Trwa odbiór kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej [ZDJĘCIA]

Trwa odbiór kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
- Wszystko jeszcze pachnie nowością! – cieszy się radny Filip Czeszyk (Zielona Razem), który dziś (5.12) uczestniczył w oficjalnym odbiorze inwestycji przy ul. Kąpielowej w Jędrzychowie. Nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy jest sprawdzany przez specjalistów z urzędu miasta pod kątem zgodności z zamówieniem. – Jest kilka rzeczy, które wykonawca musi jeszcze poprawić, ale najważniejsze jest to, że cały ten obiekt powstał w oparciu o propozycje i sugestie mieszkańców. Ta współpraca układa się świetnie – dodaje radny. W terminie do 2 tygodni obiekt zostanie odebrany.

 

Mieszkańcy Jędrzychowa zyskali miejsce do odpoczynku, gry i zabawy. Na nowy kompleks sportowo-rekreacyjny składają się bowiem: boisko do piłki nożnej typu Orlik z nawierzchnią ze sztucznej trawy, dwa boiska do streetball’u (koszykówka uliczna), plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, który uzupełni bazę sportową placówki na Jędrzychowie. Nie zabrakło terenu rekreacyjnego dla seniorów wraz z siłownią plenerową. Teren został oświetlony oraz objęty działaniem monitoringu. Nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy jest sprawdzany przez specjalistów z urzędu miasta pod kątem zgodności z zamówieniem. - Obecnie trwają czynności odbiorowe. Wykonawca ma jeszcze do uporządkować teren oraz usunąć usterki wskazane na odbiorze. W terminie do 2 tygodni obiekt zostanie odebrany - tłumaczy Monika Krajewska, z Departamentu Inwestycji Miejskich, UM Zielona Góra.

 

– Jest kilka rzeczy, które wykonawca musi jeszcze poprawić, ale najważniejsze jest to, że cały ten obiekt powstał w oparciu o propozycje i sugestie mieszkańców. Ta współpraca układa się świetnie – dodaje radny.

 

Jedną z rzeczy, które trzeba uzupełnić jest brak tzw. samozamykaczy przy bramkach wejściowych, które prowadzą na boiska.

 

- Mieszkańcy zwracali na to uwagę, ponieważ kompleks zlokalizowany jest przy lesie i jak opowiadali, już wcześniej dochodziło tam do niebezpiecznych zdarzeń z dzikimi zwierzętami. Kiedyś sarna wbiegła na boisko przez otwartą furtkę, a później nie mogła się z niego wydostać. Obijała się o ogradzanie i cierpiała – mówi radny.  

 

- Na plus z pewnością zaliczam profesjonalny system nawodnienia terenów zielonych oraz zachowanie ciągu komunikacyjnego, który prowadzi z osiedla na cmentarz. Mieszkańcy kilka razy podkreślali jak ważne jest dla nich to przejście. Udało się! – cieszy się Czeszyk. - Ten projekt został przygotowany zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkanek i mieszkańców. Wystarczyło spotkać się i zapytać, jakie mają potrzeby.

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Mizar z Kożuchowa. Zadanie zamknęło się w kwocie ok. 2 mln zł. Pierwotnie realizacja prac miała kosztować ok. 940 tys. zł. Wyższa cena jest wynikiem trudnej sytuacji na rynku materiałów budowlanych, które mocno podrożały, a cześć z nich np. stal była trudno dostępna.

fot. Piotr Jędzura

wzg
luty 03, 2023

Pustelnik zaprasza na spacer [ZDJĘCIA]

Nadleśnictwo Zielona Góra zakończyło modernizację Pustelnika, strumienia, który biegnie przez…
styczeń 25, 2023

Na os. Mazurskim powstanie nowa pętla autobusowa!

Rozbudowa miejskiego transportu publicznego nie wiąże się jednie z zakupem…
styczeń 25, 2023

Będzie dofinansowanie do odbudowy wiaduktu. Nawet 40 mln zł!

- Zielona Góra może liczyć na dofinansowanie do odbudowy wiaduktu …
styczeń 20, 2023

Sygnalizacja włączona! Bezpieczniej na ul. Wyszyńskiego [ZDJĘCIA]

Ostatnie w Zielonej Górze przejście dla pieszych biegnące przez cztery…
styczeń 26, 2023

Rozświetlili Raculę LEDami!

Racula zyskała 39 energooszczędnych lamp z oprawami LED. W sołectwie…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.