicach parku i miejskiej infrastruktury. Tak, aby każdy mógł tutaj dotrzeć w łatwy i szybki sposób – tłumaczy pomysłodawca toru, radny Zielonej Razem, Rafał Kasza. - Zielonogórzanie kochają sport, widzimy to na obiektach MOSiRu. Stąd decyzja o tym, aby tworzyć kolejne miejsca dla amatorów sportu – dodaje prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

 

 

 

Rafał Kasza to bez wątpienia najsprawniejszy polityk w Polsce. Udowodnił to podczas popularnego show emitowanego przez telewizję Polsat. Miejski radny Zielonej Razem, którego pasją są biegi z przeszkodami trenuje na torze własnej konstrukcji. Organizował tam liczne otwarte treningi dla zielonogórzan.

- Chciałem czegoś więcej. Pandemia, lockdown, nauczanie i praca zdalna, to wszystko sprawiło, że jako społeczeństwo zostaliśmy w domach, przestaliśmy się ruszać. A przecież ruch to zdrowie. Dlatego zaproponowałem, aby w parku Tysiąclecia powstało takie miejsce. To fantastyczne, że prezydent Janusz Kubicki wspiera takie projekty. Właśnie dziś została podpisana umowa na realizację „Klatki combo OCR & Ninja” w Parku Tysiąclecia – cieszy się radny Rafał Kasza.

A co kryje się pod nazwą „Klatka combo OCR & Ninja”? Jak tłumaczy R. Kasza, to przestrzeń, w której znajdą się elementy niezbędne do optymalnego treningu na torze z przeszkodami.

- Monkey bar prosty i monkey bar skośny, drabinki ruchome, obrotowe nunczaka, popularne Hot Wheels, czyli obręcze. Do tego drążki do podciągania, chwyty wspinaczkowe i rura do coraz bardziej popularnej dyscypliny jaką jest pole dance. W klatce znajdzie się również strefa do kalisteniki i street workout'u – wylicza Rafał Kasza.

- Zielona Góra musi stawiać m.in. na takie rozwiązania. Zielonogórzanie kochają sport, widzimy to na obiektach MOSiRu. Stąd decyzja o tym, aby tworzyć kolejne miejsca dla amatorów sportu. Cieszę się, że Park Tysiąclecia stanie się miejscem, w którym nie tylko odpoczniemy i naładujemy baterie, ale będziemy mogli też poprawić naszą sprawność fizyczną. To ważne, szczególnie teraz – podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

Pomysłodawca klatki zaznacza, że będzie to pierwsza tego typu konstrukcja w Zielonej Górze, ale na pewno nie ostatnia, gdyż na celowniku ma kolejne lokalizacje pod takie wszechstronne „klatki” do ćwiczenia na świeżym powietrzu. Realizacja zadania ma być wykonana najpóźniej do 15 marca tego roku, tak więc z początkiem wiosny każdy mieszkaniec będzie mógł ćwiczyć w nowym miejscu.

 

wzg
sierpień 18, 2022

Cieplej, przyjemniej i oszczędniej! Zespół Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi termomodernizację! [ZDJĘCIA]

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przechodzi obecnie termomodernizację szacowaną…
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…

Park Książęcy Zatonie przyciąga jak magnes. Delegacja z Cottbus oczarowana [ZDJĘCIA]

Delegacja z partnerskiego miasta Cottbus odwiedziła Park Książęcy Zatonie. Urzędnicy na czele z nadburmistrzem Holgerem …

Dzieciaki Wybieraki - Najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do mini-zoo! [ZDJĘCIA / VIDEO]

Mini-zoo w Ogrodzie Botanicznym to miejsce, które jest bardzo popularne wśród najmłodszych zielonogórzan. Ale teraz…

Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców

Zielona Góra była jednym z pierwszych miast w kraju, w którym wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacją…

Janusz Kubicki: Po pierwsze wyczyścić Odrę. Po drugie wyjaśnić i wyciągnąć konsekwencje

Czy woda w Zielonej Górze ma dobre parametry i jest zdatna do opicia? - My…

Parking na 70 miejsc na os. Pomorskim [ZDJĘCIA]

Pomorskie to jedno z największych i najgęściej zamieszkanych osiedli w Zielonej Górze. Miejsca parkingowe są…

Rurociąg do Zielonej Góry trzeba było przerzucić przez Odrę - To był rok 1974

To się w głowie nie mieści jak ktoś mógł tak zatruć Odrę, żeby wyginęło tyle…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.